начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот mitohondrii » 17 Яну 2011, 17:03

Здравейте, от 2 дни ровя закони, за да открия какви са новите изисквания за регистриране на Агенция за недвижими имоти и респективно за работещите там брокери. Някой наясно ли е? Аз не откривам нищо освен статии, в които се казва че се изисква висше икономическо обзование, липсата на което може да компенсира някакъв си курс!! Ако притежаваш вече икономическо или юридическо образование- какво още ти е нужно?
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот sisi19 » 17 Яну 2011, 17:27

Дай, на право и кажи проблема който те дерзае...... :D
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот mitohondrii » 17 Яну 2011, 17:31

искам да регистрирам агенция! Какво трябва да се направи и какви са тези лицензии, за които се тръби?
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот DEKAH » 17 Яну 2011, 18:08

mitohondrii написа:искам да регистрирам агенция! Какво трябва да се направи и какви са тези лицензии, за които се тръби?


Ами.. регистрираш си. Кой те спира?

Правиш си фирмичка и дерзаеш....
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот Melly » 17 Яну 2011, 19:17

Ей такива "свободни електрони" после създават проблеми.
Отдавна тази дейност трябваше да бъде регламентирана със закон, с който да бъде въведен лицензионен режим, както и ред други детайли.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8012
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот mitohondrii » 17 Яну 2011, 20:17

питането ми е точно,за да не бъда свободен електрон. Ако не сте в състояние да ми отговорите на въпроса ,моля спестете ми квалификации! Най-малкото, това че искам да създам работни места и върша работа е достатъчно достойно, на фона на всички усилия за унищожаване на икономиката. Посъветвайте ме какво да направя, за да съм изрядна. Интересуват ме основно спряганите от около октомври лицензи.
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот eurolinker » 17 Яну 2011, 21:42

Значи искаш да създаваш работни места? Да разбирам ли, че смяташ да предложиш подписване на трудви договори? Ако "да" - това е похвално, но и тъжно защото в този сектор такива договори почти няма. Ако не - то на практика това не е нищо ново и няма да създавате раб. места, ами ще позволите на някой да си опита късмета (на свой риск) т.е. този брокер ще работи по граждански договор
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот DEKAH » 17 Яну 2011, 22:24

Всеки бизнес започва от някъде. Съветвам ви да се консултирате със специалисти - адвокат, който ще ви обясни под каква форма да осъществявате бизнеса си и счетоводител, който ще ви обясни под какъв начин следва да се осигурявате, да назанчавате работниците си и т.н.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот mitohondrii » 17 Яну 2011, 22:48

Задължително адвокат ще оформи регистрацията, но питането ми е относно лицензиите, за които се говори от октомври. Благодаря на всички, които подкрепят опитващите да работят!
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот 778899 » 17 Яну 2011, 23:04

и без алтуистичната нотка в последния ви пост, ви разбрахме какво искате :) !

след като манифестирате намерения за откриване на работни места :wink: , идете при един адвокат, може пък и от полза да е.
И точно, когато мислиш, че знаеш отговорите... Животът променя въпросите!
Аватар
778899
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 05 Юни 2007, 15:18
Местоположение: Sofia

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот Гост. » 17 Яну 2011, 23:18

Дори не вярвам, че именно аз пиша тук.

Тръби се! Музикални инструменти- много, толкова и свирачите на тях.
В ЕС е приет европейски стандарт EN 15733 за дейността на агентите на недвижими имоти, но! той е за брокерите, не за АНИ.
И, да- ще се издава сертификат.

Ма т`ва щото всяка жаба, като види вихрогон и си вдига крачето ( да го огледа). Доказано е, дори от националното им сдружение, че услугата, която се предоставя у нас е със съмнително качество- та, ще се въведе и у нас това сертифициране.


АНИ да си издири адвокат, да отваря работни места, и да спазва правилата на играта. Ако ли не- ще установите благостта на строгите евромерки, които ще се въведат у нас. Крайно наложително според мен.

:roll: Това трябваше да ви е известно, кандидате.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот DEKAH » 18 Яну 2011, 00:09

Поли, ще си позволя да ти направя една забележка. С оглед на по-добрата комуникация, ще те помоля да не използваш абревиатури, или когато ги ползваш първо да изписваш цялото, а после да го съкращаваш.

На моменти се чудя какво искаш да кажеш.

АНИ е едно хубаво момиче...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот 778899 » 18 Яну 2011, 00:27

:lol: деки, точно това коментирахме с поли, че питащият може да реши АНИ да е нЕкоя шефка на еврокомисия :mrgreen: ! и ще падне едно търсене на координатите на АНИии-хихи
И точно, когато мислиш, че знаеш отговорите... Животът променя въпросите!
Аватар
778899
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 05 Юни 2007, 15:18
Местоположение: Sofia

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот Гост. » 18 Яну 2011, 00:58

:) Посипвам си главица с пепел, Деки, ... ще си взема бележка от забележката.

Поздравче за вас двамата:


От мен: спокойна нощ :)
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот inspectora » 18 Яну 2011, 11:04

mitohondrii написа:питането ми е точно,за да не бъда свободен електрон. Ако не сте в състояние да ми отговорите на въпроса ,моля спестете ми квалификации! Най-малкото, това че искам да създам работни места и върша работа е достатъчно достойно, на фона на всички усилия за унищожаване на икономиката. Посъветвайте ме какво да направя, за да съм изрядна. Интересуват ме основно спряганите от около октомври лицензи.

Големи икономисти станахте всички /освен че сте и големи юристи/ - дай да те питам къде ти е добавената стойност? Каква и колко добавена стойност създава АНИ с дейността си? - ай сега да видим дали ще си от ползу роду, или ще си поредната маймуна на клона ...
Поне не пишете глупости - искаш да си правиш АНИ-ОК-твоя работа! Но недей моля те да ни говориш колко от полза на икономиката ще си /особено точно в момента/ ... Нима не беше вашият сектор и в голяма степен и дейсността именно на такива агенции една от основните причини за създаването и пукането на балона? Поне без кухи и лицемерни фрази ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот Гост. » 18 Яну 2011, 14:03

Когато започнат да им прибират сертификатите, тогава ще установят що е то посредничество при продажба на имоти и има ли почва у нас. И за същината на отговорността.

Но аз съм " за" най-малкото защото по този начин ще изкоренят съществуващата практика една АНИ да взима възнаграждение и от двете страни( все ми обясняваха в един друг форум/несхватлива съм/, какви са профита и защитавали интересите и на двете страни).
Да, ама не( по Бочаров)- това е конфликт на интереси и след съответна нормативна промяна ще е недопустимо.

Само ми е неизвестно кога онези 12 дузини ще направят съответната стъпка в промяна на ЗБО.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот n_ikito » 18 Яну 2011, 15:00

poli_g написа: какви са профита и защитавали интересите и на двете страни).
Да, ама не( по Бочаров)- това е конфликт на интереси и след съответна нормативна промяна ще е недопустимо.

Наистина са "профита"..... :D . Какво защитават? Единствената "дейност" /поне според мен/ която извършват АНИ е търговия с информация......в тази "моя" хипотеза.....защо да не "цакат" и двете страни :?:
n_ikito
Активен потребител
 
Мнения: 1003
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот 778899 » 18 Яну 2011, 15:14

това с парите от двете страни-едно на ръка.

мен пък ме дразни фактът, че на етап предварителен договор прибират пълен комисион. спорили сме с колеги, които считат, че така и би следвало да бъде, но аз не споделям мнението. %-ът е от получената сума. Скоро имах клиенти, които взели 10к евро по предварителен и дали 5к евро на милата АНИ, до окончателен договор не се стигнало, обаче.

да не говорим какви мащаби придобива нормотворческата им дейност!
И точно, когато мислиш, че знаеш отговорите... Животът променя въпросите!
Аватар
778899
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 05 Юни 2007, 15:18
Местоположение: Sofia

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот DEKAH » 18 Яну 2011, 15:45

Who the f**k is Ani?
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Агенции/брокери недвижими имоти- какво е новото?

Мнениеот kalahan2008 » 18 Яну 2011, 21:55

DEKAH написа:Who the f**k is Ani?

АНИ=Агенция за Недвижими Имоти :wink: :idea:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4231
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron