начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот teogeo » 25 Ное 2009, 23:30

Melly написа:Драка, вие продължавате да "спите" и все още не сте потърсил правата си по общия исков ред - ЗАЩО? :roll:
В РЕДА НА НЕЩАТА Е, КОГАТО ПРОКУРАТУРАТА УСТАНОВИ НАЛИЧИЕ НА ГРАЖДАНСКОПРАВЕН СПОР ДА ОТКАЖЕ ОБРАЗУВАНЕ НА ДОСЪДЕБНО ПРОИЗВОДСТВО...
РЕШЕТЕ ОСНОВНИЯ СИ СПОР! :idea:


Абе Melly (извинявай, че с "абе" започвам), тук никой не говори за спорове.
Прокуратурата не се занимава със гражданско-правни спорове, а с ПРОТИВОПРАВНИТЕ ПОСЛЕДСТВИЯ ОТ ТЯХ.

Спор, спор.... имотен, роднински... Тук работата на прокуратурата е да "обясни с езика на дадената й власт" на съседа (и въобще на обществото), че НЕ СЕ СПОРИ ТАКА. ТАКА - НЕ.

Мислете бе, мамицата му! За какво са ви тия пусти глави на раменете!
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1591
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот Melly » 26 Ное 2009, 11:40

teogeo написа:
Melly написа:Драка, вие продължавате да "спите" и все още не сте потърсил правата си по общия исков ред - ЗАЩО? :roll:
В РЕДА НА НЕЩАТА Е, КОГАТО ПРОКУРАТУРАТА УСТАНОВИ НАЛИЧИЕ НА ГРАЖДАНСКОПРАВЕН СПОР ДА ОТКАЖЕ ОБРАЗУВАНЕ НА ДОСЪДЕБНО ПРОИЗВОДСТВО...
РЕШЕТЕ ОСНОВНИЯ СИ СПОР! :idea:


Абе Melly (извинявай, че с "абе" започвам), тук никой не говори за спорове.
Прокуратурата не се занимава със гражданско-правни спорове, а с ПРОТИВОПРАВНИТЕ ПОСЛЕДСТВИЯ ОТ ТЯХ.

Спор, спор.... имотен, роднински... Тук работата на прокуратурата е да "обясни с езика на дадената й власт" на съседа (и въобще на обществото), че НЕ СЕ СПОРИ ТАКА. ТАКА - НЕ.


Мислете бе, мамицата му! За какво са ви тия пусти глави на раменете!


Провокирате ме, teogeo. :D

Към всички,които носят на раменете си мислещи глави:
Далеч преди едно деяние да е обявено за противоправно следва да докажем, че имам нарушено право. В случая, някой "премества" някому КОЛ от отложена на терена граница между съседни имоти. Едва когато докажа с Решение със СПН, че имам нарушено право - спор за граница и "този кол" си е на мястото си, т.е. маркира обема на правото ми на собственост като кадастрална единица, едва тогава Прокуратурата е на ход. Това имах предвид с горното мнение, което не визира останалите деяния на извършителя по жалбата. :wink:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8012
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 26 Ное 2009, 17:06

Въпрос-имам ли право да си търся протокол за нанесените щети на оградата ми от полицията макар и със задна дата изащо не ми беше издаден такъв на 04.04.09г. от дежурната кола-патрулка която дойде на местопрестъплението???
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 14 Яну 2010, 19:42

За много години на всички.Делото за побоя над брат ми 4-то е насрочено за края на този месец.Кажете как в хода на делото да обвиним съседа ни за подбудителство за извършване на престъпление(двамата побойници непосредствено преди да пребият брат ми са били с него и са били наговаряни да се саморасправят с мен,или брат ми-в конкретният случай)???Съдията,може ли да се произнесе за повредата на брат ми като я обяви за "средна",след като 3-прокуратури казват ''лека"-и има ли той такова право.Как да действаме в хода на самото дело,можем ли да искаме детектор на лъжата за побойниците и съседа ни всякакви идеи ми са необходими...........
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот korry » 15 Яну 2010, 23:38

................трия мнението си понеже не съм видял че има още страници с коментари
Жалба до Адм съд - 10лв
Жалба до ВАС - 5лв
Жалба до Страсбург - 0лв
Да осъдиш България - БЕЗЦЕННО!
Изображение
korry
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 07 Ное 2009, 10:39

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 16 Яну 2010, 18:02

Хайде края на месеца наближава дайте идеи как да им стане гадно на побойниците и съседа ни......
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот korry » 17 Яну 2010, 10:48

най-добре се подготви да изприказваш целия си гняв (в допустима форма) на съдебното заседание. Моя личен опит подсказва, че съдията се впечатлява по-силно от човешки споделеното страдание, а не от цитираните членове.

Но аз се притеснявам за това, че сте съседи. Длъжни сте да намерите разрешение и да заровите томахавката, защото как по дяволите ще продължите да живеете един до друг?!. Освен правна помощ е добре да откриеш и духовна (и съседа ти и той)

По принцип не вярвам в Исус, но някои неща от учението му, свързани с Прошката биха били много полезни.
Жалба до Адм съд - 10лв
Жалба до ВАС - 5лв
Жалба до Страсбург - 0лв
Да осъдиш България - БЕЗЦЕННО!
Изображение
korry
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 07 Ное 2009, 10:39

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 07 Фев 2010, 23:36

Какво е наказанието за обвиняем който представи документи с невярно съдържание пред съда по време на делото???Колко струва едно заседание на съда??Новото дело за побоя над брат ми наближава,с разпит на свидетелите и на вещите лица.Казваш имало прошка,а ако бяха убили брат ми ....
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 09 Фев 2010, 10:40

Имаме ли законно право аз,майка ми,снаха ни(на брат ми жена му),да сме му свидетели по делото за побоя???Това дело последно ли ще бъде тъй като на него ще бъдат разпитани всички свидетели???Моля всички които са дали мнение по темата да я допълнят с още мнения и евентоални препоръки :roll: :roll: :shock:
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот teogeo » 13 Фев 2010, 22:44

dracata написа:Какво е наказанието за обвиняем който представи документи с невярно съдържание пред съда по време на делото???Колко струва едно заседание на съда??Новото дело за побоя над брат ми наближава,с разпит на свидетелите и на вещите лица.Казваш имало прошка,а ако бяха убили брат ми ....


Виж, човек, наеми си адвокат, така не става, наистина... Трудно е.

Това е все едно аз да вляза в някой форум и да искам инструкции как сам да
си сменя тампоните на двигателя...

Вземи си адвокат по наказателни дела. Той ще "подсили" обвинението, ще ти
обясни някои неща. Другата страна положително ще си наеме адвокат, който
ще се опита да ти залага разни капанчета (на теб, на свидетелите) по време на
заседанието. Наеми си и ти адвокат, да те пази теб от тези капани.

Наказателните дела по престъпления от общ характер се водят от прокурор.
Той си води обвинението и ти не плащаш. Но пак ти казвам - наеми си адвокат.
Най-малкото, защото в България няма такова нещо като прокурори. Има едни,
дето им викат така (както и официално трабантчетата ги водеха - леки коли), ама те са едни кухи споразумители всъщност. Даже голяма част от тях не са
си изкарали юридическото образование по нормалния начин.

Та прокурора няма да защитава твоите интереси кой знае колко ревностно.
Той не се е втъркал на прокурорското си местенце с такава цел. Неговата
цел е да махне делото по-бързо от главата си и с радост ще приеме споразумение. Оттам.... Чл. 42Б и айде.... пробация...
да им правиш на твоите съседи разходки на чист въздух до РПУ-то... ...

Н А Е М И С И А Д В О К А Т !!
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1591
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 14 Фев 2010, 09:17

Благодаря,ти но брат ми води НДЧХ-тъй като прокурорчетата както ти ги описваш решиха че повредата му е лека,а не средна :!: :!: :!: На последното заседание съдията им предложи споразумение но те категорично отказаха и по тоя начин сами си заложиха такъв голям и хубав капан,че с нетърпение чакам следващото заседание.Смяташ,че нямам или не съм наел адвокат,наел съм той прави до тук всичко необходимо за да ни предпази от тяхните капани и същевременно ние заедно с него залагаме на тях такива.Те-побойниците не се явиха на първите 2 заседания на 3-то казаха, че не са го били и сега ще има на края на месеца заседание на което ще бъдат разпитани всички свидетели.И тогава капанът ще щракне със силата на захапка на бяла тигрова акула :idea: :idea: :idea: За представяне на документи с невярно съдържание,като тези документи им служат като алиби,за лъжесвидетелстване за незаконно нахлуване в имот и нанасяне на побой над брат ми.Между другото тези двамата са искали да бият мен,защото при проваленото замерване на двора ни от ''честният''ни съсед м/у мен и него се стигна до саморазправа,и той понеже е паралия нае тия двамата да ме набият,но не било писано,и сега аз ще ги''бия'' :lol: :lol: :lol:
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот marek972 » 14 Фев 2010, 10:52

не бързай да се радваш предварително, идея си нямаш какво ТОЧНО може да се случи ...
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 14 Фев 2010, 10:57

Не се радвам аз,чакам да настъпи часът на истината и тогава ще ви оведомя как съм го направил.Искаме прокурор на следващото заседание-разпита на свидетелите-очевидци на самото престъпление....
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 18 Фев 2010, 15:32

Днес 18.02.2010г.злополучният ни съсед,който е свидетел на биячите на брат ми заплаши един от свидетелите ни по делото.Какво ли още има да се случи до края на делото някой искаше да му прощаваме или да му искаме прошка за всичко и да се помирим понеже сме и ще си останем съседи сега какво ще ни посъветвате.Уведомихме полицията+нашият адвокат ще пуснем още жалби но свидетелят е уплашен от случая,което е съвсем нормално дайте си мненията по случая,става все по интересно,а още сме в самото начало на мача,тъй да се каже... :!: :!: :!: :?: :?: :?:
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 05 Апр 2010, 13:16

Има ли право единият от подсъдимите,който нанесе побоят над брат ми да ни заснема с видеокамера пред дома ни като по време на заснемането говори на микрофона на камерата споменавайки кого заснема в момента в случая(мен,брат ми,майка ми,децата ми,снаха ми,и на брат ми снаха му,и дъщеря му),без наше съгласие,и разрешение.
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 06 Апр 2010, 08:07

Пуснахме жалби до полицията за заснемането без наше съгласие още нямаме отговор от прокуратурата.Това нарушение ли е на правата ни и личната ни свобода???Моля за мнението ви,адвоката ни чака отговора от прокуратурата.
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот teogeo » 07 Апр 2010, 23:33

dracata написа:Има ли право единият от подсъдимите,който нанесе побоят над брат ми да ни заснема с видеокамера пред дома ни като по време на заснемането говори на микрофона на камерата споменавайки кого заснема в момента в случая(мен,брат ми,майка ми,децата ми,снаха ми,и на брат ми снаха му,и дъщеря му),без наше съгласие,и разрешение.



Чл. 32, ал. 2. - КОНСТИТУЦИЯ на Република България

Чл. 32.
(1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1591
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот Гост. » 07 Апр 2010, 23:42

:D Остана да посочите санкцията, даскале. :P
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот teogeo » 08 Апр 2010, 02:06

poli_g написа::D Остана да посочите санкцията, даскале. :P


Най-вероятно тази:

42а ал.2 т.2 от НК - задължиелни периодични срещи с пробационен служител за срок от 6/ осем/ месеца (при подходящи климатични условия)

Сиреч - разходки на чист въздух до РПУ-то за подпис.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1591
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Нямам отговор от Районна,Окръжна,Апелативна прокуратура

Мнениеот dracata » 13 Апр 2010, 09:26

След разпита на мед.вещо лице побойниците си смениха физиономиите.Сега искат да доказват че не се виждало на въпросната дата и всичко това 1(една)година и 1(един)месец след престъплението,като съдията ги предупреди ,че това е последното искане от тяхна страна което той уважава.Свидетеля,който не се яви отнесе глоба,и наново беше призован с нова призовка за евентоално последно съдебно заседание ...
dracata
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Окт 2009, 07:07

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron