начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

Проблем с мобилен оператор

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем с мобилен оператор

Мнениеот k_nitova » 04 Сеп 2015, 10:59

Здравейте,
Бих искала да попитам колко е срокът за погасяване по давност на задължение към мобилен оператор?
През 2010 г. имах разправии с Мтел, сега ми се обади някакъв господин, който започна да ми държи тон за тези задължения, като твърди, че са от 08.2011 г. Още преди 5 г. писах жалби и възражения за сметките, но уви, отговор така и не получих.
Моля, дайте съвет какво да предприема. Опитах се намеря информация в законите, но не можах да се ориентирам.

Моля, кажете дали правилно разбирам

111. С изтичане на тригодишна давност се погасяват:

а) вземанията за възнаграждение за труд, за които не е предвидена друга давност;

б) (изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) вземанията за обезщетения и неустойки от неизпълнен договор;

в) вземанията за наем, за лихви и за други периодични плащания;

г) (отм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.).

Според този закон разбирам, че задължението ми е с тригодишна давност, т.е. вече при всички случаи имам право да подам молба за прекратяване?

Благодаря предварително!
k_nitova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 10:53

Re: Проблем с мобилен оператор

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Сеп 2015, 12:38

Периодично е вземането - в това сте права. Но въпрос на много увъртяна техника е да се отпише от самия оператор задължението. Не е редно, но правят напук. Нищо не помага - те са чуждестранен образец на компания. Считат, че живеем в джунгла и така.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Проблем с мобилен оператор

Мнениеот k_nitova » 04 Сеп 2015, 14:20

Благодаря за отговора! Така знам, че съм си в правото. Моля, кажете към кого мога да отнеса въпроса - към някоя институция или към Мтел директно...? Или да чакам, ако те предприемат някакви други действия, аз да подавам възражения?
k_nitova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 10:53

Re: Проблем с мобилен оператор

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Сеп 2015, 15:02

Няма да Ви отпишат М-тел, поне не и на рецепцията им, политика имат - да не допускат това във всеки случай. Ами общо взето объркани хора, най-вероятно са се нагълтали с не знам какви представи и така. Виртуална реалност, нищо повече. Тактически - трябва да искате одобрение от тях за снемане на дълга. Терминологично е опрощаване. Давността няма да се приеме от кредитора - даже няма възможност за това. Най-изчистено е да опрости - ама има сигурно някакви бюрокрации - примерно - отделът за това е в Бизнес парк Младост, а портиерът е болен, но го замества кучето, но то пък е неграмотно и не може да даде входящ номер.

Аз не бих направил нищо - просто няма начин. Дело, като искане за освобождаване - от Ваша страна. Но при съвременното ниво на правораздаване - не бих казал, че ще си струва нервите. Има много препятствия и си е жив спорт.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Проблем с мобилен оператор

Мнениеот k_nitova » 04 Сеп 2015, 15:09

Т.е. ме съветвате да не правя нищо или да им платя каквото казват, че имам да плащам? :(
k_nitova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 10:53

Re: Проблем с мобилен оператор

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Сеп 2015, 15:26

Пуснете искова молба в Районен съд, изчакайте да разпоредят и ако е съмнително - оставете да прекратят и наново пуснете. Има склонност към шикалкавене на М-тели сие. Не се натискам - дайте ще Ви пусна образец - все пак. Аз печеля от друго, ама не е по темата.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Проблем с мобилен оператор

Мнениеот k_nitova » 04 Сеп 2015, 15:51

Благодаря Ви за отделеното време и внимание! Надявам се да не се стигне до там и да успеем да се разберем с тях :)
k_nitova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 10:53


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта


cron