начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

мярка за неотклонение

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


мярка за неотклонение

Мнениеот jjshark » 07 Май 2010, 19:58

Здравейте въпроса ми е каква мярка за неотклонение се предполага да бъде наложена ,ако обвиняемия е с чисто съдебно минало никога не е бил съден няма висящи дела и е ходил на разпит по водената преписка преди това, освен това е с установена самоличност и е дал телефон за връзка при първия разпит, по преписката?
Възможно ли е да му бъде наложена мярка за неотклонение задържане под стража като отиде да му бъдат повдигнати обвинения? Престъплението за което се очаква да му бъдат повдигнати обвинения е документно.. и вероятно по чл. 316
jjshark
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Май 2010, 19:05

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот bobsana1 » 07 Май 2010, 20:47

Не и ако е по чл.316 от НК. Това не е тежко престъпление по смисъла на НК.
bobsana1
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Окт 2008, 18:02

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот jjshark » 07 Май 2010, 21:18

благодаря за отговора ако има и други мнения може да ги кажете благодаря...
jjshark
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Май 2010, 19:05

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Май 2010, 21:28

В петък, и то Радушна седмица ли е, какво ли е, не може да се каже точно.

Според мен документните престъпления се доказват с оригинал.

Вместо да се замисляте над въпроса за мярката - която не оставя следи, освен в регистъра на МВР, който не е официален, замислете се над самото изваждане на проблема на ниво решение.

Знам, че звуча мъгляво, но това е пътечката към пътя и т.н.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот jjshark » 07 Май 2010, 21:36

Да имаш право, но въпроса е че то е ясно че е използван документа в случая лична карта от лицето и няма как да се реши освен в съда... Каква ли ще да е присъдата при положение че човека е с чисто съдебно минало и няма никакви криминални прояви ? Той наистина е направил голяма глупост,но все пак дали има шанс да се размине с условна или друго по леко наказание?
jjshark
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Май 2010, 19:05

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Май 2010, 21:42

Действието е сложно - ако е използвал чужда лична карта е едно, ако е използвал своята с преправена снимка е друго, ако е преправил снимката и т.н.

Има различни противоотрови на различни отрови - адвокатите сме за това.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот jjshark » 07 Май 2010, 21:53

Ами снимката е негова данните са други не е правено нищо с въпросната карта отказал се е но тя е останала в някаква банка.. и така се е стигнало до тук разкрит е и така..
jjshark
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Май 2010, 19:05

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот di_jenzie » 07 Май 2010, 22:54

bobsana1 написа:Не и ако е по чл.316 от НК. Това не е тежко престъпление по смисъла на НК.

Не е точно така. Мярка за неотклонение "задържане под стража" се взема при обвинение в престъпление, наказуемо с лишаване от свобода, без да има изискване това престъпление да е "тежко". Тка че, може да ви звучи абсурдно, но принципно вероятност да бъде внесено искане за мярка "задържане под стража" има и при обвинение в престъпление по чл. 316 от НК.
di_jenzie
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Май 2010, 19:59

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот jjshark » 07 Май 2010, 23:01

да мерси за отговора, но все пак човека е бил на разпит по преписката и е дал телефон има постоянен адрес и е с чисто съдебно минало ... иначе съм съгласен,че може и да стане най-лошото.
jjshark
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Май 2010, 19:05

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот di_jenzie » 08 Май 2010, 00:40

jjshark написа:да мерси за отговора, но все пак човека е бил на разпит по преписката и е дал телефон има постоянен адрес и е с чисто съдебно минало ... иначе съм съгласен,че може и да стане най-лошото.

Казах само че има такава възможност. Лично аз не вярвам да поискат такава мярка за такова деяние. Макар че знае ли човек ... Зависи от делото, зависи и от обвиняемия
di_jenzie
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Май 2010, 19:59

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот jjshark » 08 Май 2010, 00:48

И аз не вярвам, но мнение и на друг не е излишно...
jjshark
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Май 2010, 19:05

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот jjshark » 08 Май 2010, 22:51

Ако няма други мнения може да заключите темата ... надявам се да има
jjshark
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Май 2010, 19:05

Re: мярка за неотклонение

Мнениеот sunshine_75 » 08 Май 2010, 23:16

Извинете ме, но какво очаквате??? Да хвърлим един боб или???... Нещата, и по закон, са в компетентността на разследващия порицай и на наблюдаващия производството прокурор. Ако мярката, която се вземе по отношение на Вас като обвиняем, не Ви харесва, обжалвайте.
Това тук е юридически форум, колкото и каквито мнения да изразим, те няма да Ви направят положението по-леко, нито пък има аксиоматична формула, задължителна за прилагане.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron