начало

Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя

Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на НИ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на НИ

Мнениеот intogloryride » 04 Дек 2014, 16:25

Здравейте,моля за съвет по следния проблем-през2008г съм закупил апартамент без никакви тежести,но установих,че без мое знаниеи съгласие се водеха адресно лица -роднини на предишния собственик.Чрез множество жалби да ГРАО,накрая и с намек че мога да стигна и до съд и точно по кои точки от ЗГР има осъдени общини по аналогичен казус-отказ на правото на собственик да се заличават мъртви души на неговия адрес,получих от преди 1 година положителен отговор,че въпросните лица вече не се водят на моя адрес...Но пък започнаха да се получават писма от НАП засега на моя адрес към тяхна,на тези лица,фирма,както установих от Търговския Регистър на Агенцията по Вписвания,наистина водеща се на моя адрес, основана отпреди продажбата,на същите тези лица,които от служба ГРАО успях да изгоня от адреса си...Дайте съвет тяхната фирма как да изгоня,тя няма общо с ГРАО,всеки свива рамене и ме препращат държавните институции като топче за пинг понг помежду си,а мошениците с измислената си фирма са доволни,че кредитори притесняват новия собственик,а не тях самите.Такава ли ни е Държаватакък честните данъкоплатци и почтени граждани?
intogloryride
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Окт 2010, 21:36

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот 111888 » 04 Дек 2014, 19:18

Прочетете тази тема от друг форум-"фирма с неверен адрес". Човек във вашата ситуация е подал жалби до всички институции с отношение по въпроса



http://www.regfirms.com/e107_plugins/fo ... ?6627.last
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот ivanov_p » 04 Дек 2014, 22:07

Фирмата платежоспособна ли е?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4493
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот 111888 » 12 Яну 2015, 12:42

Успяхте ли да решите проблема за изминалия 1 месец?
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот intogloryride » 12 Яну 2015, 19:18

Не,не успях.Отговориха ми от търговския регистър,че само търговеца имал право да заявява адрес без да е нужно да доказва има ли нещо общо с адреса.Това никъде по света не е нормално,но за страна като нашата явно е нормално.Затова и никой не инвестира тук.Рай за тяхно величество мошениците търговци за сметка на частната собственост.Ето и отговор от адвокат по случая-" Съгласно действащото законодателство при регистриране на търговско дружество в Търговския регистър не се изискват никакви доказателства, че адреса на управление на дружеството е действителен. Съответно и ситуация като Вашата е възможна и всъщност доста честа. За съжаление средства за защита срещу това неудобство не са предвидени в закона."
intogloryride
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Окт 2010, 21:36

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот neutralen » 12 Яну 2015, 19:36

Не всички адвокати са наясно как да се реши проблема. Търси адвокат, който да ти реши проблема :idea:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот 111888 » 12 Яну 2015, 19:57

За съжаление това е и моето мнение, а и никой не може да ми посочи решение, от хората,които съм питал. Няма никакъв начин да се разкара фирма ,регистрирана на чужд адрес, освен ако "фирмаджията" сам не я разкара регистрацията. Крайно ми е любопитно, хора от форума, ако имат решение-да пишат как да се реши проблемът, при наличието на законова празнота-не е забранено да регистрираш фирма, където си искаш. И аз търся отговор на този въпрос за себе си-как да ракарам фирма,регистрирана на чужд адрес.

Иск по чл 29 ЗТР? Ако това е начинът(а считам,че не е)-моля който може да посочи линк към решение, с успешен подобен иск-ако това е пътя-хубаво-поне 1 успешно решение, ако можете да посочите-супер.

Жалба до полицията заради декларацията за верност на обстоятелствата, подписана от тарикатът-фирмаджия? де да знам-ако някой може да посочи пример, за такъв подход-ще е супер.

Да опитам другите подходи,посочени в линкът, по-горе? Ми не стават. И аз питам, как да се разкара фирма, регистрирана на чужд домашен адрес?
Вече може да разкараш физическо лице, след промените в ЗГР, ако се е регистрирало у вас, но фирма-не намирам начин-ЗТР не забранява и 10 фирми някой да регистрира у вас, дори и да си несъгласен и тн.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот ivanov_p » 12 Яну 2015, 20:05

Ало, фирмата платежоспособна ли е?
Птичето ви кацнало на рамото вие се жалете?!?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4493
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот neutralen » 12 Яну 2015, 21:59

Иванов, питащия не търси решение на проблема - той просто смята, че е открил "топлата вода" и иска да се похвали.

ПП - този сайт пак взе да не работи както трябва, сега пък емотиконите(усмивките) изчезнаха.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот ivanov_p » 16 Яну 2015, 09:31

Сега попаднах на едно старо решение от което се вижда, че преди 6 години за регистрация или прехвърляне на ТД е трябвало да се представи и доказателство относно адреса, вкл. и копие от лична карта на новия собственик на капитала на ЕООД. След това нещата са били променени, вероятно с оглед налудните норми за защита на личните данни.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4493
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот REVOLUTION » 16 Яну 2015, 10:31

111888 написа:Иск по чл 29 ЗТР? Ако това е начинът(а считам,че не е)-моля който може да посочи линк към решение, с успешен подобен иск-ако това е пътя-хубаво-поне 1 успешно решение, ако можете да посочите-супер.


Към момента това е единствения ред , по който може да се заличи адрес на търговец , който се явява несъществуващ.Било изначално, тъй като търговеца произволно и неоснователно е посочил адреса , било впоследствие , тъй като например търговеца е продал НИ, на който е регистриран , прекратен е дог. за наем и т.н.
За съжаление ако дружеството е "кухо", тоест няма имущество, разходите по делото ще останат за ищеца.Ето един проиволен линк към решение на упешно проведен такъв иск.
Няма друг ред.

http://vss.justice.bg/osdobrich/2014/02 ... 620614.htm
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот 111888 » 16 Яну 2015, 11:41

Благодаря за линка-точно за такава ситуация говорим. Но тук решението е неприсъствено-можете ли да представите решение, при което ответното дружество се е защитило в съда(по някакъв начин е разбрало за делото)-дали тогава искът ще е успешен. Тук Ответното дружество не е казало аргументи-например,че подобна регистрация не е забранена, и съдът е решил въз основа на твърденията на ищеца. Нали се сещате-ако аз живея на даден адрес, и тарикат регистрира фирма на моя адрес-адресът на отвеникът по подобно дело е моят адрес-тоест препис от исковата молба ще се прати до моя адрес-на моят адрес ще ме пр изоват и мен-като ищец, и ответникът-ТД(е няма да взема призовката до ответникът на моя адрес-това ясно)-леко странно става-гоня фирма от моя адрес, а я призовавам на моя адрес. Много точно сте посочил и въпроса с разноските-ако дружеството е с 2 лева капитал и без ивущество.



Редно е да се уреди извънсъдебен път. 1 изречение законодателно решение. Както беше направено със ЗГР и лесно можеш да изгониш, и без съд ако някой-като физическо лице-гражданин се е регистрирал адресно у вас.


Считате ли,че декларацията на фирмаджията за обстоятелствата-която задължително подава при регистрация, ако е посочен чужд адрес(което също е "обстоятелство")-без съгласие на собственика на имота, е декларация с неверно съдържание? щото в другия форум-има мнение-че НЕ е с неверно съдържание-мнението там е ,че чуждия адрес си е адресът на фирмата, дори и да е натрапен на собственика на жилището. Много ще се радвам, ако може да се обоснове неверно съдържание-един наказетелен процес за тарикакът няма да му е излишен
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Как да отпиша фирма,водеща се на моя адрес отпреди ПП на

Мнениеот neutralen » 16 Яну 2015, 13:30

Проблема има възможни решения, просто трябва да се сетите какво да направите.
Ще ви разкажа един виц, в смисъла на който е кодирано едно от възможните решения:
Един човек отишъл със съпругата си на почивка на морето като отседнал в един луксозен хотел.
Когато си тръгвал, изказал благодарностите си на Управителя на хотела и персонала.
Управителя обаче му казал, че не са си оправили напълно сметките и че дължи още 500 лв за румсервиз. Човека попитал за какъв "румсервиз" става дума. Управителя му казал, че в стаята му в хладилника има ракия, водка, уиски и разни други питиета . Човека казал - Но аз не съм ги ползвал. - Да си ги ползвал, ние за това сме ги оставили - казал управителя.
Тогава човека казал - Е щом е така, вие от ваша страна ми дължите 1000 лв за дето сте правили секс със жена ми. Но ние не сме правили секс със жена ви - казал управителя. - Да сте правили, аз за това съм я довел - казал човека.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron