начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

Има ли адвокатът право да претендира за допълнителен хонорар

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Има ли адвокатът право да претендира за допълнителен хон

Мнениеот nk7702n » 27 Юли 2014, 19:40

ani1978 написа:
ilian_todorov написа:
bird_of_paradise написа: ................................ Може да поискат отмяна на влязло в сила решение (в частта за разноските), да поискат спиране на решението и по този начин само да забавят изплащането на парите с няколко месеца докато го разгледа ВКС.
Тогава обаче ще му го ....... със сигнал до НАП и прокуратурата дали е декларирал доходите си. :D
Ако и да сме от провинцията, не ядем доматите с коловете. :D

А Вие какъв размер на хонорара договорихте с колегата и платихте ли договорената сума или си мислите, че ние ядем доматите с коловете!? :roll: Не че се заяждам, ама започнаха да зачестяват случаите, в които не адвокатите изнудват клиентите, ами клиентите проявяват неблагодарност за спечелени дела и не си изплащат хонорарите, че даже тръгват да се жалват срещу пълномощниците им за отлично свършената работа! Та, това е моето включване по темата, че нямало ненаказано добро. :!:
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Има ли адвокатът право да претендира за допълнителен хон

Мнениеот ani1978 » 27 Юли 2014, 20:35

nk7702n написа: ................................
[/quote][/quote]
А Вие какъв размер на хонорара договорихте с колегата и платихте ли договорената сума или си мислите, че ние ядем доматите с коловете!? :roll: Не че се заяждам, ама започнаха да зачестяват случаите, в които не адвокатите изнудват клиентите, ами клиентите проявяват неблагодарност за спечелени дела и не си изплащат хонорарите, че даже тръгват да се жалват срещу пълномощниците им за отлично свършената работа! Та, това е моето включване по темата, че нямало ненаказано добро. :!:[/quote]

Каквото сме договорили, сме го изпълнили. Става въпрос за петцифрена сума, първата на която не е единица. Подписал се, че си е получил парите, но сега ламти за още. Има много недоволни клиенти от него. Разследват го за измама и вече е лишен от права и то не заради нас.
Не разбрах мнението Ви по казуса?
ani1978
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 29 Мар 2014, 17:08

Re: Има ли адвокатът право да претендира за допълнителен хон

Мнениеот doc03 » 27 Юли 2014, 22:17

ani1978 написа: ... Каквото сме договорили, сме го изпълнили. Става въпрос за петцифрена сума, първата на която не е единица. Подписал се, че си е получил парите, но сега ламти за още. Има много недоволни клиенти от него. Разследват го за измама и вече е лишен от права и то не заради нас.
Не разбрах мнението Ви по казуса?...

Тъй, тъй....
На четящите темата юристи не им е ясно ТОЧНО за какво става въпрос. Така, с общите приказки, излиза, че защото еди кой си е (евентуално) мошеник, всички адвокати са криви. Ясно е, че не всичко може да се изпише в нета, публично, но от друга страна, без конкретна и ясна фактология, (подплатена с документи), никой адвокат няма дори и идея да Ви даде, какво остава пък за съвет ...
Ако по същия начин говорите за някой полицай, и аз ще скоча, а той може да е боклук и измет, но без фактологията за това няма как да съм обективен...
А като добавим и черната радиостанция Тодоров (същият - връх на коректността и далеч от всякакви далавери и измами!!!), който набързо изпрати адвоката Пенов да прави френска лИбоФФФ (неясно на кого), .... и .... така си навличате неприязън от страна на цялото адвокатско войнство във форума .... :D

... хайде да изчезвам, да не ме зачешат и мен ...
... че ше им се не знае и на доктори, и на милиционери ... :) :D :P ... ааааа ма ха !!!!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Има ли адвокатът право да претендира за допълнителен хон

Мнениеот chandra » 27 Юли 2014, 22:25

Тъй, на мен само не ми е ясно той уж лишен от права колегата, ама адвокатства - как го прави тоя номер, не е ясно! :mrgreen:
Ми може да е пет цифрена сумата, ама ако е под Наредба 1, дължите до разликата, защото под наредба 1 не се слиза, виж ако е слязъл - за дисциплинарка е, ама не защото видиш ли вие сте се размрънкали, ами защото е взел под наредбата и се е подписал за това...
chandra
Потребител
 
Мнения: 407
Регистриран на: 21 Дек 2008, 14:55
Местоположение: гр.Варна

Re: Има ли адвокатът право да претендира за допълнителен хон

Мнениеот ani1978 » 27 Юли 2014, 22:38

doc03 написа:Тъй, тъй....
На четящите темата юристи не им е ясно ТОЧНО за какво става въпрос. Така, с общите приказки, излиза, че защото еди кой си е (евентуално) мошеник, всички адвокати са криви. Ясно е, че не всичко може да се изпише в нета, публично, но от друга страна, без конкретна и ясна фактология, (подплатена с документи), никой адвокат няма дори и идея да Ви даде, какво остава пък за съвет ...
Ако по същия начин говорите за някой полицай, и аз ще скоча, а той може да е боклук и измет, но без фактологията за това няма как да съм обективен...

Ако някой от адвокатите тук се е почувствал(а) обиден, моля за извинение!
Какви документи, адвокатът е представил е в съда договор на който пише, че е получил присъдената от съда сума. Кое не е ясно?
ani1978
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 29 Мар 2014, 17:08

Re: Има ли адвокатът право да претендира за допълнителен хон

Мнениеот ani1978 » 27 Юли 2014, 22:47

chandra написа:Тъй, на мен само не ми е ясно той уж лишен от права колегата, ама адвокатства - как го прави тоя номер, не е ясно! :mrgreen:
Ми може да е пет цифрена сумата, ама ако е под Наредба 1, дължите до разликата, защото под наредба 1 не се слиза, виж ако е слязъл - за дисциплинарка е, ама не защото видиш ли вие сте се размрънкали, ами защото е взел под наредбата и се е подписал за това...

След като го лишиха от права престана да се явява на заседания. Пишеше писмени бележки и възражения срещу въз. и кас. жалби от наше име и ние ги подписвахме. Вие преценете дали си е вършил работата. :?:
Не е под наредбата, а много над нея. Другата страна обаче не възрази.
ani1978
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 29 Мар 2014, 17:08

Re: Има ли адвокатът право да претендира за допълнителен хон

Мнениеот ilian_todorov » 27 Юли 2014, 23:36

ani1978 написа:След като го лишиха от права престана да се явява на заседания. Пишеше писмени бележки и възражения срещу въз. и кас. жалби от наше име и ние ги подписвахме. Вие преценете дали си е вършил работата. :?:
Не е под наредбата, а много над нея. Другата страна обаче не възрази.

Тоя бил много добър ве! С дистанционно печели дело за което е получил петцифрен хонорар. :lol:
Тая другата страна ще да е била много заспала. :lol:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1358
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Има ли адвокатът право да претендира за допълнителен хон

Мнениеот ani1978 » 28 Юли 2014, 18:15

ilian_todorov написа:
ani1978 написа: Тоя бил много добър ве! С дистанционно печели дело за което е получил петцифрен хонорар. :lol:
Тая другата страна ще да е била много заспала. :lol:


Като има луди, които да му го дадат, печели. Това дело можеше да бъде спечелено и от начинаещ адвокат. Щеше да ни струва много по-малко пари и главоболия. :idea:
Освен теб никой не коментира казуса. Обидиха ли се юристите или .... ? :?:
ani1978
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 29 Мар 2014, 17:08

Предишна

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта


cron