начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

моля за съвет

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


моля за съвет

Мнениеот milen_73 » 17 Дек 2009, 18:53

здравейте,ето и моя случай на кратко.преди година баща ми купува дърва.аз си ги извозвам до дома ми като съм на друг адрес на около13 км.в наше отсъствие влизат в двора ми 3горски и боядисват дървата.представям документа от баща ми и на лицето вписано като ползвател съставят акт,за преотстъпване.на мен за съхранение в размер от 500лв.обжалвам без адвокат като смятам че не ми е нужен но съдът решава че аз съм извършил престъпление по чл235 ал2 и връща материялите на прокуратурата. :roll: питам се всички купуват дървата си по този начин,какво съм направил и как да постъпя
milen_73
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:42

Re: моля за съвет

Мнениеот milen_73 » 17 Дек 2009, 20:10

в хода на делото отхвърлях начина по който е влезено в дома ми а също така и констативния протокол е с фалшифициран кметски подпис....което надявам се има начин да бъде доказано :shock:
milen_73
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:42

Re: моля за съвет

Мнениеот Гост. » 17 Дек 2009, 20:16

:lol: мдам...
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: моля за съвет

Мнениеот marek972 » 17 Дек 2009, 20:25

при фонетик е три клавиша няляво от десния "Shift "
при БДС е латинската буквата "Q"...

що е то ??

а отговорът на въпросът се съдържа в шести ред на първия Ви постинг ...
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: моля за съвет

Мнениеот milen_73 » 17 Дек 2009, 20:36

много Ви благодаря.Бяхте мн мили.Ако се чувствах виновен отдавна щях да съм с адвокат.Весели Празници :wink:
milen_73
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:42

Re: моля за съвет

Мнениеот Гост. » 17 Дек 2009, 20:48

Тези дърва за огрев не се транспортират хей така- купих аз и дадох на брат ми.
Ако имате доказателство, че са със законен произход ( тук ви е мазола) и успеете да докажете, че това са същите дърва ( няма да е трудно, има си начини, но няма и да ви е лесно- има толкова тънкости точно тук)- няма да има 235.
Съхранявате ги без документ- това е установено.

п.п. Само да вметна- малцина са разследващите, че и прокурори, а за съда не отварям дума, които са наясно с проблема.

Да се допълня, че тук всеки си защитава нечия кауза. Едни защитават органите на МВР, други, вкл. и аз, адвокатите, трети- магистратите, но темата ми идва, като поръчана- служителите по горите, за да ви съставят АУАН не е по тяхна прищявка. Явно е, че дървесината не е имала установен произход!
А, за да иде реч за санкция в порядъка на 500лв. ми е ясно и количеството. :lol:
Отиде ви и ал. 6- привилегированата...

Но! не ви е нужен адвокат- в никакъв случай. :)

Въпреки обстоятелствата- весели празници и на вас.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: моля за съвет

Мнениеот milen_73 » 17 Дек 2009, 22:52

служителите по горите, за да ви съставят АУАН не е по тяхна прищявка. 8) нито за момент не съм си и помислил, че е тяхна прищявка, стига с част от присъствалите в дома ми,при съставяне на протокола, да нямах предишни търкания. Защо при този фарс не бяха конфискувани дървата със съмнителен произход? Няма ли ред установен от закона за навлизане в частна собственост??? Къде тук е ролята на органите на МВР? Къде,кога,как и защо! Малцина разследващи и не в такова количество лични интереси!До кога? :roll:
milen_73
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:42

Re: моля за съвет

Мнениеот milen_73 » 17 Дек 2009, 23:10

Съхранявате ги без документ- това е установено.

п.п. Само да вметна- малцина са разследващите, че и прокурори, а за съда не отварям дума, които са наясно с проблема. От 10 камиона с дърва на пазара 11 ти ги продават като ти взимат парите и получаваш някакъв документ с име на лице което не само не познаваш но и никога не си чувал , къде и как ще впишат името на купувача и кога?
milen_73
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:42

Re: моля за съвет

Мнениеот milen_73 » 17 Дек 2009, 23:17

успеете да докажете, че това са същите дърва :shock: след 1,6 г вие как бихте доказали произхода на дърва 9куб при трифамилна къща на даден адрес.Защо трябваше да чакаме 1,6 г :roll: за да доказваме произхода
milen_73
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:42

Re: моля за съвет

Мнениеот Гост. » 17 Дек 2009, 23:57

Съвсем добронамерено- за адвокат сте.
А точно такива реплики ( От 10 камиона с дърва на пазара 11 ти ги продават като ти взимат парите и получаваш някакъв документ с име на лице което не само не познаваш но и никога не си чувал , къде и как ще впишат името на купувача и кога?) слушам от поне 6 години. И сте далеч от истината- има начин да се индивидуализира, както купувачът по сделката, така и дървесината.

Знам и всички вицове и легенди, които се ширят за моите приятели- шумкарите. 8)
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: моля за съвет

Мнениеот bay4o » 18 Дек 2009, 14:15

Малееееее, чл. 235 ал. 2 от НК викате, бравос, бравос! Права е колегата Поли, заплашва Ви наказание лишаване от свобода до 6 години и глоба от 1000лв. до 20 000лв., но правилно, защо Ви е адвокат, като не се чувствате виновен. То маса народ, не се чувства виновен, ама ги осъждат, кой за кражби и грабежи, кой за изнасилване или убийство. Така де, не се чувстват виновни. Чл. 235 ал. 2 всъщност препраща към ал. 1, пък то, видите ли, е на просто извършване и честно казано, не е чак толкова сложно да се докаже. Вярно е, че не са много разследващите, които знаят, ама и такива експертизи съществуват.
И не забравяйте да се веселите по празниците.
bay4o
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 05 Окт 2006, 12:12

Re: моля за съвет

Мнениеот urist11 » 18 Дек 2009, 15:26

.
Аватар
urist11
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 21 Окт 2009, 12:09

Re: моля за съвет

Мнениеот voltron » 18 Дек 2009, 15:35

Знам и всички вицове и легенди, които се ширят за моите приятели- шумкарите.


Сподели някой виц :D
Аз знам един
Глоба 500 лв. - Ама чакай малко горски, аз не ловя риба, само си къпя червея. ... Горския: - Айде сега 1000 лева, че го пускаш без бански
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: моля за съвет

Мнениеот Гост. » 18 Дек 2009, 16:47

Бракониер убил глиган, метнал го на гръб и тръгнал да си ходи. Не щеш ли, задава се горския.
- Какъв е тоя глиган? - попитал горския.
Ловецът погледнал към глигана и казал:
- Ах, скъпа, казах ти че след тази пластична операция никой няма да те познае…


Вицът, който си пуснал го знам, но с други участници- "събличането не е забранено"
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: моля за съвет

Мнениеот nksuccess » 23 Дек 2009, 16:05

Като не се чувствате виновен, и смятате, че не ви е нужен адвокат, защо въобще питате тук за съвет по вашия проблем?
nksuccess
Потребител
 
Мнения: 306
Регистриран на: 15 Дек 2009, 13:10


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


cron