начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Въпрос наркотици - наказание

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот kalin_anguelov » 24 Окт 2009, 21:57

Абсолютно съм съгласен с voltron
0.2 гр., стойност под пет лева, лице дори без криминална регистация=чл.9 ал. 2 от НК

georgiev_sfbg - един личен въпрос, явявал ли сте се в съдебна зала и ако да, на лявата или дясната банка бяхте застанал?
kalin_anguelov
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 12 Май 2004, 09:47

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот georgiev_sfbg » 24 Окт 2009, 22:38

voltron написа:степента на обществената опасност с оглед приложението на чл 9. Стига толкова. Скучно е.


Блажени са вярващите! ...Надеждата, умира последна! :mrgreen:
...Обясни ти се вече, моето момче, че "номерът" по Чл.9, ал.(2) от НК - НЯМА ДА МИНЕ! БЪДИ СИГУРЕН! :wink:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:!: :idea: :arrow: 0,2 гр. = 200 мг. = 2 табл. (дози) :wink:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот arabela » 26 Окт 2009, 23:57

Здравейте,
с интерес прочетох мненията на колегите.
Останах с впечатление , че някои юристи никога не са се занимавали с наказателно право, а тези които са имали - никога не са защитавали лица употребяващи наркотици.
От така представената фактическа обстановка /от момчето/ считам, че делото следва да бъде прекратено.
Аз съм защитавала много наркомани и никога лице заловено с наркотик - оценен до 20 лева не влиза в съдебна зала.



georgieva.adv@gmail.com
arabela
Потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: 21 Мар 2006, 00:47
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот georgiev_sfbg » 27 Окт 2009, 01:58

arabela написа:...никога лице заловено с наркотик - оценен до 20 лева не влиза в съдебна зала.



ЛЕ-ЛЕ-ЛЕ-ЛЕ!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот advokat__nikolov » 27 Окт 2009, 16:12

На повечето от вас, гледам, въобще не им е ясно нито за Наказателното право (някои от вас говорят абсолютни глупости), нито какво е амфетамин, грамажи и т.н.

По принцип познавам всякакви хора- от интелигенцията, тв водещи до идиоти и отрепки. Полезно е да познаваш последните, ако се занимаваш с наказателни дела. Разпитвал съм ги доста, за да разбера как те мислят, какво вземат, как го вземат, какви психически емоции преживяват, когато са вършили нещо противопрвно. Обаче разговорът не трябва да бие въобще на разпит. Просто си говорите за нещо и се ръчка лекичко.

Амфет вземат всякакви и много хора, и то без да подозирате.

Той сега е на мода ! Песни се пеят за него например песента на Криско-Shtoto e maimuna.

По принцип отрепките вземат хероин.

Амфет вземат нормалните хора.

Кокаин вземат богатите хора.

Амфетаминът 80 % се взема ad hoc (за конкретен случай или повод). Никога не можете да познаете човек на амфет.

Амфетаминът избистря ума, изглажда речта, концентрацията се повишава и най-вече повишава се издържливостта на организма и мозъка.

Младите го вземат по партита, за да издържат до сутринта. Други го ползват на работното място, на важни делови срещи, интервюта, други с него свалят гаджета, тъй като амфетът премахва притеснението, повишава говоренето и т.н.


Амфетаминът не може да пристрасти човекът на физическа основа.

Относно психическата страна може да се каже същото.

Проблемът е че хората постоянно желаят да вдигнат мегахерците на организма и на мозъка си и шмъркат постоянно. Това води до абсолютна загуба на апетит, защото амфетът го подтиска /пичките го вземат за отслабване/.

Освен това прекомерната му употреба изтощава мозъка, който на амфет работи два-пъти по-добре от нормалното. Но ако често му наливате Power това може да доведе до ОГРОМНА загуба на клетки /научно обосновано/



Та какви дознателчета и адвокати сте като не знаете какво е амфетамин и как той действа.
И как се борите срещу престъпността, КАТО НЕ ЗНАЕТЕ КАК МИСЛИ ПРЕСТЪПНИКЪТ ! /говорим за престъпници, а не за мацка, която е на пудрила нослето с бело/


Това дето го пишат в учебниците по Криминология е абсолютна научна измислица.

На подсъдимия нищо няма да му направят. 0.2 гр е една стабилна линия. Винаги може да се измъкне, даже аз знам как !
Няма да казвам обаче.
advokat__nikolov
 

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот analizatora » 27 Окт 2009, 16:21

По вашата логика, колега, това означава, че ако защитавам някого за убийство, задължително трябва да съм убивал, респ. изнасилвал, отвличал, крал, грабил и т.н.Спрете кабелната и отворете учебниците по НП.
analizatora
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 05 Авг 2009, 12:13

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот advokat__nikolov » 27 Окт 2009, 16:34

analizatora написа:По вашата логика, колега, това означава, че ако защитавам някого за убийство, задължително трябва да съм убивал, респ. изнасилвал, отвличал, крал, грабил и т.н.Спрете кабелната и отворете учебниците по НП.


Не бе, колега ! Да РАЗГОВАРЯШ с такива хора, не да вършиш престъпления.

Айде за учебници по Наказателно да не си говорим, щото мога да ти докажа колко много не знаеш по проблематиката и да те върна в първи клас.
advokat__nikolov
 

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот analizatora » 27 Окт 2009, 16:44

Не, не искам във вашия клас, ако всички са като вас, пък и с подобни сентенции, ще го повтаряте много този първи клас.Нищо повторението е майка на знанието, ...но не и нещо ново.Аз лично нямам нищо против да избутате някак си и дойдете при нас на пазара, в реални условия, с конкуренция като вас, няма да мога да си преброя хонорарите.Дерзайте, но освен да смъркате, попрочитайте по нещо, ей така да не се окаже след това че някой от клиентите ви /ако изобщо имате такива/ са с по-богата правна култура от Вас.
analizatora
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 05 Авг 2009, 12:13

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот advokat__nikolov » 27 Окт 2009, 16:58

analizatora написа:Не, не искам във вашия клас, ако всички са като вас, пък и с подобни сентенции, ще го повтаряте много този първи клас.Нищо повторението е майка на знанието, ...но не и нещо ново.Аз лично нямам нищо против да избутате някак си и дойдете при нас на пазара, в реални условия, с конкуренция като вас, няма да мога да си преброя хонорарите.Дерзайте, но освен да смъркате, попрочитайте по нещо, ей така да не се окаже след това че някой от клиентите ви /ако изобщо имате такива/ са с по-богата правна култура от Вас.


Хаха, ти май не ме познаваш от форума.

Пак ти казвам - не ме дразни на тема Наказателно право, особено на теория. Мълча си, щото ти си нямаш на идея с кого си имаш работа.

Някои ми викат Долапчиев-младши.

Въобще знаеш ли кой е Никола Долапчиев.

Зелен си още, за да си говориш с мен за Наказателно право.
advokat__nikolov
 

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот analizatora » 27 Окт 2009, 17:10

Извинявайте, тука трябва да използвам емотикончета, но такива, които се смеят през сълзи просто не намирам.А трябва ли да ви познавам, Долапчиев, много добрае знам кой е, съдейки по фамилното ви име вие явно сте някой извънбрачен негов син, некой изтърсак.Няма лошо, кръвта вода не става, но баща ви горкия ще се преобърне в гроба ако ви чуе какви ги плещите.Вие явно сте чвора в родословното дърво, не се отчайвайте, нали знаете обикновено децата на известни родители живеят в тяхната сянка, комплекса ви е напълно обясним, това е синдром.Но си има и добра страна, поне ще изкласите, яхнал името на баща ви.Това пък е синдром само на нашата малка РБ.
analizatora
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 05 Авг 2009, 12:13

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот advokat__nikolov » 27 Окт 2009, 17:33

Не, не е истина просто колко не си в час. :-D :-D

Аре да си говорим за оценително-повелителната теория.

Колко теории знаеш за противоправността ?

Теории за деянието колко знаеш ?

Направи ми анализ на наказателноправните школи от 18-ти век насам.

Изброй ми учебници по Наказателно писани писани от чужденци на български език ?

От къде води началото си институтът Множество престъпления ?

Какво означава институтът "липса на състав". Разграничи го от мнимото престъпление.
advokat__nikolov
 

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот zlostar » 27 Окт 2009, 17:43

georgiev_sfbg написа:
voltron написа:степента на обществената опасност с оглед приложението на чл 9. Стига толкова. Скучно е.


Блажени са вярващите! ...Надеждата, умира последна! :mrgreen:
...Обясни ти се вече, моето момче, че "номерът" по Чл.9, ал.(2) от НК - НЯМА ДА МИНЕ! БЪДИ СИГУРЕН! :wink:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:!: :idea: :arrow: 0,2 гр. = 200 мг. = 2 табл. (дози) :wink:



ПонЕкога "номерът" по Чл.9, ал.(2) от НК -може и да мине-бъди сигурен
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.scc.bg/?cat=61&delo=1218
zlostar
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Фев 2009, 12:43

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот advokat__nikolov » 27 Окт 2009, 17:45

Отивам да играя карти белким ми отговориш на въпросите.

Писал съм за тия неща -поразрови се във форума.
advokat__nikolov
 

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот urist11 » 28 Окт 2009, 13:06

Големи "Юристи" сме се събрали.Гражданина попита нещо елементарно за уж ,знаещи и можещи юристи които да му отговорят.А вие с извинение взехте да си мерите п....те /неискам да го пиша просто за образовани хора е просташко/.Т'ва ми прилича на детското Шоу - Кой е по, по, най./умен,образован,опитен/Ако някой е толкова зает, умен, кадърен не мисля че би си губил ценното време да кисне по форумите, а би спечелил пари през това време, или би си починал от натоварения ден ,но не и пред компа.Драги колеги много добре знаете, че в тази държава, ако няма, кой да те бутне малко напред нищо не се получава, колкото и да си умен и кадърен.Така ,че аман от "успели". Знаете ,че и много от делата се оправят по втория начин нали, така че не ми говорете за съдебна практика или тем подобни.Важното е кого познаваш и името ти, или името на колегата за когото работиш.Така,че дайте да не се заблуждаваме с разни заучени фрази, и да цитираме закончетата.Влизал съм по работа в затвора и на доста други места - ми там са 80% нещастни цигани влезли за глупости.
Да питам нещо само и да ми отговори г-н Адвоката , за извършена кражба на стойност 198 лева ,представляваща опасен рецидив, важи ли прилагането на чл. 197 от НК?
Аватар
urist11
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 21 Окт 2009, 12:09

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот advokat__nikolov » 28 Окт 2009, 18:19

Не, разбира се. Ако възстанови сумата, това ще се третира като смекчаващо обстоятелство при налагане на тежката санкция на чл.196
advokat__nikolov
 

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот rasta_lion » 18 Яну 2010, 16:41

Здр и аз имам сериозен проблем който ме тормози само и виждам 4е сте запознати и ще го споделя с вас Та значи карах си колата с 2ма 4овека и ни спяха за проверка единя имаше трева 40g в на другия раницата Единя си каза 4е е негова тревата,та на мен могат ли да ми наложат някакво наказание,като само съм карал и в обяснението сам написал 4е не съм знаел за тревата,но съм и съден един път с единят кадето е негова раницата като непълнолетни и ми дадоха порицание моля помогнете благодаря предварително :)
rasta_lion
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 18 Яну 2010, 15:56

Re: Въпрос наркотици - наказание

Мнениеот sutra » 18 Яну 2010, 17:00

Излиза, че по-добре да ме хванат с наркотици в тази страна, отколкото с алкохол зад волана. БРАВО, чудесно просто. :lol:
sutra
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Яну 2010, 16:42

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


cron