начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Има ли престъпление?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Има ли престъпление?

Мнениеот klod » 21 Ное 2009, 14:54

Дадох на златар-бижутер злато на стойност 2000 лв да ми изработи определени бижута.След изтичане срока на изпълнение златаря се покри,телефонът му звъни,но не ми вдига и ателието му е затворено(а аз съм от друг град)когато минавам да го търся.Разбрах,че отварял по различно време и за кратко.Имало и други завлечени от същия златар.Имам документ за количеството злато,което съм предал и срок на изработка(неспазен).При положение,че не ми връща златото има ли е престъпление(например обсебване-не съм наясно) или само мога да го съдя в граждански съд.Благодаря!
klod
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 10 Апр 2006, 14:16

Re: Има ли престъпление?

Мнениеот lawyer_v » 21 Ное 2009, 15:07

Има престъпление,разбира се/обсебване-чл.206 от НК/.Подайте жалба до полицията или прокуратурата.Можете да го съдите и по гражданско-правен ред.
lawyer_v
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 06 Ное 2007, 13:23

Re: Има ли престъпление?

Мнениеот namakak » 22 Ное 2009, 21:58

Няма престъпление,всичко може да му се е случило.Нали не мислите,че той би загубил работната си заплата за месец ,заради някакви си 2000 лева?
Вие как разбрахте за тези други завличания и той да не е бил съден до момента?
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21

Re: Има ли престъпление?

Мнениеот klod » 23 Ное 2009, 07:03

Разбрах,че е отварял ателиета в няколко града,които впоследствие е затварял местейки се в друг град.Същият не продава злато,а само изработва бижута с материали на клиента.От негови познати от родният му град разбрах за лошата му слава.Дали има престъпление вероятно ще стане ясно след проверка от прокуратурата?Благодаря Ви за мнението!
klod
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 10 Апр 2006, 14:16

Re: Има ли престъпление?

Мнениеот georgiev_sfbg » 24 Ное 2009, 02:14

:arrow: Подайте Жалба до Районна прокуратура, с копие до Национална агенция за приходите! :wink:

http://www.prb.bg/
http://www.nap.bg/
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Има ли престъпление?

Мнениеот klod » 27 Ное 2009, 21:23

georgiev_sfbg написа::arrow: Подайте Жалба до Районна прокуратура, с копие до Национална агенция за приходите! :wink:

http://www.prb.bg/
http://www.nap.bg/
Успях да се срещна с "майстора" в ателието му.Попитах го какво става с поръчката ми.Отговори ми,че работи по нея и до петък(тоест днес)ще е готова.Поисках да видя какво е направил до момента.Отказа ми с мотива,че не показва изделията преди да са готови.Имам и свидетел.Поисках да ми подпише запис на заповед за сумата с падеж петък(днес)и той се съгласи.До вчера си вдигаше телефона и ми казваше,че в петък поръчката ще е готова,а днес отново не си вдига телефона.До НАП и КЗК не ми се пише жалба,защото ако го глобят при евентуално изпълнително дело държавата ще бъде привелигирован кредитор.Чудя се има ли възможност в жалбата до прокуратурата освен обсебване да "намекнем" и за друго престъпление(и дали има)?
klod
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 10 Апр 2006, 14:16

Re: Има ли престъпление?

Мнениеот georgiev_sfbg » 04 Дек 2009, 22:17

klod написа:Успях да се срещна с "майстора" в ателието му. ...Имам и свидетел.Поисках да ми подпише запис на заповед за сумата с падеж петък(днес)и той се съгласи.

...Май и ти, имаш желание, да ставаш клиент на Прокуратурата в скоро време, барабар с "майсторчето"?! :wink: :mrgreen:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Има ли престъпление?

Мнениеот klod » 06 Дек 2009, 19:28

Разсмяхте ме искрено.Не съм го заплашвал да ми подпише ЗЗ.....Сезирах прокуратурата за случая и чакам да ме извикат за проверка от полицията.Възможно ли е да няма обсебване,ако \"майстора\" каже,че просто е изгубил златото и ще ми върне парите,но сега няма възможност?Благодаря!
klod
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 10 Апр 2006, 14:16

Re: Има ли престъпление?

Мнениеот georgiev_sfbg » 07 Дек 2009, 11:06

klod написа:Разсмяхте ме искрено.Не съм го заплашвал да ми подпише ЗЗ....

...Интерес, би представлявал, неговия "разказ" за случая! ...Да не се смеете последен?! :wink:

п.п./ И защо, го "накарахте", да Ви подпище ЗЗ, а просто не си поискахте счетоводен документ (фискален бон, фактура и т.н.), удостоверяващ извършеното заплащане от Ваша страна? ...Някоя мутра-бизнесмен, занимаваща се със заложни къщи и с умствен капацитет под 1%, ли Ви даде този "мъдър" съвет?!

...При този ход на събитията, още сега, мога да Ви кажа, какъв ще е отговора на РП, във връзка с вече подадената от Вас жалба! :D
...Само се молете, "майсторчето", да не подаде жалба срещу Вас, относно Ваши действия! :wink:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron