начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

Копие от ведомост за заплати - Проблем

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Копие от ведомост за заплати - Проблем

Мнениеот theshwarz » 03 Сеп 2014, 14:05

Здравейте, имам следния казус, който възникна днес. :) Днес след като си получих заплатата и разписах ведомостта за заплатите, реших да си направя копие от ведомостта, за да мога да си изчисля осигуровките и т.н. По някаква незнайна причина управителя е разбрал, че съм направил копие от ведомостта и днес ми звъни като ме заплашва, че ще предприеме мерки спрямо мен тъй като съм бил направил копие на по думите му: "Секретен документ". :) Въпросът ми е защо да не мога да си копирам ведомостта на заплатите, където фигурира подписа ми. Какво незаконно има в това? Благодаря предварително на отзовалите се юристи!
theshwarz
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Мар 2010, 15:00

Re: Копие от ведомост за заплати - Проблем

Мнениеот kdkrastev1234 » 03 Сеп 2014, 14:24

Мисля, че извода можеше да си го направиш и сам. :)
Очевидно има нещо невярно в този документ, я нечия заплата е друга, я някой е бил подписан, я е осчетоводил друго. Остава само да решиш дали си заслужава да се заяждаш с това, при положение че си в пряка зависимост от работодателя. Ако имаш нерви и смелост - жалба в инспекцията по труда, в НОИ, НАП и евентуално дело.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Копие от ведомост за заплати - Проблем

Мнениеот theshwarz » 03 Сеп 2014, 14:30

Естествено, че съм наясно с нередностите, а именно осигуряване на по-малко пари от тези, които се взимат в действителност. Въпросът ми е, че съм си в правото да я копирам нали така?
theshwarz
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Мар 2010, 15:00

Re: Копие от ведомост за заплати - Проблем

Мнениеот kdkrastev1234 » 03 Сеп 2014, 14:34

Можеш
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Копие от ведомост за заплати - Проблем

Мнениеот vaskovasko » 03 Сеп 2014, 15:18

Изобщо не си в правото си, тъй като там има конфиденциална информация, която не се отнася само за теб /заплатите на колегите ти/ и най-вероятно има и информация, която представлява лични данни по смисъла на ЗЗЛД. Може да поискаш извлечение/удостоверение/фиш за доходите си и осигуровките и данъците, които ти се удържат и тогава работодателя е длъжен да ти ги издаде по закон.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Копие от ведомост за заплати - Проблем

Мнениеот theshwarz » 03 Сеп 2014, 15:21

А имам ли право да изискам ведомостта за заден период?
theshwarz
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Мар 2010, 15:00


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта


cron