начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Очна ставка

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Очна ставка

Мнениеот sisi19 » 11 Ное 2009, 20:00

Здравейте,
Предстои ми очна ставка по дознание.
За съжаление адвоката ми не може да присъства на нея, поради причината че е в друг град и е зает с дело за убийство. Та се налага да се явявам сама. Във връзка с това имам няколко въпроса.
Мога ли ,да задавам сама въпросите към тези които обвинявам и техните "уж" свидетели?
При очната ставка всички на веднъж ли присъстват, или се прави такава с всеки по отделно в мое присъствие??
Въобще, какво мога и какво не мога? Какви са правата ми??

Благодаря ви предварително.
Последна промяна sisi19 на 11 Ное 2009, 23:02, променена общо 2 пъти
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Очна ставка

Мнениеот Melly » 11 Ное 2009, 20:20

:shock: Каква колоритна личност.... :roll:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8012
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Очна ставка

Мнениеот Гост. » 11 Ное 2009, 21:17

sisi19 написа:Здравейте,
Мога ли ,да задава сама въпросите към тези който обвинявам и техните "уж" свидетели?

Да. Въпрос- отговор, записва се в протокола.
sisi19 написа:При очната ставка всички на веднъж ли присъстват, или се прави такава с всеки по отделно в мое присъствие??

Отделно.
sisi19 написа:Въобще, какво мога и какво не мога? Какви са правата ми??
Благодаря ви предварително.


Ако е това, което мисля- ти не си привлечената, а си просто свидетел.
Виж в НПК( защото знам, че ще прочетеш).
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Очна ставка

Мнениеот voltron » 11 Ное 2009, 21:27

Може и да кажеш че адвоката ти е зает :lol: Може да я отложат :wink:
аа само че не се вижда обвиняем или свидетел е, ама пак важи горното мисля/без да съм сигурен/
С адвоката не си ли говорите за тези неща
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Очна ставка

Мнениеот sisi19 » 11 Ное 2009, 22:53

Благодаря на всички адекватни адвокати за адекватните и бързи отговори.
Всъщтност, аз съм потърпевша.
С адвоката говорихме за това, но не можахме да разискваме въпроса на дълго, защото влизаше в съдебно заседание.
Да, знам че мога да отложа очната ставка, но не искам защото това се точи от 2006г. Нещата са маклко комплицирани.
До колкото четах НПК има глава 17 , раздел 2 - звукозапис. И си мислхел дали да не поискам това да се запише на основание чл. 238 ал.1 от НПК
Ако разрешат, мога да предоставя диктофон и касетки.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Очна ставка

Мнениеот balance » 12 Ное 2009, 00:10

Добър вечер на всички. Сисенце, душичко, упълномощи си друг адвокат само за очната ставка. Щом държиш да се проведе на определената дата. Допитай се до вече упълномощения от теб адвокат, да те насочи към колега, който да се яви с теб. Не опитвай сама съчинения на свободна тема в материя, която очевидно не познаваш. Защото после пак ще има "Кой ми ... в гащите".
Въпросите, които поставяш, са уместни, но съм уверен, че колегата ще ти даде по-точни отговори, отколкото би могъл който и да е от нас. Само да спомена, че не съм съгласен с Поли за "отделността" на очната ставка от типа "всеки срещу всеки". Като нищо могат да ти спретнат очна ставка с двама или трима едновременно. За тези, които ще кажат, че говоря глупости, ще допълня, че днес гледах протокол с такава очна ставка - и то в съдебно заседание. Процесуално е допустимо да се проведе между повече хора. Доколко е уместно и правилно от гледна точка на твоята защита - пак адвокатът ще прецени.
balance
Потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: 27 Май 2008, 16:01

Re: Очна ставка

Мнениеот sisi19 » 12 Ное 2009, 00:46

balance написа:Добър вечер на всички. Сисенце, душичко, упълномощи си друг адвокат само за очната ставка. Щом държиш да се проведе на определената дата. Допитай се до вече упълномощения от теб адвокат, да те насочи към колега, който да се яви с теб. Не опитвай сама съчинения на свободна тема в материя, която очевидно не познаваш. Защото после пак ще има "Кой ми ... в гащите".
Въпросите, които поставяш, са уместни, но съм уверен, че колегата ще ти даде по-точни отговори, отколкото би могъл който и да е от нас. Само да спомена, че не съм съгласен с Поли за "отделността" на очната ставка от типа "всеки срещу всеки". Като нищо могат да ти спретнат очна ставка с двама или трима едновременно. За тези, които ще кажат, че говоря глупости, ще допълня, че днес гледах протокол с такава очна ставка - и то в съдебно заседание. Процесуално е допустимо да се проведе между повече хора. Доколко е уместно и правилно от гледна точка на твоята защита - пак адвокатът ще прецени.

Не искам да упълномощавам друг адвокат. Жалко , че нямаш ЛС където да обясня ЗАЩО. В казуса, зададах въпроса и към адвоката си - мога или не мога да направя това. Отговора беше - "не съм убеден, нямам практика до сега по това, мисля че ще откажат на молбата ти".
За това, че е процесуално допустима, че лично аз, логигически не визирам пречка(разсъждавайки по този член от НПК). Така или иначе, нямам време за много расъждения, защото това до няколко часа , е необходимо да отреагирам по един или друг начин. Ще се пробвам(с което се надявам да е в моя полза), а пък после с адвоката ще му мислим.
И ЗА ДРУГОТО СИ ПРАВ. Но когато човек, няма избор и това е избор. Не жалая други адвокати. В комплект сме аз и моя адокат.
Последна промяна sisi19 на 12 Ное 2009, 10:27, променена общо 1 път
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Очна ставка

Мнениеот georgiev_sfbg » 12 Ное 2009, 06:34

1.Тази очна ставка, вероятно Ви е първата, с въпросните обвиняеми, но не е задължително да е последната! :wink:
2.Ако нямате тайни :wink: от органите на досъдебното производство, не се притеснявайте, че ще бъдете без адвокат!

НПК - Чл. 143. (1) При съществено противоречие между обясненията на обвиняемите или между обясненията на обвиняемия и свидетелските показания може да се направи очна ставка, освен в случаите по чл. 123, ал. 2, т. 2.
(2) Лицата, между които се прави очна ставка, преди разпита се запитват познават ли се и в какви отношения се намират помежду си.
(3) С разрешение на съответния орган лицата, между които се прави очна ставка, могат да си задават въпроси.
(4) Алинеи 1 - 3 се прилагат и при съществено противоречие между показанията на свидетелите, освен в случаите по чл. 123, ал. 2, т. 2.

...Предполагам, че въпросната очна ставка, не се провежда по искане на Вашия адвокат. :wink:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Очна ставка

Мнениеот sisi19 » 12 Ное 2009, 10:30

Не се притеснявам нямам тайни и нищо което да крия
Очната ставка е по мое искане
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Очна ставка

Мнениеот miriam » 12 Ное 2009, 10:38

:mrgreen:
значи...вземаш един валидол под езика за кураж , обличаш се по прибрано и леко с мейк-ъпа ако се наложи да ревнеш да не потече декора /като за пострадала/ , предварително си нахвърляй важните за теб въпроси на едно листче и смело скачай в джаза. Ако по време на очната ставка усетиш че адвокатите на защитата те разкостват , инсценирай сърдечен пристъп или стомашно разстройство и отложи нещата за друга дата , като този път си вземи адвоката... :lol:
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: Очна ставка

Мнениеот sisi19 » 12 Ное 2009, 11:02

miriam написа::mrgreen:
значи...вземаш един валидол под езика за кураж , обличаш се по прибрано и леко с мейк-ъпа ако се наложи да ревнеш да не потече декора /като за пострадала/ , предварително си нахвърляй важните за теб въпроси на едно листче и смело скачай в джаза. Ако по време на очната ставка усетиш че адвокатите на защитата те разкостват , инсценирай сърдечен пристъп или стомашно разстройство и отложи нещата за друга дата , като този път си вземи адвоката... :lol:

Благодаря за съвета
Развесели ме :D :D :D :D
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Очна ставка

Мнениеот sisi19 » 12 Ное 2009, 18:25

П.П. И това мина. Не допуснаха искането ми за звукозапис на основание
чл. 238 ал.1 от НПК с обяснението че, това ставало само при разпит на един човек (в смисъл ако давам самостоятелно показания) но не и при очна ставка в присъствието на второ лице.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Очна ставка

Мнениеот miriam » 12 Ное 2009, 18:46

е ,разправи как мина деее...може ли сега такова стискане? а ние тука изпохапахме жуки в очакване :P
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: Очна ставка

Мнениеот sisi19 » 12 Ное 2009, 19:00

Ахааа :D :D :D :D -в отговор на закачливия Ви стил и хубав тон:
Ами въпрос -отговор,въпрос- отговор. Адвокати нянаха.Макар и физически, личния ми адвокат да не присъстваше, имах други двама (НПК и НК). Послушах света Ви за набелязването, та поради тази причина и двамата ми книжовни адвокати ме защитиха. :D :D :D
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Очна ставка

Мнениеот miriam » 12 Ное 2009, 19:04

отдъхнах си , отивам да пийна едно заслужено-и днес сторих добро!
на вас-повече да не пострадвате хич никак никога и все така с нк и нпк ако па чак толко :lol: :P
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: Очна ставка

Мнениеот Гост. » 12 Ное 2009, 19:23

miriam написа::mrgreen:
значи...вземаш един валидол под езика за кураж , обличаш се по прибрано и леко с мейк-ъпа ако се наложи да ревнеш да не потече декора /като за пострадала/ , предварително си нахвърляй важните за теб въпроси на едно листче и смело скачай в джаза. Ако по време на очната ставка усетиш че адвокатите на защитата те разкостват , инсценирай сърдечен пристъп или стомашно разстройство и отложи нещата за друга дата , като този път си вземи адвоката... :lol:


miriam написа:отдъхнах си , отивам да пийна едно заслужено-и днес сторих добро!
на вас-повече да не пострадвате хич никак никога и все така с нк и нпк ако па чак толко :lol: :P


Отявлен алтруист. Изображение
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron