начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Помощ относно дело

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ относно дело

Мнениеот enlgma » 09 Сеп 2009, 23:58

Здравейте!
Имам нужда от следния съвет - преди две години беше повдигнато наказателно дело срещу мен. Наех си адвокат, с които се споразомяхме за определена сума. Платих му една част от нея, но така и нямах възможност да му събера другата до момента, а получих призовка да се явя на разпит с присъствието на адвоката ми.
Имам ли някаква възможност да се откажа от услугите на този адвокат с който съм бил до сега и да ми бъде назначен служебен?
Да добавя само, че съм безработен от няколко месеца, нямам недвижим имот на мое име, кола и т.н.
enlgma
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Сеп 2009, 23:52

Re: Помощ относно дело

Мнениеот Gabi1 » 10 Сеп 2009, 00:37

Имате възможност да смените адвоката си във всеки един момент, както и да поискате служебен. Попадате ли в хипотезата на задължително участие на защитник?
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Re: Помощ относно дело

Мнениеот Гост. » 10 Сеп 2009, 00:43

:roll: Само да вметна, а не исках да се включвам по темата умишлено, не съм съгласна. Той има упълномощен адвокат... :| , който не е освободен от ангажиментите си по защитата... и спирам.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Помощ относно дело

Мнениеот Gabi1 » 10 Сеп 2009, 00:46

Като заяви в с.з. /или пък пред разследващия на фаза ДП/, че иска да го смени и готово. Тъкмо повод за отлагане.... :wink: :lol: :lol: :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Re: Помощ относно дело

Мнениеот enlgma » 10 Сеп 2009, 00:58

Значи трябва да се свържа с настоящият ми адвокат и да му кажа, че се отказвам от услугите му и че поради финансова причина ще поискам служебен защитник. Какво е според вас мнението за служебните адвокати - надеждни ли са? И в правилна посока ли мисля какво трябва да направя?
enlgma
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Сеп 2009, 23:52

Re: Помощ относно дело

Мнениеот donna » 10 Сеп 2009, 06:57

Gabi1 , ти как смяташ това лице дали отговаря на условията за получаване на месечна социална помощ ?
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Помощ относно дело

Мнениеот Gabi1 » 24 Сеп 2009, 01:09

9. обвиняемият не е в състояние да заплати адвокатско възнаграждение, желае да има защитник и интересите на правосъдието изискват това.

Та след като е имал и се е отказал от него, нека ми докаже, че не е в състояние да плати - бих му назначила с удоволствие, ако интересите на правосъдието изискват това :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 71 госта


cron