начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

Бърз въпрос за нотариалната покана

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Бърз въпрос за нотариалната покана

Мнениеот maria6 » 10 Авг 2015, 12:22

Здравейте,

Когато искам да предложа на останалите съсобственици на имот да изкупят моята част, чрез нотариална покана трябва ли да занеса при нотариуса, освен нотариалният акт за собственост и актуална скица на имота или може да се направи поканата и със стара скица?

Благодаря ви предварително за отговора.
maria6
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Авг 2015, 20:20

Re: Бърз въпрос за нотариалната покана

Мнениеот borovinka » 10 Авг 2015, 13:17

Поканата и приложенията към нея са изцяло по Ваше усмотрение.
Може и да ги поканите просто с:
"Уважаеми роднини, продавам моят дял от сънаследствения ни имот - къща и дворно място в с. Горно нанадолно, представляващ 1/3 ид.ч. от еди-какво си. Продажната цена на моят дял е толкова и толкова. Каня ви в срок от 10 дни да ми отговорите дали желаете да закупите имота по предложената от мен цена или писмено да заявите, че не желаете да изкупите дела ми, като декларирате отказа си в нарочна декларация пред нотариус.
В случай на втотото, уведомявам ви, че възнамерявам да продам дела си в имота на тето лице" .

Ваш роднина верен,
Драгими Смехурков
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1515
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Бърз въпрос за нотариалната покана

Мнениеот maria6 » 10 Авг 2015, 13:48

За описанието на поканата е ясно. Аз имах предвид друго.

Пред нотариуса само нотариален акт ли трябва да му покажа или нотариален акт + актуална скица?
maria6
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Авг 2015, 20:20

Re: Бърз въпрос за нотариалната покана

Мнениеот borovinka » 10 Авг 2015, 15:29

Вие не сте ме разбрал(а), но нейсе.
Нищо друго освен самата покана не трябва да показвате на нотариуса. Все пак това е само покана, нали?
Няма сега да изповядвате сделка, за да ви гледат нот. акт и скица/схема.

Нотариусът ще връчи на роднините такива книжа, каквито му занесете.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1515
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта


cron