начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

Казус с актове от КАТ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус с актове от КАТ

Мнениеот vankisa1 » 22 Юни 2015, 09:32

Здравейте !
Имам следния казус: издадени ми са две НП от КАТ ,като едното ми е лишаване от право на управление на МПС за 8мес. и парична глоба заради алкохол, а другото е за причинена ПТП с парична глоба и 4 мес пак лишаване от право на управление. Въпросът ми е дали срока на лишаване от правото на управление се сумира в случая или по малкия е 4мес е част от 8мес, тъй като никъде не е упоменато че общо съм лишен за 1г.
Предварително благодаря на всички !
vankisa1
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Юни 2015, 09:26

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот TheOldMan » 22 Юни 2015, 11:31

"Дължите" си ги последователно и двете.
С'я ... ако двете НП са за един и същ случай - причинили сте ПТП под въздействието на алкохол... тогава може би наказващия орган нещо е оплескал нещата и добър адвокат може и да направи нещо. Би трябвало да има едно "общо" НП със "сумарното" наказание. Но ако сте бил наказан с лишаване от правоуправление и въпреки това сте били отново зад волана и сте предизвикали ПТП... едва ли някой може да направи нещо.
Странно защо не питате дали едната глоба не е част от другата... :(
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот vankisa1 » 22 Юни 2015, 18:36

Да по точно така беше под въздействие на алкохол причиних ПТП. И имам две отделни НП и двете глоби ,не питам дали едната е част от другата, защото са по различни членове и за различно нещо, обаче и и двата Атка ,съответно НП са от събитие настъпило на една и съща дата. За това питам и не не става въпрос за това ,че след като ми е отнета книжката съм причинил ПТП. И също питам дали,ако сега ме спрат и карам,след като е отнето СУМПС следва глобата от 100-300лв по чл.177 от Здвп ?
vankisa1
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Юни 2015, 09:26

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот doc03 » 22 Юни 2015, 19:11

vankisa1 написа:... И също питам дали,ако сега ме спрат и карам,след като е отнето СУМПС следва глобата от 100-300лв по чл.177 от Здвп ?

+ наказателно дело за престъпление по НК
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот vankisa1 » 22 Юни 2015, 22:20

Наказателно дело, ако има пак употреба на алкохол, говорим просто за шофиране бе свидетелство, без алкохол и т.н.
vankisa1
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Юни 2015, 09:26

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот kolegat » 22 Юни 2015, 23:11

vankisa1 написа:Наказателно дело, ако има пак употреба на алкохол, говорим просто за шофиране бе свидетелство, без алкохол и т.н.


Наказателно дело ще има, ако ви хванат за втори път, в рамките на една година, да шофирате без СУМПС, при условие, че вече сте била наказана с влязло в сила НП за първото хващане.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот vankisa1 » 22 Юни 2015, 23:15

да за повторно хващане е ясно ,че ще има дело ,но ставаше въпрос за първо хващане без свидетелство, след като е отнето, а за сроковете на двата акта някой друг мнение ще изкаже ли?
vankisa1
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Юни 2015, 09:26

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот kolegat » 23 Юни 2015, 07:15

vankisa1 написа:да за повторно хващане е ясно ,че ще има дело ,но ставаше въпрос за първо хващане без свидетелство, след като е отнето, а за сроковете на двата акта някой друг мнение ще изкаже ли?


Като е ясно, защо питаш ? Естествено, че първото хващане не е престъпление, а ти се пише АУАН за 300 лв.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот vankisa1 » 23 Юни 2015, 08:23

kolegat написа:
vankisa1 написа:да за повторно хващане е ясно ,че ще има дело ,но ставаше въпрос за първо хващане без свидетелство, след като е отнето, а за сроковете на двата акта някой друг мнение ще изкаже ли?


Като е ясно, защо питаш ? Естествено, че първото хващане не е престъпление, а ти се пише АУАН за 300 лв.

Питам защото нали това е форум, за да се обсъждат въпроси, а в по горните отговори не ставаше ясно. И отново питам за НП от 8 мес и НП от 4 мес. лишаване от СУМПС от една и съща дата, сумират ли се двата срока или не ???
vankisa1
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Юни 2015, 09:26

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот kolegat » 23 Юни 2015, 11:39

vankisa1 написа:
kolegat написа:
vankisa1 написа:да за повторно хващане е ясно ,че ще има дело ,но ставаше въпрос за първо хващане без свидетелство, след като е отнето, а за сроковете на двата акта някой друг мнение ще изкаже ли?


Като е ясно, защо питаш ? Естествено, че първото хващане не е престъпление, а ти се пише АУАН за 300 лв.

Питам защото нали това е форум, за да се обсъждат въпроси, а в по горните отговори не ставаше ясно. И отново питам за НП от 8 мес и НП от 4 мес. лишаване от СУМПС от една и съща дата, сумират ли се двата срока или не ???


Сумират се и се търпят общо 12 месеца. Това да не са ти престъпления, че да ти правят кумулация.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот vankisa1 » 23 Юни 2015, 17:48

Ок благодаря за отговора
vankisa1
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Юни 2015, 09:26

Re: Казус с актове от КАТ

Мнениеот votpuska » 12 Юли 2015, 22:48

Не е сигурно че наказателното дело ще е още на втория път. На някои им прощават над сто пъти http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4793559
На някои по 5-6 http://www.flagman.bg/article/35206
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 106 госта


cron