начало

Президентът: Настоящият ВСС нееднократно демонстрира, че е изтъкан от зависимости Президентът: Настоящият ВСС нееднократно демонстрира, че е изтъкан от зависимости

Правила в провинциалните съдилища.

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Правила в провинциалните съдилища.

Мнениеот ivanov_p » 23 Дек 2016, 14:12

Прави ми впечатление, че из провинцията се напълни със съдилища които спазват законите, а някой и сроковете, с което създават големи затруднения за клиентите на софийското съдебно гето. В тази връзка пускам темата за да може всеки изпатил от прекомерната законност да сподели болките си и предупреди останалите.

В РС - Габрово не се допускат в заседание адвокати без тоги, като пред всеки съдия седи една табела с посочения чл. от ЗА. Не се допускат означава, че съдът пише в протокола, че страната не се е явила.

В ОС - Ловеч, не знам по каква причина, след подаване на молба за ИЛ такъв не се издава, а ти изпращат разпореждане за издаването му, с 14 дневен срок за обжалване. Чак като мине процедурата получаваш ИЛ.

В РС - Севлиево се тълкува по странен начин състезателното начало и съдийките много обстойно и подробно разпитват адвокатите за най-малките подробности, което може да ви вкара в беля, ако сте решили да прокарате някой факт "по терлици" или разчитате другата страна да не забележи.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Правила в провинциалните съдилища.

Мнениеот teogeo » 23 Дек 2016, 23:45

ivanov_p написа:Прави ми впечатление, че из провинцията се напълни със съдилища които спазват законите, а някой и сроковете, с което създават големи затруднения за клиентите на софийското съдебно гето. В тази връзка пускам темата за да може всеки изпатил от прекомерната законност да сподели болките си и предупреди останалите.

В РС - Габрово не се допускат в заседание адвокати без тоги, като пред всеки съдия седи една табела с посочения чл. от ЗА. Не се допускат означава, че съдът пише в протокола, че страната не се е явила.

В ОС - Ловеч, не знам по каква причина, след подаване на молба за ИЛ такъв не се издава, а ти изпращат разпореждане за издаването му, с 14 дневен срок за обжалване. Чак като мине процедурата получаваш ИЛ.

В РС - Севлиево се тълкува по странен начин състезателното начало и съдийките много обстойно и подробно разпитват адвокатите за най-малките подробности, което може да ви вкара в беля, ако сте решили да прокарате някой факт "по терлици" или разчитате другата страна да не забележи.


Ех, как ми се иска да изкоментирам, ама не мога, щото и на трите клона вися постоянно - сърце не ми дава да хвана триончето :mrgreen:

Само ще кажа, че... не, нищо няма да кажа :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1591
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Правила в провинциалните съдилища.

Мнениеот bird_of_paradise » 28 Дек 2016, 08:36

ivanov_p написа:В ОС - Ловеч, не знам по каква причина, след подаване на молба за ИЛ такъв не се издава, а ти изпращат разпореждане за издаването му, с 14 дневен срок за обжалване. Чак като мине процедурата получаваш ИЛ.

Ловешките актове не ги чета ( да ме прощават), но имало причина- ето, пак превратно се тълкува чл. 407 ГПК ) 14 дневния срок за длъжника започва да тече от дата на получаване на ПДИ).
Нейсе, преди няколко месеца получих първото разпореждане в нашия съд по молба за издаване на ИЛ( след току що влязло в сила СР :) , та се поразрових в забравени норми)- ок, съгласих се. Сега като образувам изпълнителни освен ИЛ, прилагам и копие от разпореждането. По мои разбирания така е правилно.

Т-ва с тогите е пълна тъпня ( пълна, ама преди време дадох почти 200 кинта на нея+ екстра някакъв кофти калъф)- наопаки, но няма да я сложа, докато аз не реша ( не ме питай, защо не съм решила :) - не знам). Не, че нямам, обаче като ми осигурят стая на адвоката( тоалетна няма, аз пък к`ви глезотии искам, налЕ? :) ).

Какво казваш още?- а, да Севлиево. Това не е състезателно начало, а "установяване на обективната истина" ( особено, ако не са много натоварени :)....). Ей, нямате угода, `начи.

Сега съвсем сериозно и обективно- в прованса не си позволяваме много клинчене от сроковете, защото когато идват на проверка от ВСС нещата загрубяват( до степен да ти бръкнат в джоба с тея атестации). Нямаш извинение за натовареност, така че спазват инструктивните срокове ( аз и за това тази дума инструктивен малко бавно я схванах, но столичани ме научиха). Общо взето лесно се работи ( често само 1 с.з. на първа инстанция при дела без правна сложност, максимум до три, когато е наистина голяма плетеницата).
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Правила в провинциалните съдилища.

Мнениеот ivanov_p » 28 Дек 2016, 09:34

В Габрово при два иска между едни същи страни по 422 ГПК, едната съдийка приема плащане за ДТ 2 + 2% или по 25 лв. за заповедно и исково въргу сбора на исковете, главница и лихва, другата 2% заповедно и две по 50 лв. минимален в исковото, 50 за лихва и 50 за главница, това два състава в един съд, а говорим за уеднаквяване на практиката.
Иначе заповедното е от август, заседанието по 422 е на 6.12., решението от безброй страници, което така и не четох е написано на 7.12, след един ден и връчено на 12.12. В СРС засега рекордът ми е по заповедно седящо на първи доклад, без ЗИ, е по едно внесено 04.05.2016 г., а исково по 422 - внесено август 2015 г. и второ от ноември 2015 г. и то по големи искове, без първа резолюция. Не съм се интересувал дали дружествата още съществуват.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 105 госта


cron