начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Глоба след шофиране в нетрезво състояние

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Глоба след шофиране в нетрезво състояние

Мнениеот crazyjob » 27 Апр 2009, 12:26

Здравейте! Имам един въпрос на, който все още не съм намерил отговора. С един познат спорихме каква е административната глоба след шофиране в нетрезвосъстояние с до 1.2 промила в кръвта и по-малко от 2 год. стаж без други провинения?

Благодаря!
crazyjob
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2009, 12:22

Re: Глоба след шофиране в нетрезво състояние

Мнениеот crazyjob » 28 Апр 2009, 19:55

Никой ли не знае? Поне споделете къде да потърся, че нищо не намирам.. имам някакъв стар наказателен кодекс и там пише от 500 до 5000лв, а друг ми каза от 300 до 600 :?
crazyjob
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2009, 12:22

Re: Глоба след шофиране в нетрезво състояние

Мнениеот karlson » 28 Апр 2009, 20:10

Чл. 174. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина за срок от 1 до 12 месеца и глоба от 200 до 500 лв., който управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда до 1,2 на хиляда включително, установена с медицинско изследване и/или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишвания въздух, а водач, придобил правоспособност за управление на моторни превозни средства от две години, и водач на моторно превозно средство за обществен превоз на хора и опасни товари - с лишаване от право да управлява моторно превозно средство от 2 до 12 месеца и глоба от 300 до 600 лв.
Това е по Закона за движението по пътищата, а ако е над 1,2 промила - до 1 г. л.с (вж. чл. 343б, ал. 1 НК)
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: Глоба след шофиране в нетрезво състояние

Мнениеот crazyjob » 28 Апр 2009, 20:20

Благодаря!
crazyjob
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2009, 12:22


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


cron