начало

Представлява ли особена повелителна норма принципът на справедливост в чл. 52 ЗЗД Представлява ли особена повелителна норма принципът на справедливост в чл. 52 ЗЗД

Разходи по делото

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Разходи по делото

Мнениеот todorkar79 » 28 Окт 2010, 12:08

Моля помогнете!
Как да процедирам ако съм актосъставител,в отпуск съм,явявам се на дело за обжалване на съставен от мен акт и съдията ми откаже разходи по делото(пътни)?
todorkar79
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Окт 2010, 04:58

Re: Разходи по делото

Мнениеот rim_konsul » 02 Фев 2011, 04:23

Взима се протокола от ЗАСЕДАНИЕТО и се пуска рапорт до Министъра или Директора на МВР за възтановяване на разходите по делото - посочва се размер и ако има доказателства някакви. до 30 дни ще се разпоредят по него.
rim_konsul
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 29 Яну 2011, 04:44

Re: Разходи по делото

Мнениеот nak111 » 21 Мар 2011, 22:30

Пускате си жалба до съответния административен съд.
Първо обаче трябва да сте сигурен,че в протокола е записано Вашето искане за изплащане на пътните разноски и респективно определението на съда с което искането ви е оставено без уважение. Твърде вероятно е вашето искане въобще да не е било записано в протокола, за това друг път като се явявате на дело предварително си напишете молба за заплащане на разноски и я депозирайте на регистратурата няколко минути преди да започне заседанието. Хубаво е да бъде в два екземпляра - единия ще остане в регистратурата, а на втория поискайте да сложат регистрационния номер. Втория екземпляр остава във вас.Така съда ще е длъжен да се произнесе с официално определение записано в протокола, което да можете да обжалвате.
Освен до Административния съд напишете жалба и до Инспектората към Висшия съдебен съвет. Така със сигурност този съдия друг път и през ум няма даму мине да ви отказва заплащането на разноските.
Като сте на работа пък и сте призован, можете да си пуснете молба за НЕПЛАТЕН отпуск на основание призоваванети ви, след което да искате съда да ви заплати възнаграждението и за загубения работен ден. В този случай към писмената молба трябва да приложите и копие на заповедта с която сте пуснат в отпуска и документ удостоверяващ размера на трудовото ви възнаграждение.
Последна промяна nak111 на 22 Мар 2011, 18:28, променена общо 1 път
nak111
Потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: 28 Дек 2010, 21:07

Re: Разходи по делото

Мнениеот iva_sh » 21 Мар 2011, 22:43

напълно съм съгласна с коментара на nak111
явяването на свидетели по дела е в изпълнение на обществен дълг - свидетелят има право да поиска отпуск по чл. 213 от ЗМВР, вр. КТ. Този отпуск е неплатен за работодателя. Доколкото ЗАНН препраща към НПК свидетелят има право да поиска и да получи от съда заплащане на всички направени разноски които успее да докаже,както и възнаграждение за пропуснатия работен ден ако е бил в неплатен отпуск за явяване пред съд. Ако НП бъде потвърдено нарушителят ще бъде осъден да заплати на съда направените разноски вкл. за свидетели и вещи лица. Ако НП бъде отменено разноските остават за сметка на държавата, което в случая означава - за сметка на бюджета на органите на съдебната власт.
iva_sh
Потребител
 
Мнения: 510
Регистриран на: 07 Ное 2008, 01:07


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта


cron