начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

много арести на куп

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


много арести на куп

Мнениеот hristo2834 » 17 Дек 2009, 20:59

Арестували 25 човека свързани с отвличанията и други престъпления.
Намерили и някаква къща където държали отвлечените.
Интересно е за колко от тези хора има някакви годни доказателства за бъдещи осъдителни присъди или само косвени доказателства и много шум за нищо.
Ще се гледа.
hristo2834
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 14 Ное 2009, 22:02

Re: много арести на куп

Мнениеот 1968 » 18 Дек 2009, 10:31

Поне за половината няма абсолютно нищо.Цветанов само вдига панаира, лошото е, че му се връзва и Велчев.Найденов е ясен, човека е посредствен и си няма понятие от наказателно съдопроизводство, медийна звезда си е.Но в последните седмици това е тенденцията - повсеместна атака по медиите и после съда ще излезе виновен, че не е взел МНЗС.Нищо ново под слънцето.Като видиш Флоров, който стана шеф на БОП-а, трябва да ти е ясно за какво става дума.Това човече провали няколко операции, когато беше шеф на направление НАРКОТРАФИК и за награда го издигнаха.
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: много арести на куп

Мнениеот portokal » 18 Дек 2009, 11:03

Интересно е за колко от тези хора има някакви годни доказателства за бъдещи осъдителни присъди...

Дано да има, защото иначе сто на сто съдът ще излезе виновен. :oops:
Наистина се надявам да са хванали "точните" хора - естествено, не само по горната причина.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5518
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: много арести на куп

Мнениеот miriam » 18 Дек 2009, 12:12

напоследък си мисля , че има нещо много спокойно и пречистващо в мисълта , че винаги в бг можеш да бъдеш оплют , разследван , съсипан , задържан и вкаран в затвор-в края на краищата какво толкова , като знам че е вероятно да се видим там със съученици , съмишленици съидейници приятели колеги и кой ли още не?!
Кой значим фактов в бг вече не е имал висящо дело?! има ли такъв?
Тия грабели и убивали и отвличали , ами корективът им, ПОЛИЦИЯ СЪД ПРОКУРАТУРА СЛЕДСТВИЕ какво прави!
:mrgreen: :mrgreen:
Ще си стане приказно:
бизнесът натиснат от праговите 60000 лв необяснимо забогатял- ще ходи сам да се предаде;
магистратите -за тях не ми се мисли
обикновените хора , сгушени в несгодите си-шматкащи се като пет за четири в гражданския оборот като филм на хичкок-я ТЕЦА ти взел апартамента , я комшията те запалил , я безработен ровиш у кофите....
политиците-там каква вакханалия ще е , един излиза друг влиза
най добре ще са бандитите- доказани недоказани бели сиви черни-те ще останат навън и ще оправят цялата работа....

та , да си продължа мисълта за коледната пуйка , тъпкана с арести:
сигурно ще им вземат мерки , и сигурно ще им сглобят делата-чак толкова негодност не мисля че ще има...може да се докаже и да ги осъдят;
и какво от това?!
махаме едни хора от сергията , но звездният им челен опит е на показ пред всеки , който е желателен да опита-други ще заемат нишата , защото правилата на Играта не са променени и защото Ред няма , няма и да има.
Ако Държавата искаше Ред , не да сме адвокати, ами богове на НПК-то да сме-нищо не можехме да измъкнем от захапката на държавната машинта...
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: много арести на куп

Мнениеот hristo2834 » 18 Дек 2009, 21:23

Аз като чух за 25 човека арестувани и се осъмних че имат доказателства и нещо по смислено поне за 1/4 от тях, после обясниха че били добре известни на МВР, стана ми ясно че просто за задържали обичайните заподозрени, а сега и последната новина че повечето вече са освободени а ще се поиска постоянна мярка само за трима от тях, та мисълта ми е доста ниско КПД.
hristo2834
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 14 Ное 2009, 22:02

Re: много арести на куп

Мнениеот georgiev_sfbg » 24 Дек 2009, 12:09

hristo2834 написа:Аз като чух за 25 човека арестувани и се осъмних че имат доказателства и нещо по смислено поне за 1/4 от тях, после обясниха че били добре известни на МВР, стана ми ясно че просто за задържали обичайните заподозрени, а сега и последната новина че повечето вече са освободени а ще се поиска постоянна мярка само за трима от тях, та мисълта ми е доста ниско КПД.

http://www.dnes.bg/crime/2009/12/23/koleda-zad-reshetkite-za-naglite-2-i-geizo.83079,4

...ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! :D
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: много арести на куп

Мнениеот prnedev » 25 Дек 2009, 21:42



8) 8) 8)
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron