начало

Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя

Двама несолидарни кредитори в едно заявление по 410 ГПК?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Двама несолидарни кредитори в едно заявление по 410 ГПК?

Мнениеот ivanov_p » 18 Дек 2014, 11:15

Възможно ли е двама несолидарни кредитори да заведат едно заповедно производство срещу един длъжник?
Напр. по цедирана част от вземане взискатели да кредиторът и цесионерът за частта си или при цедирани мораторни лихви по фактура заявители в едно производство да са кредиторът по главницата и кредиторът по лихвите?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4493
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Двама несолидарни кредитори в едно заявление по 410 ГПК?

Мнениеот bludniq_sin » 18 Дек 2014, 12:17

Не ми се струва възможно. Два изпълнителни листа ли ще издадат или един? Как ще стои въпросът с държавната такса? Ако длъжникът възрази срещу едното вземане какво става?
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Двама несолидарни кредитори в едно заявление по 410 ГПК?

Мнениеот ivanov_p » 18 Дек 2014, 12:44

Това са технически въпроси и ще се решат - издава се един ИЛ, таксата е обща, а при 422 се довнася, а длъжникът може да възрази срещу едното. Според мен проблемът е принципен, правото е делимо и би следвало да се водят отделни дела, но от друга страна в самото заявление, по образец, няма конкретно посочване, че вторият и следващи взискатели трябва да са солидарни, което все пак не тежи особено.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4493
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Двама несолидарни кредитори в едно заявление по 410 ГПК?

Мнениеот Melly » 18 Дек 2014, 12:51

ivanov_p написа:Това са технически въпроси и ще се решат - издава се един ИЛ, таксата е обща, а при 422 се довнася, а длъжникът може да възрази срещу едното. Според мен проблемът е принципен, правото е делимо и би следвало да се водят отделни дела, но от друга страна в самото заявление, по образец, няма конкретно посочване, че вторият и следващи взискатели трябва да са солидарни, което все пак не тежи особено.

:D Новатор си, "Пейчо", новатор.
Мнението ми е, че не тава по този начин. Но не пречи да опиташ. После се върни да ни осветлиш по въпроса.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8012
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Двама несолидарни кредитори в едно заявление по 410 ГПК?

Мнениеот ivanov_p » 18 Дек 2014, 13:33

Новатор съм, затова печеля по няколко пъти повече от дело от най-големите фирми в бранша. Аз ще опитам и в заповедното ще стане за всички, съдиите не се заглеждат много, камо ли да вземат да разсъждават дали става дума за солидарни или не кредитори, но има длъжници-злосторници, които вместо съвестно да плащат злоупотребяват с правото на възражение, а по 422 едва ли ще мине.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4493
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Двама несолидарни кредитори в едно заявление по 410 ГПК?

Мнениеот bludniq_sin » 18 Дек 2014, 13:51

Двамата кредитори при един съдебен изпълнител ли ще си образуват изпълнителното дело в последствие?
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Двама несолидарни кредитори в едно заявление по 410 ГПК?

Мнениеот svettoslav » 18 Дек 2014, 18:03

ivanov_p написа:Възможно ли е двама несолидарни кредитори да заведат едно заповедно производство срещу един длъжник?


Експерименти могат да се правят за собствена сметка.Кой ще плати на клиентите,като ви го прекратят?
ivanov_p написа:Аз ще опитам и в заповедното ще стане за всички, съдиите не се заглеждат много, камо ли да вземат да разсъждават дали става дума за солидарни или не кредитори,


Дали не се заглеждат? Точно по заповодното само търсят кусури да те отсвирят.Аз за това такива си позволявам само по трудови вземания,където няма риск.При други-много внимавам какво пиша.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта


cron