начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

Връщане на стока

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Връщане на стока

Мнениеот hepohbg » 02 Ное 2014, 20:55

Здравейте,
Ето какъв е моят проблем.Купих си акумулаторна машина от верига за техника, но се оказа, че нито машината нито батерията ѝ са в изправност.Купени са преди 3 дни.Имам ли право да ги върна и в какъв срок?Ако имам право мога ли да претендирам да ми върнат парите или само мога да искам подмяна на стоката?Търсих информация по казуса, но на едно място пише 7 дни, а на друго 14 и се обърках съвсем.Моля за помощ.Благодаря предварително.
hepohbg
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Яну 2013, 19:15

Re: Връщане на стока

Мнениеот lakavitsa » 02 Ное 2014, 23:52

и дума не споменавате колко струва тази стока
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Връщане на стока

Мнениеот lakavitsa » 02 Ное 2014, 23:55

и ако по-скъпа, не видяхте ли дали има гаранционен срок, 3 месеца, 12 масеца или повече?
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Връщане на стока

Мнениеот doc03 » 03 Ное 2014, 02:04

hepohbg написа:Здравейте,
Ето какъв е моят проблем.Купих си акумулаторна машина от верига за техника, но се оказа, че нито машината нито батерията ѝ са в изправност.Купени са преди 3 дни.Имам ли право да ги върна и в какъв срок?Ако имам право мога ли да претендирам да ми върнат парите или само мога да искам подмяна на стоката?Търсих информация по казуса, но на едно място пише 7 дни, а на друго 14 и се обърках съвсем.Моля за помощ.Благодаря предварително.

Отиваш и искаш да ти я сменят. От там ще те препратят в гаранционен сервиз. След един месец ще ти я върнат и ще кажат, че работи. След това отново няма да работи и следва същото упражнение - и още един месец. На третия път може и да я сменят.
.... извод - купувай такава техника ако е над 80 лева, и не марка, която няма да намериш дори и в гугъла!

П.П. Четиринадесет дневен е срокът, но не и в този случай.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Връщане на стока

Мнениеот hepohbg » 03 Ное 2014, 04:28

Стоката струва 130 лв. и има гаранция 24 месеца.Мисълта ми беше дали мога да претендирам да ми върнат парите или мога само да заменя стоката?
hepohbg
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Яну 2013, 19:15

Re: Връщане на стока

Мнениеот ivanov_p » 03 Ное 2014, 09:59

Връщането на стоката в определен срок е различно от гаранционния срок, отделно право. Не съм следял законодателството в тази област, но мисля, че правото може да се осъществи само ако стоката не е ползвана, напр. купуваш костюм, вкъщи виждаш, че цветът на дневна светлина е по-различен от на изкуствената в магазина и го връщаш, но не може да отидеш на сватбата с него и после да го върнеш. Допълнително се искаше ненаранена опаковка и т.н., т.е. стоката да може да се продаде отново. В повечето държави губиш ДДС-то, защото иначе търговецът го губи, но тук май не е така.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4493
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Връщане на стока

Мнениеот hepohbg » 03 Ное 2014, 10:09

ivanov_p написа:Връщането на стоката в определен срок е различно от гаранционния срок, отделно право.

Точно това ме интересува, има ли някакъв законов скрок в който мога да я върна?
ivanov_p написа:Не съм следял законодателството в тази област, но мисля, че правото може да се осъществи само ако стоката не е ползвана

Стоката е ползвана единствено за проба на батерията.Не е използвана в работни условия и е в състоянието и опаковката както ми е продадена!Изминали са само 4 дни от покупката .
hepohbg
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Яну 2013, 19:15

Re: Връщане на стока

Мнениеот zmeyan » 03 Ное 2014, 12:45

Тъй като наскоро имаше промоция на подобен уред в голяма хранителна верига с немско име (не съм сигурен дали е немска или австрийска), то конкретно за нея няма да имаш никакъв проблем с връщането на стоката в 14 дневен срок и каквото си избереш - парите или друга такава стока или друго... изборът е предоставен на клиента.
Това обаче си е политика на конкретната верига!
zmeyan
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 01 Фев 2008, 14:15

Re: Връщане на стока

Мнениеот doc03 » 03 Ное 2014, 19:56

hepohbg, отиди до магазина, виж за какво иде реч, и напиши.
Щото иначе - само броиш дни - 3, 4 ... и т.н. (etc.,)
Няма да приемат обратно стоката срещу пари, според мен. Фактът, че си установил дефект (стара батерия, негодна клетка в батерията и пр.), означава, че си я пускал да работи, което изключва връщане в 14 дневен срок за неупотребявани стоки. Може пък да уважават себе си като фирма, и направо да я подменят.

Имах предвид да купуваш маркови неща. И аз имам една машина, "M*k**a", на 20г., и преди 5-6 години спря да работи. Спусъкът се развали и няма поправяне. В сервиза казаха, че нямат части за нея, но ми подариха една много по-малка, рекламна, с кобур даже, да е по-лесно да се носи, заради факта, че не могат да ми изпълнят ремонта. Скъсах я от работа. В момента я ползва една майсторка-мебелджийка (последната я препоръчвам и за тапети, много е добра! :-) ), така че машинката си работи :-)

Действай, за да имаш машина, все пак :-)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Връщане на стока

Мнениеот govedosi » 18 Юни 2015, 15:38

Продължавам малко темата. Миналия септември закупих таблет, чийто гаранционен срок е 2 години. В гаранционната карта не е изрично упоменат различен гаранционен срок за други компоненти с изключение на батерията. Около Нова година таблетът показа дефект и се обърнах към продавача, който прие гаранцията и таблетът бе отремонтиран в оторизиран сервиз. Оттам се върна с нов кабел на зарядното устройство. В момента отново е на ремонт, като причината отново е в кабела, но този път от сервиза настояват да заплатя цената на новия кабел под предлог, че гаранционият срок е изтекъл. Имат ли право на подобно действие и на какво основание?
govedosi
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Мар 2011, 22:33


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


cron