начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

Дело с ВиК

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дело с ВиК

Мнениеот ilian_todorov » 04 Сеп 2015, 23:47

Случаят е следният. Мой роднина купува апартамент на 31.03.2011 г., като в НА пише, "че продавачът се задължава да предаде владението на жилището в двегодишен срок от подписването на настоящия нотариален акт между страните участващи в нотариалното производство и вписването му в Агенция по вписвания гр. ...., като продавачът се задължава да заплаща всички необходими разходи свързани с подръжката на жилището за целия период от ползването му от негова страна - до влизане във владение от страна на купувача". Продавачът обаче не предава владението на тази дата, а освобождава жилището чак на 09.09.2014 година, като на тази дата е съставен приемно-предавателен протокол между него и роднината ми купувач. През периода 31.03.2013 г. -09.09.2014 г. продавачът не заплаща изразходваната вода на ВиК и натрупва задължения около 390 лева заедно с лихвата. Роднината ми прехвърля партидата на 10.09.2014 г. и малко след това продава апартамента на трето лице. ВиК обаче не признава протокола, тъй като не е нот. заверен и предявява претенции към него за гореописаната сума. Говорихме с продавача и той се съгласи да свидетелства на предстоящото дело, като признае "вината" си.
Как според вас ще приключи това дело?
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1358
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Дело с ВиК

Мнениеот bird_of_paradise » 05 Сеп 2015, 10:37

Ми... как :) - водоснабден имот, услуга е предоставена, водата е консумирана, там подписи на карнети налЕ има ( като е засичал инкасатора), а насреща- неизпълнение на задължението за плащане. Как да приключи едно такова дело?!?

Не долюбвам монополистите, но в този случай нямат вина ( верно, че може и да отървете тая сума, ама що да се напъвам да развивам мисли). Оня, дето щял да си признава вината, да събира парите, ведно с лихви и разноски( колкото е претенцията на водното) и да ги погасява чрез плащане.
Но, като знам почтеността на роднините - пишете отговор, привлечете родата, като трето лице помагач, за да го обвържете с мотивите на съдебния акт и в условията на евентуалност- обратен иск срещу него.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Дело с ВиК

Мнениеот portokal » 05 Сеп 2015, 11:35

Ми към В и К си е задължен собственикът, тоест роднината вече; продавачът дължи сумата, която ще се натрупа след прехвърлянето на собствеността, на собственика, но не и на В и К.
Нотариално заверен или не, не би трябвало да има значение.
Все едно наемател е живял в апартамента. От кого ще търси В и К сумата?
Принципно това и наизуст, не съм запозната нито със специалния закон, ако има такъв да урежда въпроса, нито с общите условия на съответното В и К. Не вярвам да има нещо различно.

Пробвайте наистина да привлечете продавача като помагач и предявете и регресен иск срещу него в същото дело, ако не са изтекли сроковете.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5518
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Дело с ВиК

Мнениеот ilian_todorov » 06 Сеп 2015, 00:48

portokal написа:Ми към В и К си е задължен собственикът, тоест роднината вече; продавачът дължи сумата, която ще се натрупа след прехвърлянето на собствеността, на собственика, но не и на В и К.
Нотариално заверен или не, не би трябвало да има значение.
Все едно наемател е живял в апартамента. От кого ще търси В и К сумата?
Принципно това и наизуст, не съм запозната нито със специалния закон, ако има такъв да урежда въпроса, нито с общите условия на съответното В и К. Не вярвам да има нещо различно.

Пробвайте наистина да привлечете продавача като помагач и предявете и регресен иск срещу него в същото дело, ако не са изтекли сроковете.

Продавачът е гол като пищов и дължи пари на половината град, така че не виждам смисъл той да бъде съден. Доколкото знам ползвателят е задължен да плаща данъците на имота и по тази логика би трябвало да плати и разходите за ВиК на жилището.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1358
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Дело с ВиК

Мнениеот ilian_todorov » 06 Сеп 2015, 00:59

bird_of_paradise написа:Ми... как :) - водоснабден имот, услуга е предоставена, водата е консумирана, там подписи на карнети налЕ има ( като е засичал инкасатора), а насреща- неизпълнение на задължението за плащане. Как да приключи едно такова дело?!?

Не долюбвам монополистите, но в този случай нямат вина ( верно, че може и да отървете тая сума, ама що да се напъвам да развивам мисли). Оня, дето щял да си признава вината, да събира парите, ведно с лихви и разноски( колкото е претенцията на водното) и да ги погасява чрез плащане.
Но, като знам почтеността на роднините - пишете отговор, привлечете родата, като трето лице помагач, за да го обвържете с мотивите на съдебния акт и в условията на евентуалност- обратен иск срещу него.

Не успях да разбера. Роднината ми е купувачът на апартамента, който ще бъде съден от ВиК. Може би продавачът трябва да бъде привлечен като трето лице помагач, но няма ли да свърши по-добра работа като свидетел? В момента е в ход заповедно производство, но още не е връчена призовката - съобщение. Какво ще ме посъветваш, роднината - купувач да получава ли призовката? Може и да не я получи, тъй като не живее на адреса който го търсят, въпреки, че това му е постоянният адрес. Проблемът е, че може да му я връчат след залепване на вратата.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1358
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта


cron