начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е исти

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е исти

Мнениеот 111888 » 02 Сеп 2014, 15:03

27-годишният Георги Иванчев от Дупница, който наби двама командировани полицаи в Слънчев бряг е задържан, научи "24 часа".

Срещу него вече е повдигнато обвинение за нанасяне на средна телесна повреда, казаха осведомени.

Продължават разпитите на други две лица, за които се предполага, че са замесени в инцидента от нощта на 28 август. Вероятно те също ще бъдат задържани.

Георги Иванчев, който работел като поддръжка на паркинг в курорта, сам се разкри пред медиите, заявявайки, че е посегнал на двама пияни мъже, които закачали приятелката му.

Единият дори опитал да я хване за дупето.

Иванчев не знаел, че мъжете са полицаи.Били цивилни и се държали арогантно. Ударил им по един шамар, за да защити приятелката си и мъжкото си достойнство, твърди дупничанинът.

Спречкването е станало на крайбрежната алея, на метри от бар Оксижен, където двамата полицаи купонясвали . Те не били на работа и се забавлявали заедно със свой познат.

Както вече стана ясно от изявленията на управителя на заведението Данаил Петков, полицаите показали служебните си карти и поискали 50 % намаление на сметката. Получили я без проблем.

След побоя единият от служителите на МВР бе настанен в отделението по неврохирургия в бургаската болница. Състоянието му вече е стабилизирано.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4275760
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот Pause » 02 Сеп 2014, 15:15

:D Подробности около случката...
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот neutralen » 02 Сеп 2014, 21:43

Днешните полицаи не са като милиционерите по онуй време - един шамар и ...айде средна телесна повреда. Така е като се блещят и парадират навсякъде че са полицаи - мислят, че всичко им е позволено. Очакват хората да се страхуват от тях, но не винаги е така, както в случая. :D
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот 111888 » 03 Сеп 2014, 08:08

Защо е задържано лице, което защитава приятелката си?
Ако мъж опипа жена без нейно съгласие -това си има точна правна квалификация. Достатъчно практика има по въпроса-достъпна дори с гугъл сърч.

"Георги, който повали полицаите в Слънчев бряг: Дърпаха приятелката ми, беше въпрос на чест" http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4272729
цитат "Преминавахме по алеята покрай клуба, когато срещнахме тримата мъже – залитаха. Не ги познавах изобщо какви са, що са. Подвикваха нещо на гаджето ми, но не им обърнах внимание, докато единият не я доближи и я бутна леко, хвана я за задните части. Притъмня ми. Сопнах му се: „Кво правиш, бе, това е гаджето ми?!“, а той отвърна:“ Тя да идва с нас, а ти си е.и майката!“."
Имаме или неизбежна отбрана , или превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако събитията са такива, както е описано в статията.

А ето същата новина, как беше разпространена първоначално
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4267284
"Двама полицаи са пострадали при сбиване на централната алея в курорта Слънчев бряг, съобщиха източници от комплекса.

Инцидентът е станал след полунощ на 28 август. Полицаите не са били на смяна, те са били клиенти на едно от заведенията близо до хотел "Кубан".

След тръгването си оттам - на централната алея - изненадващо са заобиколени от група млади мъже, по първоначални данни 4-5 човека, които са започнали да ги бият.
Пострадалите служители са командировани от столицата. Предполага се, че нападанието не е свързано с работата им, а е целяло грабеж.

По време на мелето, защитавайки се, те са опитали да се легитимират. След това групата от биячите бързо се е разпръснала.

Не се е налагало да викат спешна помощ, съобщиха запознати. Прибрали са се сами, но в последствие са прегледани. при единият от тях е установено комоцио.
Биячите се издирват. "



То не били петима нападатели,, вършещи грабежи, а се оказа,че един мъж е защитил приятелката си .

Цитат от първоначалната информация, дошла кой знае откъде(знаем откъде-от кой пресцентър, ама ще се направим на пет без десет) "След тръгването си оттам - на централната алея - изненадващо са заобиколени от група млади мъже, по първоначални данни 4-5 човека, които са започнали да ги бият." - В това май няма нищо верно...
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот REVOLUTION » 03 Сеп 2014, 08:39

Според мен и версията на задържания е прекалено "чиста".
Най-малкото ако аз бях от страна на полицаите и ме набият , защото аз или мой приятел е посегнал на жена и сме били мат пияни, никога нямаше да подам сигнал в полицията , за да стане медиен скандал.
Тука истината е някъде посредата.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот Pause » 03 Сеп 2014, 08:56

Защо е задържан,защото има данни за предтйпление в полицията срещу лицето като потенциален извършител.Доколко са категорични ,медийте незнаят и често объркват читателите.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот neutralen » 03 Сеп 2014, 09:23

Правилно е задържан.Не защото пострадалия е полицай, това се разбира после, а защото има данни за средна телесна повреда, мястото на извършването е курорт и извършителя може да се укрие. Вероятно след извършване на съответните процесуални действия е освободен. Вече от тук нататък следват пристрастията с оглед служебното качество на пострадалия.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот 111888 » 03 Сеп 2014, 09:34

REVOLUTION написа:Според мен и версията на задържания е прекалено "чиста".
Най-малкото ако аз бях от страна на полицаите и ме набият , защото аз или мой приятел е посегнал на жена и сме били мат пияни, никога нямаше да подам сигнал в полицията , за да стане медиен скандал.
Тука истината е някъде посредата.

Абе със сигурносст е така-и задържания има своя защитна версия, но все пак-Не е имало начин случая да не стигне до полицията-единият от полицаите е в Бургаската болница с травми(така пише в сайта блиц)-а от болницата са длъжни да съобщят.
Самия факт,че първоначално от пресцентъра на меверето заявиха,че били петима нападатели, вършели грабежи, а накрая се оказа един мъж участник в инцидента, на разхода с приятелката си и друга жена-плюс и думите на управителя на заведениято: http://www.blitz.bg/news/article/287805 и тн.
Защо разследването при инцидент с полицаи се върши в полицията от разследващ полицай-тоест мвр-то се самопроверява-ние не се съмняваме,, ама изобщо в тяхната обективност, а не от следовател-извън МВР? Защо не е изследвана защитната теза-как така се бърза с повдигането на обвинение като не е изобщо изследван случая, съвсем не е сигурно кой следва да бъде обвинен. Как от петима нападатели -за които беше съобщено в началото, остана един. Защо в труд пише,че вероятно още две лица ще бъдат задържани-значи ли,че и жените-придружавали задържания също ще бъдат задържани, а не разпитани като свидетели?
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот bebitor » 03 Сеп 2014, 17:19

Според мен е задържан, за да бъде назначен на работа в полицията, щом може сам да ступалка трима полицаи :D
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот 111888 » 30 Сеп 2014, 14:58

Момичето, заради което бяха бити полицаи: По 6 часа в ареста ме притискат да променя версията си
Същият ад изживява и нейната 21-годишна приятелка, станала случаен свидетел на боя
http://www.blitz.bg/news/article/289702


"Приятелката на Георги Иванчев, който с един удар повали двама полицаи, правили еротични предложения към нея, е притискана да оневини цивилните ченгета. Кристина М. и нейната приятелка, станала случаен свидетел на боя пред дискотека "Оксижен" са арестувани на два пъти, пише "Флагман".
„От две седмици не съм излизала от дома си, страхувам се за живота си!”, през сълзи сподели пред изданието приятелката на Георги Иванчев- Кристина М. Именно 24-годишното момиче стана причина Георги да удари цивилните полицаи на 28 август т.г. пред дискотека „Оксижен” в Слънчев бряг.

„Излизахме от дискотеката, полицаите тръгнаха след нас. Единият – Галилей Галилеев ме блъсна отзад и ме хвана за дупето. Попитах го какво прави. Георги му зададе същия въпрос. Полицаят му отвърна: ”Тя остава с нас!”. Те бяха много пияни. Галилеев скочи на Георги, замахна и тогава той ги удари”, разказа още тя.

Свидетел на всичко това е и нейна 21-годишна приятелка, която също е подложена на тормоз от полицията и е принудена да дава всеки ден показания в РУП - Несебър. Кадрите от целия бой са записани на охранителните камери на дискотека „Оксижен”. На тях се вижда как първи Галилеев посяга на Георги, твърди адвокатът на обвиняемия Марин Марковски. На заседанието стана ясно и името на другия бит полицай, което също бе старателно крито - Кирил Илиев.

Днес Кристина М. бе извикана като свидетел в Бургаския окръжен съд, който гледа мярката за неотклонение на Георги Иванчев. Тя трябваше да потвърди адреса му в Слънчев бряг. Двамата живеят на семейни начала от 8 месеца.

След инцидента пред дискотека „Оксижен” Кристина е била арестувана за 24 часа и след това освободена. „Аз съм потърпевша, този мъж ме опипа пред всички, на никого не съм посягала. Защо ме арестуваха?!, проплака момичето.

Ден след като я освобождават от ареста, тя отново е привикана в Районното управление. Викат и приятелката й. Те трябва пак да дават показания. Държат ги 6 часа в ареста. На следващия ден отново дават показания.

„Единият от полицаите ми крещеше, обиждаше ме и ме притискаше да променя показанията си. Натискът е огромен, затова се страхувам да изляза в Слънчев бряг сама”, признава разтреперена Кристина.

Адвокат Марковски разказа в съда как цивилните полицаи цяла нощ се държали арогантно в дискотека „Оксижен”. Още с влизането си показали служебните си карти и настояли за 50% намаление. Пили значително количество уиски, събаряли чаши, играели на кончета като се и прескачали един друг.

Защитникът на Георги Иванчев настоя, че в случая е налице неизбежна самоотбрана. Според него, мъжът е защитил своя живот и този на двете момичета. Иванчев е с чисто съдебно минало.

Както БЛИЦ съобщи, съдът иска 30 000 лева гаранция, за да пусне на свобода младия мъж, спаси честта на приятелката си от пияните служители на реда."
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот 111888 » 30 Сеп 2014, 15:00

Биячът на полицаите в Слънчев бряг тъне в нищета и гние в ареста
Георги Иванчев няма как да извади не 30 000, а 4 000 лева гаранция при 170 лева заплата

http://www.blitz.bg/news/article/293539

"Георги Иванчев, който повали с по един удар полицаи в Слънчев бряг, продължава да гние в ареста. Месец след задържането му мъжът няма възможност да внесе исканата от Бургаски Окръжен съд (БОС) гаранция от 30 бона, съобщава "Флагман"
Защитниците на обвиняемия Иванчев са обжалвали определението на БОС през изминалата седмица, научи Флагман.бг. В Районен съд – Несебър адвокатите са поискали мярката да бъде заменена с „подписка” или финансовата санкция да бъде намалена до 500 лева. Съдия П. Петров е отхвърлил варианта за „подписка”, тъй като се оказва, че 27-годишният мъж от Дупница няма постоянен адрес, което е задължително условие в този случай. През лятото той работи по морето, а зимата е в Банско. За сметка на това обаче е намалил исканата сума за освобождаването му до 4000 лева. Тя обаче отново се оказва непосилна за Георги за това днес ще бъде обжалвана.

Георги Иванчев работи от май месец на паркинга пред ресторант „Викинг“ в Слънчев бряг. Там той отговаря за поддръжката и получава месечно възнаграждение в размер на 170 лева, тъй като не е на пълен работен ден. Разходите по квартирата той дели с приятелката си. В родния му град Дупница пък, където е семейството му, се оказва, че живеят в общинско жилище, тъй като близките му са социално слаби. Майката на Георги работи за 330 лева, с които изплаща и кредит. Баща му е безработен.

По време на заседанието в Бургас, което бе на 10-ти септември, не стана ясно каква е причината съдия Захарин Захариев да определи такава висока парична гаранция. Той отмени мярката „задържане под стража“ в по-лека „парична гаранция“, но поиска колосалната сума от 30 хиляди лева. Днес защитата на Иванчев ще обжалва отново. "
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот neutralen » 30 Сеп 2014, 18:04

Браво на съдията ! Ама се чудя, защо не е определил още по-голяма гаранция - все пак това са беззащитни полицаи. Е, опипвали приятелката му, голяма работа, все пак те са служебни лица, това им е работата - едене, пиене, тези три неща.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот 111888 » 30 Сеп 2014, 21:38

Мярката за неотконение от 30 000 лева следва да бъде проверена от инспектората към ВСС.

Няма престъпление-в Несебър не сте ли чували за неизбежна отбрана?Или в Несебър не си правите труда да четете НК, и учебниците на Ненов, в несебър обаче знаете как се оземляват крайнонуждаещи се с парцели край морето?

Да защитиш приятелката си от пияни опипвачи, дърпащи да я отведат нанякъде е законопослушно, а не престъпно поведение.

Не вярвам на меверето-меверето излъгаха,че петима са нападнали двама полицаи. Оказа се,че не били петима, а един-защитавал приятелката си.

Офтопик, без ама никаква връзка с казуса-опипването на жена без нейно съгласие си е блудство-изяснено от достатъчно и съдебна практика, и е законопослушно поведение да защитиш жена ,жертва на блудство.

Второ-финния, невидим натискът момичето да си промени показанията с "правилните" показания, е гнусен.

В Несебър верно прилагате някакво несебърско право, различно от българското!
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот ivanov_p » 01 Окт 2014, 09:10

Човекът е задържан защото се е бил. Да участваш в бой в почти всички държави по света е тежко престъпление за което се лежи. Няма крив, няма прав, всички в кауша. Каква неизбежна самоотбрана? Те са го нападнали със сатъри и бухалки и той се е защитил? Има хора, които години наред си търсят белята и защото са родени с късмет винаги я намират. Сигурен съм, че същия е бил поне десет пъти в "неизбежна отбрана" но му се е разминавало, сега няма да е така. Полицаите трябва да понесат наказание за каквото са правили, човекът също. Естествено трябва да бъде глобен и собственикът на ресторанта заради нерегламентирана отстъпка с която е нарушил правилата на конкуренцията. Следва да се провери дали е имало оркестър и платени ли са авторски права, трудови договори, от камерите да се види имало ли е неправилно паркирани коли пред ресторанта и ред други неща, определящи една държава като правова.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4493
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Защо е арестуван този човек, ако описаното в статията е

Мнениеот neutralen » 01 Окт 2014, 15:08

О, значи сме правова държава. Това не го знаех. Моите наблюдения са, че делата се разглеждат и решават на принципа "според Иванчо и кафето", тоест според това кои са страните по делото, а не на принципа за "върховенство на закона". Както и да е. Ще се радвам ако някой посочи за пример дело, което е решено в съответствие със закона, без да се държи сметка за това кои са страните по делото. Няма значение в коя област на правото е примера. 8)
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта


cron