начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

9год. присъда в Испания

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


9год. присъда в Испания

Мнениеот taniajkv » 20 Ное 2009, 14:26

Здравейте, преди месец съпруга ми беше осъден на 9год. лишаване от свобода в Испания.През 2005г. е задржан в Испания по овинение, че е съдействал на човек, който се е оптал да слага на банкомат четец за карти и клавиатура. При тогавашното му задържане той не е бягал и не се е съпротивлявал, след 3 дневен арест е пуснат и той се прибира в България . В началото на годината, излиза от държавата и е задържан, оказва се, че е имал европейска заповед за задържане и го прехвърлят към Испания. След 9 месеца има дело, на което според адвокатката, всичко е било решено предварително, защото предната година другото лице е осъдено също на 9год.По техните закони няма степенуване на престъплението и след като са ги задържали заедно ги водят едно цяло. Срещу него нямат никакви веществени доказателства. В момента обжалваме, разбрах че след прехвърлянето му в България трябва да има приравняване на присъдата по чл.249 ал.3 . Въпроса ми е дали, ще повлияе по някакъв начин това, че е със чисто съдебно минало, че е семеен и е спазвал режима в затвора, работил е и не е бил конфликтен за да се намали присъдата на по- малко от 8год.А и също така дали би повлияло това, че не е имал в себе си нищо. Благодаря на всички предварително!
taniajkv
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:11

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот gandalf_bg » 20 Ное 2009, 15:19

100% няма да остане 9г., понеже не се предвижда толкова по нашата норма, а ще се намали. С колко - не зная, не съм наясно с трансфера на присъди.
gandalf_bg
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 13 Фев 2008, 20:17

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот voltron » 20 Ное 2009, 17:46

С колко... Еми нали трябва първо да има присъда от Испания.
Как е напуснал Испания.
При тогавашното му задържане той не е бягал и не се е съпротивлявал, след 3 дневен арест е пуснат и той се прибира в България .


Това ако не е ''бягане'' здраве му кажи.

Въпроса ми е дали, ще повлияе по някакъв начин това, че е със чисто съдебно минало, че е семеен и е спазвал режима в затвора, работил е и не е бил конфликтен за да се намали присъдата на по- малко от 8год.А и също така дали би повлияло това, че не е имал в себе си нищо. Благодаря на всички предварително!

100% може да повлиа.е
Последна промяна voltron на 20 Ное 2009, 17:48, променена общо 1 път
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот sunrise » 20 Ное 2009, 17:48

Ми не е, хванал е рейса човека и яваш-яваш в България. :wink:
Нали е петък след обяд!
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот taniajkv » 20 Ное 2009, 19:08

Под бягане имах предвид, че не е побагвал, когато са тръгнали към него полицаите. Факт е, че не е имал проблеми с прибирането и след излизането европейската заповед за задържане 2005 никой не го е търсил. Когато са го освободили след ареста не му е даден никакъв документ.Имам и още един въпрос ако някой може да ми отговори: дали има задължителен срок който трябва да излежи в Испанския затвор. Някой от адвокатите казаха, че трябва да излежи1/4 от присъдата там, а други казват, че няма таково нещо. Все още нямаме ясна прдстава по този въпрос, а е много важно за нас. Благодаря на всички за отговорите!
taniajkv
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:11

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот voltron » 20 Ное 2009, 19:24

Не, няма такова изискване в общностното право. Все пак е добре да се знае и испанското законодателство и България какви договори има сключени с Испания. За пребиваващ става въпрос нали? Не за испански гражданин.

И какъв е проблема да си излежи присъдата в Испания. Без да съм се интересувал условията със сигурност са в пъти по - добри от българските :P Като се замисля и мизерните условия може да са основание за отказ от страна на Испания да направи трансфера :lol:

If you can’t do the time, don’t commit the crime!
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот taniajkv » 20 Ное 2009, 20:01

От гледна точка на това, че семейството му е в България и ще може да се виждаме по често. Това е причината да искаме след обжалването да го прехварлят тук, но неговата адвокатка там казва, че задължително се излежава 1/4 при присъди над 6год. в техните затвори.Да не става въпрос за испански гражданин, българин е.
taniajkv
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:11

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот voltron » 20 Ное 2009, 20:42

И втори път като се замислих - поради естеството на престъплението може да е пречка за трансфер ако не са възстановени вредите/нали е точено от тези банкомати /. Но всичко е в ръцете на осъждащата държава. Не мисля че има срок който да трябва да се изтърпи, по скоро ако е много кратка/дай боже/ присъдата да не са оправдани разходите по трансфер - тях България ще ги плаща./но само налучквам понеже е Испания е рат. конвенцията, но тя не е много задължителна /
Първо си изчакайте присъдата да влезе в сила. Преди това не може да се направи нищо. Във връзка с това може и да не е лоша идея да върне парите и да се признае за виновен - винаги помага.
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот taniajkv » 21 Ное 2009, 00:28

Няма източване на пари, има опит за поставяне на четец и клавиатура от лицето с което е бил.
taniajkv
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:11

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот georgiev_sfbg » 24 Ное 2009, 03:14

taniajkv написа:Няма източване на пари, има опит за поставяне на четец и клавиатура от лицето с което е бил.

Че е съизвършител (съучастник) - това, е ясно от самото начало! :wink:

Е, ...ще "потърка наровете" в Испания, но за колко време - не се знае! :wink:
...Там, правоохранителната и правораздавателна система, е действаща и ефективна, за разлика от нашата, която е в състояние на "будна кома"!

...Радвайте се, все пак, че ще го съдят за извършено престъпление - в Испания, а не в Турция или в страните от Арабския свят! :mrgreen:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот taniajkv » 25 Ное 2009, 00:10

Малко не съм съгласна за това коя от двете държави е в будна кома и коя не!Ние като спяща държава: след месец излиза решението на върховен съд, а там е от 6-12месеца. Бил е 8 месеца следствен и чак след това е насрочена дата за дело, мога да изброявам и още много, колко по-мудни са и колко много им се почива на горките то не са фиести, то не са празници....А и не зная колко ефективна, действаща и справедлива е тяхната система, защото и в тяхните закони има пълни абсурди, за мен не е реялна присъда ,не е нормално да няма степенуване на престъплението и не е нормално да му дадат 9год. а за много по тежки пристъпления да дават по ниски присъди...
taniajkv
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:11

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот taniajkv » 02 Дек 2009, 21:06

Може ли някой да ми даде повече информация какви са процедурите за прехвърляне, какво е нужно да направиме за да си лежи присъдата в България.Благодаря!
Последна промяна taniajkv на 03 Дек 2009, 14:36, променена общо 1 път
taniajkv
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:11

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот sunrise » 03 Дек 2009, 10:35

taniajkv написа:Малко не съм съгласна за това коя от двете държави е в будна кома и коя не!Ние като спяща държава: след месец излиза решението на върховен съд, а там е от 6-12месеца. Бил е 8 месеца следствен и чак след това е насрочена дата за дело, мога да изброявам и още много, колко по-мудни са и колко много им се почива на горките то не са фиести, то не са празници....А и не зная колко ефективна, действаща и справедлива е тяхната система, защото и в тяхните закони има пълни абсурди, за мен не е реялна присъда ,не е нормално да няма степенуване на престъплението и не е нормално да му дадат 9год. а за много по тежки пристъпления да дават по ниски присъди...

Няма начин да няма степенуване, бъдете сигурни.И кое му е абсурдното , като крадеш да лежиш в затвора. Абсурдът е при нас, че можеш да минеш условно за тежки престъпления.
Освен това има нещо дето му се вика в наказателното право "Генерална превенция".Затова и имат и смисъл тези 9 години.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот taniajkv » 03 Дек 2009, 14:36

Абсолютно сигурна съм в това, че няма степенуване. Или може би тамошните адвокати не знаят :roll: - не вярвам!А дали всички които лежат по затворите са виновни :roll: -мисля че не!
taniajkv
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:11

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот taniajkv » 03 Дек 2009, 14:37

Може ли някой да ми даде повече информация какви са процедурите за прехвърляне, какво е нужно да направиме за да си лежи присъдата в България.Благодаря!
taniajkv
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:11

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот georgiev_sfbg » 03 Дек 2009, 20:01

taniajkv написа:Може ли някой да ми даде повече информация какви са процедурите за прехвърляне, какво е нужно да направиме за да си лежи присъдата в България.Благодаря!

:arrow: :idea: Юридически консултации за обвиняеми/подсъдими, в т.ч. и вече осъдени, се извършват от адвокати - срещу ЗАПЛАЩАНЕ! :wink:

п.п./...Я по-добре, да си "лежи" там! :wink: :mrgreen:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот taniajkv » 04 Дек 2009, 00:32

Я, по добре да преценят къде да "лежи" близките му и самия той! :wink: :mrgreen:
taniajkv
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:11

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот laridii » 04 Дек 2009, 13:00

taniajkv написа:Я, по добре да преценят къде да "лежи" близките му и самия той! :wink: :mrgreen:


То него, ако го питат или близките му, ако се питат, той избощо не бива да лежи, ама правосъдието ги решава тия работи и Слава Богу!
Вероятно и майката на онзи дето беше закла и разфасовал съученика си вярва, че нейното момче е невинно.
Цялата грешка на съпруга Ви е, че е хукнал към България веднага след като са го пуснали, вместо да остане и да съдейства на испанската полиция.

http://new.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=32565
laridii
Потребител
 
Мнения: 353
Регистриран на: 06 Окт 2008, 09:57

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот georgiev_sfbg » 04 Дек 2009, 21:50

taniajkv написа:Я, по добре да преценят къде да "лежи" близките му и самия той! :wink: :mrgreen:

...Това, да не ти е селския събор на мегдана, пионерски лагер или концерт по желание?!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:arrow: :idea: Юридически консултации за обвиняеми/подсъдими, в т.ч. и вече осъдени, се извършват от адвокати - срещу ЗАПЛАЩАНЕ! :wink:

:arrow: ...и му кажи, да е послушно момченце в панделата, за да няма вътрешни присъди, че може и да не го видите скоро в Бг! :wink:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: 9год. присъда в Испания

Мнениеот taniajkv » 05 Дек 2009, 00:06

Г-н Георгиев ,нямам желание да коментирам повече вашите коментари и да изпадам на вашето ниво!
laridii благодая за:http://new.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=32565
taniajkv
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:11

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


cron