начало

Президентът: Настоящият ВСС нееднократно демонстрира, че е изтъкан от зависимости Президентът: Настоящият ВСС нееднократно демонстрира, че е изтъкан от зависимости

Искам да съдя журналист за клевета

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот todorov2 » 07 Окт 2016, 21:53

Един журналист е написал във вестник клевета по мой адрес. В печатен вестник, който има и електронен вариянт(интернет сайт). Написал е, че по време на едно обществено мероприятие, полицаи са ме закарали в районното управление, защото съм проявил агресия и хулиганство.А там пък съм подписал декларация, че нямало да правя повече така. Написал е още други неща, все лъжи и клевети, както и по адрес на други хора. Всъщност нито една дума не е вярна, нито съм проявявал хулиганство и агресия , нито полицаи са ме отвеждали някъде, съответно никаква декларация не съм подписвал. Когато научих за тази публикация , връчих молба на главния редактор, с искане за опровержение и извинение на страниците на същия вестник. От тогава минаха три месеца, по всичко личи че не смятат да правят опровержение и да се извиняват.
Значи търся адвокат, да ми помогне да заведа дело, до колкото разрбах "частно наказателно дело".
todorov2
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Окт 2016, 21:04

Re: Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот neutralen » 07 Окт 2016, 23:21

Търсиш адвокат не на правилното място - адвокатите си имат офиси.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот todorov2 » 08 Окт 2016, 00:07

А по какви критерии да ги търся тия офиси? Аз търся такъв адвокат, който по посочения от мен казус, да реши че печеля делото със сигурност. В крайна сметка клеветата е клевета и лъжата е лъжа.
todorov2
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Окт 2016, 21:04

Re: Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот doc03 » 08 Окт 2016, 00:45

todorov2 написа:А по какви критерии да ги търся тия офиси?

Дали сградата е луксозна; дограмата дали е скъпа; вратата дали е отворена, или има видеодомофон; секретарката дали е лачена или е вампир, и т.н.

todorov2 написа:Аз търся такъв адвокат, който по посочения от мен казус, да реши че печеля делото със сигурност.

Е точно от такъв бЕгай далеч!

todorov2 написа:В крайна сметка клеветата е клевета и лъжата е лъжа.

Да, обаче, както обича да казва едно птиче, правосъдие и справедливост не са тъждествени ...


И!
Този журналист (не ги обичам като цяло, ама никак! ... с малки изключения), хахав ли е, мрази ли Ви, нещо лично ли има там, или просто ... историята се върти ооооколо това, ама не съвсем и той я е поукрасил. Претеглете си нещата, защото ... отново ще цитирам " Тоягата има две страни* ".

П.П. Много са ... лизгави тези дела за клевета ... и не винаги водят до желания резултат (Виж темата за Марковски и разните му там линкове)



(*BoP)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот todorov2 » 08 Окт 2016, 02:29

По време на общественото мероприятие се случи инцидент с мое участие. Два месеца след това ме призоваха в районното на полицията по местоживеене(което е различно от районното където беше инцидента). През това време са ме издирвали. Там дадох обяснения за инцидента,в който се смятам за невинен. От това призоваване до сега са минали 11 месеца, към мен няма отправено обвинение нито за хулиганство, нито наказателно постановление, нищо. Значи и в полицията са сметнали че съм невинен.А журналиста е написал клеветническия материал още в деня на събитието,значи два месеца преди да съм ходил в каквато и да е полиция. За публикацията научих 10 месеца по късно, тогава връчих молба за опровержение и извинение. На копие от молбата взех подпис и печат от главния редактор, с датата на която връчих молбата.
Този журналист просто угажда на политическата мафия. А мене явно смята за човек, който не може да си търси правата. Има някакво основание да се смята за недосегаем, защото в нашия град всички паразити са обвързани със зависимости.В това число съдии и адвокати,които по скоро се страхуват от "признатите авторитети". Впрочем в тази връзка имам въпрос, мога ли да заведа делото в друг град,например София? Където неговите връзки не важат. А самата публикацията е препечатана и в две национални медии. Както писах в началото, в публикацията черно на бяло са написани лъжи и клевети.
todorov2
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Окт 2016, 21:04

Re: Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот doc03 » 08 Окт 2016, 02:44

Предупредиха ли те с протокол за предупреждение?
Ако да - журналистът е разказал какво те очаква.
Ако е използвал квалификации - като хулиган и пр., има някакво основание за обида и клевета, но вероятно няма да издържи.

Според мен, по-добре е да намериш яка конкурентна медия, и да ги н*акаш както трябва.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот ivanov_p » 08 Окт 2016, 09:55

Не си хващай белята с тези глупости. Първо е минал голям срок от време, второ абсолютната давност е 3 години, а нашата съдебна система рядко решава делата на две инстанции в този срок.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот todorov2 » 08 Окт 2016, 11:47

не са ме предупредили с никакъв протокол.А този който е сезирал полицията , аз смятам за главен виновник за инцидента. Мисля че за това не иска да се стигне до дело, а само се опитва да плаши с полиция. Отвърнах тогава както трябва,по скоро символично, без никой да пострада. На политическите паразити това не им хареса и са решили да ме оклеветят чрез своя помияр журналиста. Според мен така стоят нещата.После измина година, главния редактор скоро написал нови лъжи срещу мен, сега пък лъже, че окръжна прокуратура разследва случая. Не само не се извиняват , а фабрикуват нови лъжи.
todorov2
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Окт 2016, 21:04

Re: Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот lakavitsa » 08 Окт 2016, 12:40

Нашата съдебна система има нужда от промяна, Иванов
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот diqnailieva » 10 Окт 2016, 20:14

Определено има много неща, които трябва да се променат.
diqnailieva
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Окт 2016, 18:37

Re: Искам да съдя журналист за клевета

Мнениеот todorov2 » 11 Окт 2016, 04:04

Четох за няколко случаи на дела за клевета. И винаги въпросът опира до това дали клеветата може да се докаже, дали има свидетели. А в моя случай клеветата е написана черно на бяло, в печатно издание - откаран съм бил в полицията. Хайде да оставим това, че имам много свидетели, хора с които бях заедно през цялото време,които биха свидетелствали, че никакви полицаи не са ме задържали. Но нали и в самото РУ се води хронологична регистрация, кой кога е влизал, още повече пък ако е задържан. Значи факта, че не съм бил на тази дата в това РУ е фиксиран, и няма как да се промени. За това смятам че такова дело е спечелено. Другият вариянт е, че не съществува истинско правосъдие. Нали така?
До колкото разбрах при делата за клевета се присъжда парично обещетение. А има ли възможност за друг вид дело(гражданско или селско, или каквото е там), за предпочитане бързопроцедурно, в което да искам само обществено порицание за клеветника, без парично обещетение?
todorov2
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Окт 2016, 21:04


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 102 госта


cron