начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот umostr » 13 Юни 2012, 14:40

ЗДРАВЕЙТЕ,

Аз съм гражданин на Р. Италия и Ви пиша без помошници за това молия да ме извините за правописнити ми грешки.

За първи път влизам в този саит и слет като реших да се регистрирам сега бих искал да попитам да ли има Българска Служба койато се занимава с имотни измами.

Моият случаи е елементарен но от 07.07.2010 г. когато подадох първоначалната тъжба в Прокуратурата до сега не съм видиял още двамата посочени съучастници който живеят на съпружески начела да бъдат арестувани въпреки че чрез документ с не виярно садържание са придобили собстеност на недвижим имот оценен от съда 320000 български лева.

Присвоили са и 200000 български лева в хартиени пари.

Не е направена дори възбрана върху недвижимият имот които измамниците могат да го продават всеки момент и да изчезват дори от страната.

Те не са българи и не е направена дори забрана да напускат страната.

Публикували са обиява за продажба на 26000 кв./м предприятие и чакат да ли български закон ще ги залови на време или да ли те ще успеят да вземат парата и да изчезват от измамената област България.

За една година за решаване на казуса, раследване, адвокати и др. разходи съм похарчил до момента не по малко от 50000 лева.

Не казвам че делото триябваше да е приклучило и съм сагласен да продължава и 10 години, с една дума но не съм сагласен слет толкова време и безпорни доказателства да не е направена дори една възбрана...за това питам, търсия Българска Служба специялизирана в подобни престапления.
Аватар
umostr
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2012, 14:18

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот Гост. » 13 Юни 2012, 14:50

На точното място сте- днес съм като разпределител. :D

Най-точната служба, към която следва да се обърнете е в следната поредност ( ако сте собственик на имота, разбира се)- граждански адвокат :arrow: съд :arrow: ГРАЖДАНСКО ДЕЛО. Веднага. Вие, в качеството си на собственик ще поискате да се обезпечи бъдещия ви иск, или предявения, като ви издадат заповед за налагане на възбрана. От там насетне- съдът ще реши спора.
Не разбирам защо 2 години се бездейства по този въпрос.

Наказателното преследване няма да ви върне имота, а да чакате от прокуратурата да наложат възбрана върху него.....няма да го бъде, така щото не е в техните правомощия.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот umostr » 13 Юни 2012, 14:57

За сажелъение това е първото нещо които направих ( срока беше 3 месеца от префърлиянето на имота ) но още не бях станал управител на ущитеното дружество от страна на управител в ползва на фирмата на неговата лиубовница.
За това, до като не бъдат повдигнати обвинения, тази врата ще остане затворена.
Аватар
umostr
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2012, 14:18

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот ch3oh » 13 Юни 2012, 15:03

Не виждам, как при тези обстоятелства ще се образува наказателно производство. Пътят на защита е гражданско правен.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот ykovachev » 13 Юни 2012, 15:04

Е, няма такова правило в гражданския процес на България, да се чака повдигане на обвинение, за да се образува гражданско дело. Нещо не сте разбрали или Ви заблуждават. Има само правило относно задължителната сила на присъда, но има разлика с повдигането на обвинения, трябва да е очевидно и за Вас.
Наказателният процес принципно не брани правата Ви и ако чакате твърде дълго, може въобще да няма смисъл от защита по реда на гражданския процес. Не ми се влиза в детайли обаче, простете.
Освен това може нещо и от детайлите да ми убягва. Или Вие да ги пестите.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2063
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот umostr » 13 Юни 2012, 15:19

Срокове са истървани вече защото попаднах на наи лошите адвокати в Пловдив; имах добър но той реши да се продаде и попаднах на някакви хишници. Сега съм при най добрият адвокат по наказателно право в София и той ми обясни че като бъде повдигнато обвинение за следните престапление:
ИЗМАМА
ПРИСВУЯВАНЕ НА ПАРИ В ОСОБЕНО ГОЛИЯМ РАЗМЕР
ДЛЪЖНОСТНО ПРИСВУЯВАНЕ
Само тугава ще може да се пробива с гражд. дело като ще приложим черно на бияло че говорим за ППЕСТЪПНА ЗДЕЛКА.
Аватар
umostr
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2012, 14:18

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот Гост. » 13 Юни 2012, 15:21

Кога, дата, година, бившия управител е прехвърлил имота на любовницата?
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот umostr » 13 Юни 2012, 16:07

на зададените ми въпроси одговариям:
1) На 18.11.2010 г. създават фиктивно Нотариално Споразумение
2) По описа на Районен съд Пловдив през 12.2010г. е образувано частно гражданско дело 20 755/2010г. по описа на 5-ти граждански състав на Пловдивски районен съд.
Същотто е образувано по реда и условията на чл.417 от Гражданско-прозесуалния кодекс на Република България, с претенция за заплащане на главницата 240000 лева, веднои със законните лихви и разноските по производството и същото е образувано от г-Жа М.Б. като управител на ''Б.Х.'' ЕООД. В производството по чл.417 от ГПК, Съдът е длъжен да иследва само от външна страна редовността на документа, в който се съдържа задължението за плащане, в случая горецитираното нотариално заверено споразумение за плащане. В това производство Съдът не е длъжен да изследва дали съдържаващото се в документа задължение е изплатено или не, като при условие че намери, че документът е редовен от външна страна, Съдът е длъжен да издаде заповед за незабавно изпълнение и изпълнителен лист, във основа на които документи, кредитора, в случая ''Б.Х.'' ЕООД може да образува изпълн ително дело.
Предвид на това, че горецитираното нотариално заверено споразумение от външна страна е редовно, съдът е издал исканите заповед за незабавно изпълнение и изпълнителен лист.
На основание същите документи на 22.12.2010г. г-Жа М.Б. като управител на ''Б.Х.'' ЕООД. е образувалоа изпълнително дело №1771/2010г., по описа на Частен съдебен изпълнител К.П. Съгласно нормативната уредба на Република България и предвид едностранното производство по реда и условята на член 417 от Гражданско-процесуалния кодекс на Република България, след образуването на изпълнителното производство на длъжника следва са бъде връчена ПРИЗОВКА ЗА ДОБРОВОЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ.В 14 дневен срок от получаване на призовката, длъжникът, в случая ''ЕВРОПАРКЕТ" ООД е имал възможност да възрази, че не дължи, след което кредиторът следва да докаже дължимостта на своето вземане, за което вече е осъдил длъжника.
Г-н К.Б., като управител на ''ЕВРОПАРКЕТ" ООД е получил призовката за доброволно изпълнение на 06.01.2011г. и не е направил каквото и да било възражение, в или след срока за това. Частния съдебен изпълнител К.П. е назначил вещо лице-експерт, което е определило пазарна стойност на имота към момента на извършване на заключението от 320000 лева. Съдебния изпълнител е насрочил първа продан на недвижимия имот, за периода от 22.02 до 22.03.2011г., при първоначална цена в размер на 240000 лева., т.е 75% от пазарната стойност. Желаещи да закупят имота не са се явили, поради което проданта е обявена за нестанала. Следваща продан, съгласно законодателството на Република България започва от 80% от цената по първата продан. В случаят Частния съдебен изпълнител е насрочил втора публична продан зая срока от 25.04 да 25.05.2011г. за първоначална цена от 192000 лева. Лица, желаещи да закупят имота отново не са се явили, с изключение на кредитора ''Б.Х.'' ЕООД, представлявано от г-жа М.Б. Кредиторът е поискал от частния съдебен изпълнител имотът от ''ЕВРОПАРКЕТ" ООД да му бъде възложен в собстеност, вместо заплащане на дълга като е обявил цена от 212400 лева, т.е тази сума е прихваната от общото задължение на ''ЕВРОПАРКЕТ" ООД. На 27.05.2011г. на основание чл.492, ал.1 от Гражданско-процесуалния кодекс на Република България, частния съдебен изпълнител е издал постановление за възлагане на недвижимия имот на кредитора ''Б.Х.'' ЕООД.
В хода на производствата г-н К.Б. е бил редовно и надлежно уведомяван, но не е упражнил което и да е от процесуалните си права за защитата на интересите на ''ЕВРОПАРКЕТ" ООД.
Последна промяна umostr на 23 Юни 2012, 13:53, променена общо 1 път
Аватар
umostr
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2012, 14:18

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот ch3oh » 13 Юни 2012, 17:19

Можете да бъдете сигурен, че няма никаква имотна измама. ЧСИ и действал законно.
Що се отнася до действията на управителя на дружеството - не мога да бъда категоричен.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот umostr » 13 Юни 2012, 17:25

Корените на измамата се намират във фиктивното споразумение. Не съм казал че съдъбеният изпълнител е измамник въпреки че съм му изпратил факс от Италия където му се казваше да спре внезапно процедурата защото зделката е престъпна...
Аватар
umostr
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2012, 14:18

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот umostr » 14 Юни 2012, 12:07

Аватар
umostr
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2012, 14:18

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот neutralen » 14 Юни 2012, 14:01

С оглед написаното от вас се създава впечатление че вървите по погрешния път - , но Вие си знаете.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот umostr » 14 Юни 2012, 15:40

ха.. песента ''Пътят към ада'...; мнозина са тези който казват: <<ГРЕШИШ!>>, после като ги питаш :<<Защо?>> - повечето от те не знаят одговора или почват да се увъртат и и слагат черна негативна енергия задължително на всиякъде без да са запознати със остановката, това е единият път към ада.
Да предадеш човек които ти виярва и на теб разчита е път към ада; да предадеш службата и родината си за личната си облага на край те води в ада. Да не си вършиш работата и дори да не си я знаеш от мързел защото мъже ти е болен и нямаш парии пак е път към ада. Но най лошият път към ада е този на който се предава в битката.
Поздрав с тази песен за полoжителна енергия:
http://www.youtube.com/watch?v=
И с тази че ми е любимата също:
http://www.youtube.com/watch?v=
Аватар
umostr
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2012, 14:18

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот neutralen » 14 Юни 2012, 19:43

Много хубави песни. Съжалявам, ако с песента, която ви пратих не ви е харесала, понеже е с отрицателна енергия - просто исках да се замислите къде грешите с начина на водене на делата. За това сега ви изпращам една песен с положителна енергия

Желая ви успех !
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот umostr » 15 Юни 2012, 05:55

Благодаря за тази заредена с положителна енергия вашия песен.
Много отдавна съм разбрал суровата истина; грешките трябва да бъдат търсени другаде, не при мен и по моя начин на водене на делата...ето една песен заредена с истината:
http://www.youtube.com/watch?v=
Аватар
umostr
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2012, 14:18

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот neutralen » 15 Юни 2012, 11:02

Както всяко нещо на този свят, така и Истината е нещо относително - това, което за вас е Истина, за други не е. Да се намери верния път е много трудно, а тук в България - още по трудно. Е, има светлинка в тунела, но тя е от насреща движещия се влак.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот umostr » 22 Юни 2012, 12:15

Това ми свучи като видение от пророк или като прикаската на някои които знае нещто повече от ситуацията; или така си мисле. Хе,хе... :)
Има и друго съвпадение...
А от моита гледна точка бих казал че не бива никога да се подценява никои. Още повече най добрите.
и който има уши - да чува
Също в България не бива да се позволява любовницата на управител на една компаня да ограби цялото имущество...движимо и не движимо.
Аватар
umostr
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2012, 14:18

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот Ivailo5rov » 22 Юни 2012, 14:19

Все едно си гледал анимационно филмче и си мислиш, че си видял ужаси. Значи наистина не знаеш какво става в РБ!?! :twisted: :|
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот neutralen » 22 Юни 2012, 15:47

Въпреки, че пишете че става въпрос за "явна имотна измама", от написаното не става ясно кой е измамения и какъв е механизма на измамата. Ако вие търсите помощ тук във Форума би могло да я получите ако споделите вижданията си относно случилото се/фактите/ и вашата преценка - защо считатате, че е налице измама.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ЕДНА ГОДИНА СЕ ПРОТАКА ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА

Мнениеот umostr » 23 Юни 2012, 11:55

Благодария за предложената помощ; този форум почва да ми харесва и на вашите въпроси одговариям:
1) Исмаменият е юридическото лице ''Европаркет'' ООД
2) Измамниците са двамата съучастници К.Б. бивш управител на ''Европаркет'' ООД и неговата съпруга М.Б. управителка на ''Б.Х." ЕООД
3) Механисма за имотната измама е:
Слет създаването на документ с не вярно съдържание се задължава искуствено мишената ''Европаркет'' ООД която става длъжник и чрез съдебно гражданско дело се изсточват активите със съдебно постановление...
Казвам ''ЯВНА ИМОТНА ИЗМАМА" точно защото всичко е построено върху виртуалните дългови които са описани във този документ с не вярно съдържание
Аватар
umostr
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2012, 14:18

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


cron