начало

Президентът: Настоящият ВСС нееднократно демонстрира, че е изтъкан от зависимости Президентът: Настоящият ВСС нееднократно демонстрира, че е изтъкан от зависимости

Обезщетение при майчинство за трето дете

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обезщетение при майчинство за трето дете

Мнениеот evva30 » 20 Сеп 2016, 14:48

Добър ден. Моля за идеи и предложения по следния казус.
С първата си бременност още в началото напуснах местоработата си, бях 2 месеца на борсата и в 7 месец един познат ме назначи фиктивно на работа при него, за да мога да получавам обезщетенията за майчинство (при условие че аз си плащам осигуровките). Веднага след изтичането на двете години излезнах във второ майчинство с работодател същия човек.
Тъй като планирам да имам още едно дете (с възрастова разлика около 2 години от предходното), а ще стане вече нахално от моя страна спрямо този човек, интересува ме:
Как да постъпя така че хем да си прекратя трудовите отношения с досегашния работодател, хем да имам право на обезщетения (различни от социалните 100лв.)?
Има ли смисъл да си регистрирам фирма и да стана самоосигуряващо се лице и какви биха били обезщетенията в този случай?
И евентуално докога ще е най-изгодно да съм при този работодател и кога да открия фирма?
Много благодаря на всеки, който отдели от времето си и се включи.
Забравих да спомена, че досега съм осигурявана на минималната заплата и съответно и майчинството ми не е високо, но е по-добре от 100лв.
evva30
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Сеп 2016, 14:34

Re: Обезщетение при майчинство за трето дете

Мнениеот morka » 21 Сеп 2016, 23:02

evva30 написа:Има ли смисъл да си регистрирам фирма и да стана самоосигуряващо се лице и какви биха били обезщетенията в този случай?


да, това е начин да се осигурявате за фонд ОЗМ без да "тежите" на някого другиго
обезщетението е същото при еднакъв осигурителен доход

evva30 написа:И евентуално докога ще е най-изгодно да съм при този работодател и кога да открия фирма?


без значение
важното е към началото на първия болничен (45 дни преди термина) да сте осигурена за фонд ОЗМ на новото основание
morka
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Авг 2014, 22:24


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта


cron