начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Обществено порицание

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обществено порицание

Мнениеот northd » 16 Окт 2009, 17:41

Здравейте. Преди 4години(още като непълнолетен) бях осъден на 1година условно с 3години изпитателен срок и обществено порицание - прочитание на присъдата по местна кабелна телевизия. Реших да си изкарам свидетелство за съдимост и ми казаха, че не мога, докато не им предам документ за обществено порицание или нещо такова? Мисълта ми е, има ли начин да ми се реабилитирам по право без да съм изтърпял общественото порицание и ако не към кой орган трябва да се обърна за да придвижа нещата, защото жената в СРС хич не беше сигурна. Благодаря ви предварително!
northd
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Окт 2009, 17:36

Re: Обществено порицание

Мнениеот Гост. » 16 Окт 2009, 19:48

хе хе- СРС... не знам, ама имат интересен подход. Там.
От къде на къде Вие ще им представяте доказателство, че е изпълнено наказанието?!?
При това- обществено порицание?!? :lol:
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Обществено порицание

Мнениеот andy70 » 16 Окт 2009, 20:46

poli_g написа:хе хе- СРС... не знам, ама имат интересен подход. Там.
От къде на къде Вие ще им представяте доказателство, че е изпълнено наказанието?!?
При това- обществено порицание?!? :lol:


И аз като непълнолетен имах наложено наказание "обществено порицание" по АУАН.
Интересува ли те как ми беше наложено наказанието?
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Обществено порицание

Мнениеот Гост. » 16 Окт 2009, 21:19

Ако е в СРС( шегувам се!).
Тук в дълбоката провинция ги изпълняват, като публикуват наказанието в местния вестник( 156).
А на теб как ти ангажираха АНО-ст? ( сега да не се отпочне някакъв спор...)
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Обществено порицание

Мнениеот karlson » 17 Окт 2009, 09:58

По въпроса на автора - отиваш в СРП и и искаш бележка кога е изпълнено наказанието - носиш я в бюро съдимост и готово.

На много места практиката е такава - самите бюра за съдимост няма откъде да получат информация за това, че наказанието е изпълнено (вкл. и при другите видове наказания) - по принцип прокуратурата трябва да изпраща сведение за изпълнение на наказанието, но обичайно това не се прави.

Общественото порицание се изпълнява по много различни начини - ако осъдения е ученик - чрез прочитане на наказанието в училището, преди имаше радиоточки - можеше там да се чете, колежката е посочила - чрез публикуване в местния вестник, а сега е актуално - чрез публикуване в местната кабелна телевизия. Може да се залепи и съобщение на талбото за обяви в общината (кметството).
Фантазията ми се изчерпа, но принципно може да се изпълзва и какъвто и друг начин наказанието може да стане достояние на "обществеността".
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron