начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот sterster » 05 Авг 2015, 22:52

по брой спечелени дела с доказателства-официялна рейтингова агенция,чрез която гражданите да ги наемат по своите казуси,като в онлайн присъдите не се заличават имената им :idea: :arrow: да се види качеството на стоката и да няма мрънкане после,щото гледам разни сайтчета с подобна система,ама са дърти и неработещи-без оценки и калпави бая,както и за доктори-там пък ееееееееееее......
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот gkamenov » 05 Авг 2015, 23:49

защото това,което Вие предлагате е реклама на дейноста на адвоката.Това е недопустимо според разпоредбите на З Адв.Изборът на адвокат е лична преценка на клиента.
gkamenov
Потребител
 
Мнения: 111
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:33

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот sterster » 05 Авг 2015, 23:58

тъй,и тая преценка как да я извърши-на принципа една жена каза ли :idea: сега разгледах подобен сайт и не съм сигурен чее коректен съвсем :arrow: не сме уж в средновековието,май или бъркам..
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот kolegat » 06 Авг 2015, 00:21

sterster написа:по брой спечелени дела с доказателства-официялна рейтингова агенция,чрез която гражданите да ги наемат по своите казуси,като в онлайн присъдите не се заличават имената им :idea: :arrow: .


Т.е. да разбирам, че си търсиш наказателен адвокат ? Само че в наказателното право понятието "спечелено дело" е много относително.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Авг 2015, 00:35

Правиха по Дискавъри класация на ултимативният хищник - между котките. Впрочем възможно ли е вълк да захапе тигър - сигурно. Така че всеки си избира тотем. Адвокатите сме като таксиджиите - нито сме много, нито малко. Завали ли дъжд сме търсени.

Ми кво - на мен може да ми се иска да съм най-убав, ама може ли. Има противоборство, когато искам, аз го печеля, но това зарежда останалите с надежда. Процентът на успеваемост ли - висок е при всички юристи. Целуваме ли плочника - ами да.

Рейтинг на хищниците - Доковска - извънреден изумруд, ясна и точна мисъл, до това води половата разлика.
Лулчева, апломбирана от много страни. При мъжете - Илиян Василев и не на следващо място Васил Василев, но те не са братя, интересни са и са екзактни. Нареждат се имена като Вулджева, делбени, имотни спорове. Моят плацдарм Хасково, се запомни с името на тяхната прима, а Смолян припомня за тамошната шефка, но не се сещам, Янакиева - подхваща отлично топката. Плевен - не знам. Русе - тук от форума има ясни участници. Пловдив - имаме хищници. Имаме гларуси и по морето. Много люти са понякога, не съвсем. Варна - съвсем видно е че има юрист, Болярски - много ме въртя навремето. Благоевград и натам са ми зона на военни действия - де ще видим, има квалитарни адвокати и там. Имена не знам там. Има известни. Монтана - там са силни откровено, просто не успях. Перник, не знам.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот lakavitsa » 06 Авг 2015, 09:17

Нека към тези да наредим и Радост Караиванова, бивша следователка, която при опит да разследва един от босовете в Сф, пренощува при него. А толкова бяха големи очакванията на обществото за обективно разследване...
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот monteskio » 06 Авг 2015, 09:42

Добър ден,

Интересна идея, не е лошо като замисъл, но следва да се модифицира. За да работи тази информационна система то трябва да има свързаност със системите на съда, за да може информацията да е актуална постоянно. Подобен род информация не представлява реклама по смисъла на Закона за адвокатурата. Това е само една статистика - кой адвокат по колко дела и по какви е бил представител и какъв е крайния резултат от водените дела, нищо повече. Прочее, адвокатът има право да посочва областите, в които практикува, което също е част от статистиката, относно вида на делото. Ето защо, реклама би било в случай, че тенденциозно се предлагат услугите на определен адвокат.

Успех !
"Divide еt impera" !
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Авг 2015, 11:12

Има си дисциплина съдебна статистика - изучавана като факултативна такава. Впрочем, луди години настанаха. Как ще се отнесат съдебните делби - от 20 съдебни делби адвокат Моа има 100 % успеваемост. Заведените от същия адвокат делби винаги са приключвали в полза на двете страни.

Честна гепардска - това е доста ченгесарско. А ако ни направят и по едни подслушвания по консултациите.
Ами свещениците какво са се разпасали, от колко литургии са произлезли чудеса. Искам всички на плаца и Зайченцето бяло до дупка.

Форцепс ли беше това, дето главътъ ти е сплескана по рождение. Целта на прозрачността е ясна - дай да ти видя играчките. Да ми набарате клиентите, дето си ги имам.
Ще кажа на мама аз.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот sterster » 06 Авг 2015, 11:23

СПЕЦЯЛНО търся по ЗОДОВ печен играч на място за здрав удар :arrow:

пп

ванка,ако си 100 кила ракия \ЩЕ ОТКИНЕШ ПЛУВКАТА ей 8)

а,иначе би могло да се пише европроект за финанси по идеята; :arrow: техника;помещение и договори с администрацията за достъп...грубо :idea:
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот gkamenov » 06 Авг 2015, 18:42

monteskio написа:Добър ден,

Интересна идея, не е лошо като замисъл, но следва да се модифицира. За да работи тази информационна система то трябва да има свързаност със системите на съда, за да може информацията да е актуална постоянно. Подобен род информация не представлява реклама по смисъла на Закона за адвокатурата. Това е само една статистика - кой адвокат по колко дела и по какви е бил представител и какъв е крайния резултат от водените дела, нищо повече. Прочее, адвокатът има право да посочва областите, в които практикува, което също е част от статистиката, относно вида на делото. Ето защо, реклама би било в случай, че тенденциозно се предлагат услугите на определен адвокат.

Успех !


Не съм съгласен.В днешно време расте броят на делата,където адвоката е или назначен като служебен защитник,или е определен по ГПК като особен представител.Тук изобщо не може да се говори за избор извършен от клиент.Адвокатът в определено качество като представител му е "назначен".И какво ще му оценявате на назначения служебен защитник или особен представител? Често при тези дела защитника даже и не познава представляваната от него страна ,а някои защитници идват на делата,колкото да се каже,че са се явили !
По наказателните дела изхода на делото в болшинство е с осъдителна присъда,а расте и броя на делата,приключили със споразумение.При такъв изход на делото адвоката по какви критерии ще се оценява?
По гражданските и административните дела също би могло да се мисли.Често въззива или касацията отменят или изменят първоинстанционното решение.И означава ли това,че оценката за адвоката ще варира от една крайност до другата? Най-вече заради грешките на съда?
Професията на адвоката е от групата на "свободните" .Адвокатът ако иска ще работи и ще реализира доходи,ако не иска-няма да работи.Ако иска ще се ангажира с даден казус,ако не иска-няма да го направи!
И да не забравяме,всеки правен казус си е специфичен сам за себе си.Това,че даден адвокат е представлявал страна ,за която делото е завършило неблагоприятно не означава,че ако той Ви представлява Вашето дело също ще е с неблагоприятен за вас изход.Или обратното-ако е приключил успешно делото на даден клиент,то непременно и Вашето дело ще завърши успешно.Всичко се решава от съда,а съда понякога може да реши делото така,че адвоката дори и да вижда пороците на решението не би могъл да направи нищо.
gkamenov
Потребител
 
Мнения: 111
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:33

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот kdkrastev1234 » 06 Авг 2015, 20:11

sterster написа:СПЕЦЯЛНО търся по ЗОДОВ печен играч на място за здрав удар :arrow:

пп

ванка,ако си 100 кила ракия \ЩЕ ОТКИНЕШ ПЛУВКАТА ей 8)

а,иначе би могло да се пише европроект за финанси по идеята; :arrow: техника;помещение и договори с администрацията за достъп...грубо :idea:

Кажи, че си търсиш адвокат, какво си се хванал с интернет класации. Все някой ще е закъсал и ще ти се обади.
А защо няма няма сайт за оценка на адвокати ли? Ми защо оценките са субективни а и ще се напълни с тролове.
По-горе ти е казано, че при наказателните дела трудно може да се говори за печеливш.
При гражданските дела пък е от голямо значение да изградиш правилна стратегия, не за междинните резултати, а за постигане на окончателната цел. Скоро имах случай, дето колежка беше изкарала на клиента си чудесно обезщетение, като размер. Само че, докато водила делото и се лакомяла, адвоката на загубилата страна си опекъл работата и се оказало, че от присъденото не може да се събере нито лев. Типичен случай, където формално загубилия, реално е печеливш.
Как тогава да правим оценка само по спечелени дела?
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот Pause » 06 Авг 2015, 23:12

Според мен ,не е необходимо да има рейтинг обикновено се постига с медийна изява например съдебен спор и пред широкия екран като класов адвокат.Остана да ,залегне като част от реформите и в зсв ,и ще бъде още по голяма бъркотия професията с рейтинга ,защо пък адвоката не си слага делата по които е участвал ва сайта си за рейтинг отстоявайки и свободата и независимостта като конституционна фигура на проф.адвокат.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Авг 2015, 23:19

Радост Караиванова е съблазнителка, така че какво. Понякога дело се печели с усмихване. Не е лошо да се провокира подобен диалог.
Но какви са критериите. Като вържеш едно животно на каишка, очакваш ли да бъде диво. За какво ни е питомен адвокат, който не може да си върже гащите. Съдебната статистика е за съда. За адвокатите - излъгал 1, не успял 2. И администрирането на адвокатите води до трагедии, както и комедии. То и за съда е комедия. Не продал справедливост - 0 точки. Продал много справедливост - 10 т. Въздал правда - 12 т.

В Сърбия адвокатите стачкуваха доскоро не съм в течение на темата.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот sterster » 07 Авг 2015, 15:12

първо,мойте адмирации към юристите в темата 8) става сериозна професионална дискусия и се очертава избистряне на показателя за резултатност на единицата юрист,тоест делото да е архивно вече,необжалваемо и извървяло пълната касационна процедура :idea: :arrow: което е объркващо,но само на пръв поглед.
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Авг 2015, 18:13

Залухава работа. Имал съм клиенти и журналисти, все сте едни провокативни. Да, има всичко в света на адвокатите - провали и успехи, радости и тъга. Работим писмено с наклонение към внушението на текста у четящия го. Предимно това е задачата ни - да внушим една теза. Примерно. Това не изчерпва квалификацията на професията. Пренебрегвана е - защото е смухлен образът на адвокатите - сами са си виновни за това. Излиза че ние сме виновни за нещо. Впрочем напълно подкрепям отношението на хората към нас - защото това е здравословно един вид - да си нагласят нещата предварително. Не можем да ти изберем нито булка за сватбата нито цигулка за кръщенето. Това са житейските принципи. Яж, пий и се весели. Къде има пословица - ходи на доктор, ходи на врачка. Общо взето това е. Навсичко отгоре навсякъде се мъкнем стоги.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот commodoro » 07 Авг 2015, 20:49

ivan_lawyer написа:Рейтинг на хищниците - Доковска - извънреден изумруд, ясна и точна мисъл, до това води половата разлика.
Лулчева, апломбирана от много страни. При мъжете - Илиян Василев и не на следващо място Васил Василев, но те не са братя, интересни са и са екзактни. Нареждат се имена като Вулджева, делбени, имотни спорове. Моят плацдарм Хасково, се запомни с името на тяхната прима, а Смолян припомня за тамошната шефка, но не се сещам, Янакиева - подхваща отлично топката. Плевен - не знам. Русе - тук от форума има ясни участници. Пловдив - имаме хищници. Имаме гларуси и по морето. Много люти са понякога, не съвсем. Варна - съвсем видно е че има юрист, Болярски - много ме въртя навремето. Благоевград и натам са ми зона на военни действия - де ще видим, има квалитарни адвокати и там. Имена не знам там. Има известни. Монтана - там са силни откровено, просто не успях. Перник, не знам.


Ако стана съдия (което е много възможно, въпрос на единствено на избор е - съд или прокуратура, и в двете структури са ми обещани места) тия нещастни женици нямат никакъв шанс при мене, каквото и да ми плямпат хич няма да ги слушам. Кат съм си прочел папката с делото, да го видя човека, да го чуя, важно е как ще го преценя, а пък адвоката каквото и да ми трака се тая - той/тя за тва им е платено - да бълват небивалици.. :lol:
commodoro
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 04 Фев 2013, 23:11

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот gkamenov » 07 Авг 2015, 21:11

commodoro написа:
Ако стана съдия (което е много възможно, въпрос на единствено на избор е - съд или прокуратура, и в двете структури са ми обещани места) тия нещастни женици нямат никакъв шанс при мене, каквото и да ми плямпат хич няма да ги слушам. Кат съм си прочел папката с делото, да го видя човека, да го чуя, важно е как ще го преценя, а пък адвоката каквото и да ми трака се тая - той/тя за тва им е платено - да бълват небивалици.. :lol:


Винаги съм си мислил,че в съдебната система кадруването е с "обещаване".А за всяко обещаване би трябвало да има нещо насреща! Сега вече съм сигурен,че съм мислил в правилна насока :wink: Шъ съ оправим

Бъдещи магистрате,добре е да знаете,че тези "нещастни женици" биха могли да ви обжалват съдебния акт,който ако не е съобразен със закона може и да не издържи на по-горната съдебна инстанция.И винаги съм се питал как се чувства един магистрат когато му върнат делото с отменено /изменено/ решение или присъда? :P И не достигам до друг извод освен да "не му дреме,заплатката си върви! " 8)
gkamenov
Потребител
 
Мнения: 111
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:33

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот sterster » 07 Авг 2015, 21:47

В тоя аспект Думата е атестация ( бр. потвърдени, респективно отменени актове)- отразява се на възнаграждението и повишаване в ранг. :idea: :arrow: това има ли го на практика. :idea: http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=bg
*Периодът, за който са данните от Атестационния формуляр е до 01.03.2010 г. Настоящата
графа е попълнена с помощта на актуални данни за работата на съдия Бойчева в АдмС - Монтана,
които самата тя предостави на 3 февруари 2012 г. В годишния доклад на АдмС – Монтана за 2010
г. се посочва, че съдия Бойчева е приключила със съдебен акт 169 дела, което в процентно
съотношение е 90 % от общия брой на разглежданите дела. От обжалваните пред ВАС 71
съдебни акта (57 решения и 14 определения) са потвърдени 55 акта (44 решения и 11
определения), а са отменени или обезсилени изцяло или частично 16 акта (77 % потвърдени).
Констатации от атестацията: Данните показват, че през атестационния период при
обжалвани 150 акта изцяло са отменени 26, което е приблизително 17% от общия брой и сочи за
много добро ниво на правни познания. Отмяната на съдебни актове в повечето случаи не се дължи
на нарушения. При оценяване процента на отменени съдебни актове поради неправилно прилагане
на материалния закон следва да се отчита и фактът на съществуваща противоречива практика
на Върховния административен съд.
Последна промяна sterster на 07 Авг 2015, 22:31, променена общо 2 пъти
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот gkamenov » 07 Авг 2015, 21:50

sterster написа:В тоя аспект Думата е атестация ( бр. потвърдени, респективно отменени актове)- отразява се на възнаграждението и повишаване в ранг. :idea: :arrow: това има ли го на практика.



Не разбира се! Нещо повече-магистрата е освободен от отговорност за съдебните актове,които е постановил освен ако не се касае за престъпление от умишлено естество.
gkamenov
Потребител
 
Мнения: 111
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:33

Re: ЗАЩО НЯМА сайт за адвокатски рейтинг

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Авг 2015, 23:02

От атестация на адвокати, минахме на атестация на съдии. Боян Дуранкев описва това изчерпателно и аз не мога да не се съглася с него - човешките отношения се основават на кражба и просия. Или крадеш нещо или го изпросваш - земеделие или номадство. Не съм екзактен. За да излезна от изречението трябва да кажа, че е нормално и съдиите да получават високи и все по високи и високи премии и така нататък. За мен, собствено адвокатите също трябва да са богати. За да излезна и от тези думи, трябва да кажа че атестацията и на съдиите и на адвокатите е изобретение на някой семкаджия, люпещ семки пред ВСС. И ако обичате така скъпата адвокатура няма да говорите критики. Да, прави сте - така е - имаме трески за дялане. Впрочем за да не вечеряте с рибите, които искате да уловите - наистина сте прави.
Всички адвокати са маскари, да бъдат атестирани - задължително. Поемането на дело да минава през специална комисия с очила и да прави обстойно изследване - тегло - ръст, полова издръжливост, зъбен статус, хигиена.

Ми нали това го ручахме точно преди 25 години - служебно разпределяне на дела. Дават ти папката и ти казват - запознай се с клиента си. Това нормално ли е. Впрочем - в момента сме република - не знам коя поред - примерно като сравнение с броя на конституциите - примерно сме Българска втора република. Нормално ли е да ни слагат в рамки. Почнахме от нулата и там трябва да си останем. Ходих днеска в центъра на просветата и нищо особено не видях в хората. Е, разбира се - бяха по-надарени от мен, по - умни, едни по-красиви.

Никаква атестация и долу на съдебната просвета от всички страни. Може ли едно сляпо момиче като Темида да я бутате наляво надясно.
Колега, няма кой да ти води дела. Навремето Радой Ралин направи филм, в който осмяха с Рангел Вълчанов адвокатите. После на Радой му се наложило наистина да направи делба с роднини. Всички софийски адвокати му отказали.

Знаете ли какво е да водиш дело за разсиновяване - отказ от осиновяване на безплодни родители. Социален дом - Габрово и едно русо дефектно момиченце. Родено с инцест и т.н. Осиновено с любов, но хипер активност още на първата година и т.н. Както и да е. И впрочем аз бях екзекутора на случая - отсякох - да се разсинови. Мислиш че е лесно ли, еми тогава беше лесно, но наистина беше симпатично, както и да е, трябваше да се върне наобратно.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта


cron