начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

Пропуснати ползи

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пропуснати ползи

Мнениеот felix123 » 27 Сеп 2024, 00:29

Здравейте! Имам следния въпрос - аз съм куриер и за работа използвам платформата на голяма фирма за доставки. Не съм техен служител, нает съм от подизпълнител. В общите условия на платформата чета следното:

В никакъв случай [фирма], нейните длъжностни лица, партньори, служители, представители, администратори, дъщерни дружества и свързани лица, правоприемници, възложители, доставчици или лицензодатели не носят отговорност за:

Загуби или щети (включително непреки, специални, случайни, щети с наказателен или назидателен характер).
Всякакви: (i) загуби на употреба; (ii) загуби на данни; (iii) загуби на бизнес; (iv) пропуснати печалби; или (v) повреди на устройствата;
Нарушаване или неправилно изпълнение на задълженията, съдържащи се в Общите условия, или по някаква причина, която не е разумно предвидима или е извън разумния контрол на [фирма].


Това означава ли, че при технически проблем с платформата водещ до невъзможност от моя страна да работя за продължителен период от време, нямам никакви права? Законен ли е такъв отказ от отговорност?
felix123
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Сеп 2024, 22:54

Re: Пропуснати ползи

Мнениеот fridmanterry » 15 Окт 2024, 09:28

felix123 написа:Здравейте! Имам следния въпрос - аз съм куриер и за работа използвам платформата на голяма фирма за доставки. Не съм техен служител, нает съм от подизпълнител. В общите условия на платформата чета следното:

В никакъв случай [фирма], нейните длъжностни лица, партньори, служители, представители, администратори, дъщерни дружества и свързани лица, правоприемници, възложители, доставчици или лицензодатели не носят отговорност за:

Загуби или щети (включително непреки, специални, случайни, щети с наказателен или назидателен характер).
Всякакви: (i) загуби на употреба; (ii) загуби на данни; (iii) загуби на бизнес; (iv) пропуснати печалби; или (v) повреди на устройствата;
Нарушаване или неправилно изпълнение на задълженията, съдържащи се в Общите условия, или по някаква причина, която не е разумно предвидима или е извън разумния контрол на [фирма].


Това означава ли, че при технически проблем с платформата водещ до невъзможност от моя страна да работя за продължителен период от време, нямам никакви права? Законен ли е такъв отказ от отговорност?

Предоставената от вас клауза е форма на ограничаване на отговорността, която обикновено се среща в правилата и условията на цифровите платформи. По същество се опитва да сведе до минимум правната отговорност на компанията за различни видове загуби или щети, включително тези, които може да срещнете, ако платформата не работи и вие не можете да работите. https://freegovernmentiphonee.com/
fridmanterry
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Окт 2024, 09:22


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron