начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Помощ относно дело

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ относно дело

Мнениеот enlgma » 09 Сеп 2009, 23:58

Здравейте!
Имам нужда от следния съвет - преди две години беше повдигнато наказателно дело срещу мен. Наех си адвокат, с които се споразомяхме за определена сума. Платих му една част от нея, но така и нямах възможност да му събера другата до момента, а получих призовка да се явя на разпит с присъствието на адвоката ми.
Имам ли някаква възможност да се откажа от услугите на този адвокат с който съм бил до сега и да ми бъде назначен служебен?
Да добавя само, че съм безработен от няколко месеца, нямам недвижим имот на мое име, кола и т.н.
enlgma
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Сеп 2009, 23:52

Re: Помощ относно дело

Мнениеот Gabi1 » 10 Сеп 2009, 00:37

Имате възможност да смените адвоката си във всеки един момент, както и да поискате служебен. Попадате ли в хипотезата на задължително участие на защитник?
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Re: Помощ относно дело

Мнениеот Гост. » 10 Сеп 2009, 00:43

:roll: Само да вметна, а не исках да се включвам по темата умишлено, не съм съгласна. Той има упълномощен адвокат... :| , който не е освободен от ангажиментите си по защитата... и спирам.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Помощ относно дело

Мнениеот Gabi1 » 10 Сеп 2009, 00:46

Като заяви в с.з. /или пък пред разследващия на фаза ДП/, че иска да го смени и готово. Тъкмо повод за отлагане.... :wink: :lol: :lol: :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Re: Помощ относно дело

Мнениеот enlgma » 10 Сеп 2009, 00:58

Значи трябва да се свържа с настоящият ми адвокат и да му кажа, че се отказвам от услугите му и че поради финансова причина ще поискам служебен защитник. Какво е според вас мнението за служебните адвокати - надеждни ли са? И в правилна посока ли мисля какво трябва да направя?
enlgma
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Сеп 2009, 23:52

Re: Помощ относно дело

Мнениеот donna » 10 Сеп 2009, 06:57

Gabi1 , ти как смяташ това лице дали отговаря на условията за получаване на месечна социална помощ ?
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Помощ относно дело

Мнениеот Gabi1 » 24 Сеп 2009, 01:09

9. обвиняемият не е в състояние да заплати адвокатско възнаграждение, желае да има защитник и интересите на правосъдието изискват това.

Та след като е имал и се е отказал от него, нека ми докаже, че не е в състояние да плати - бих му назначила с удоволствие, ако интересите на правосъдието изискват това :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта


cron