начало

Президентът: Настоящият ВСС нееднократно демонстрира, че е изтъкан от зависимости Президентът: Настоящият ВСС нееднократно демонстрира, че е изтъкан от зависимости

Помощ към пенсията, когато живеем зад граница

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ към пенсията, когато живеем зад граница

Мнениеот smaragda777 » 05 Юни 2017, 23:42

Здравейте!
Пенсионирах се на 60 г. 8 месеца. Живея в Англия със семейството на дъщеря ми. Помагам при отглеждането на внучките ми. Сега съм на 63 години и 8 месеца. От 2008 съм в Англия.
Моя позната ми каза, че съгласно някакво споразумение между държавите в Европейския съюз, имам право да получавам пенсионен кредит в Англия, който е равен на разликата между социалната, минимална пенсия в Англия и пенсията, която получавам от България.
Има ли подобна спогодба между страните, членки на ЕС, наистина?
Ще Ви бъда много благодарна, ако получа Вашия отговор!
smaragda777
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 24 Авг 2009, 16:33

Re: Помощ към пенсията, когато живеем зад граница

Мнениеот jhoro » 09 Юни 2017, 21:55

Здравейте.
Като начало Ви предлагам да прочетете коментарите в темата BG Пенсионер в UK в сайта bghelp.co.uk
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Помощ към пенсията, когато живеем зад граница

Мнениеот smaragda777 » 12 Юни 2017, 17:26

Благодаря Ви много! Ще потърся тази тема. Приятен ден!
smaragda777
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 24 Авг 2009, 16:33


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 145 госта


cron