начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

Отбелязване в картона - уведомяване?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отбелязване в картона - уведомяване?

Мнениеот chadel » 21 Апр 2015, 15:16

Здравейте,

според вас, съществува ли риск съдът да приеме, че страната е уведомена за даден съдебен акт, ако процесуалният ѝ представител се е разписал на картона, че е гледал делото?
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Отбелязване в картона - уведомяване?

Мнениеот law_master » 21 Апр 2015, 16:24

риск има, но дали това би било правилно - според мен не. Разписването, че е получена призовка/съобщение, предполага по необходимост, че страната е уведомена за конкретния акт на съда. Отбелязването, че си взел делото не предполага такава необходимост. Това се прави според мен е по-скоро с охранителна функция - ако изчезне делото или част от него, да се знае къде да се търси.
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: Отбелязване в картона - уведомяване?

Мнениеот chadel » 21 Апр 2015, 22:15

Формалния подход и логика така повеляват, да. Житейски и логично тълкувано обаче, доколкото идеята на законодателя е да бъдеш "уведомен", ако аз съм съдия и някоя страна повдигне въпроса, сериозно бих се замислил. Айде за копия от документи подлежащи на връчване, технически трябва да ти връчат копие. Но примерно съобщение от сорта на "плати такса", не знам.. :roll:
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Отбелязване в картона - уведомяване?

Мнениеот ivan_lawyer » 22 Апр 2015, 13:15

При отмяна на влязло в сила решение това е много често явление. Върховните съдии приемат, че еди-кой си адвокат е поискал справка по делото, поискал е преписи - при което е уведомен и за решението. Принципно би могло да се пребори ако се стигне до такава хипотеза, но не си струва. По-добре не пипайте делото ако нямате готовност.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Отбелязване в картона - уведомяване?

Мнениеот ivanov_p » 22 Апр 2015, 17:18

Вчера помолих булчето на гишето да ми прочете разпореждането, че не си нося очилата. За всеки случай, че не из знаеш акъла на съдиите.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4493
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта


cron