начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

КАТ - фишове, актове, постановления

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


КАТ - фишове, актове, постановления

Мнениеот markova63 » 12 Май 2015, 14:35

Здравейте, имам фишове, актове и две постановления от КАТ за периода от 01.01.2010 до сега. Не съм ги плащала. КАТ ми прибра синия талон.Има ли давностен срок за наложените глоби и какъв е? Срока на шофьорската ми книжка изтече. От КАТ ми казаха, че трябва да платя всичките си задължения, за да подам заявление за нова шофьорска книжка.Моля, помагайте!
markova63
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Май 2015, 14:10

Re: КАТ - фишове, актове, постановления

Мнениеот TheOldMan » 12 Май 2015, 16:18

Няма да ви върнат талона и няма да ви издадат нова книжка докато не изтече 5 годишния давностен срок и на последното (най-скорошно) наказание. Дори и след това май трябва да подадете молба тези глоби да ви се анулират по давност - не става автоматично.
Вероятно някои от тях ще са пратени в НАП за събиране, та не е изключено и дам да ходите да подавате молби. Изобщо цирка ще е пълен.
А, да ... имайте предвид че никой по гишетата на КАТ или НАП няма да е очарован от това, че се "измъквате" без да платите, така че оттам съвети и помощ не чакайте... Ще има да ви гледат все едно сте им изсърбали закуската...
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: КАТ - фишове, актове, постановления

Мнениеот doc03 » 12 Май 2015, 23:47

markova63 написа:Здравейте, имам фишове, актове и две постановления от КАТ ..............
Моля, помагайте!

Защо?

TheOldMan написа:... Ще има да ви гледат все едно сте им изсърбали закуската...

А ти как ще я гледаш тази виртуозна водачка, следващия път, като срещне детето ти или някой твой близък на средата на улицата?
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 95 госта


cron