начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Пречки за работа ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пречки за работа ?

Мнениеот slad_m » 12 Сеп 2009, 19:56

Здравейте ,
интересувам се тъй като ще кандидатстват към военните ме интересува да ли след като имам съгрешения който може да видите в следващия линк

viewtopic.php?f=13&t=36776

да ли ще има проблем с и да ли ще ме отхварлят по някоя точка от изискванията на военните в долния линк е описано какви са им изискванията

http://www.mod.bg/bg/documents/zapovedi ... 090817.pdf

Благодаря Ви предварително !
slad_m
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Мар 2009, 19:11

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот andy70 » 12 Сеп 2009, 22:28

Никакви грижи няма да имаш! :wink:
Полицейските регистрации не важат тука.
Родината има нужда от теб! :D

Чл. 141. (1) На военна служба се приемат български граждани, които отговарят на следните изисквания:

1. имат висше образование по специалността, за която кандидатстват - за офицерите, и средно или по-високо образование - за сержантите (старшините) и войниците (матросите);


2. не са по-възрастни от 40 години - за офицерите, 33 години - за сержантите (старшините), и 32 години - за войниците (матросите);


3. годни са за военна служба;


4. не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, независимо от реабилитацията;


5. срещу тях няма образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер;


6. нямат друго гражданство;


7. не са освобождавани от военна служба поради наложено дисциплинарно наказание "уволнение";


8. покриват нормативите за физическа годност, определени с акт на министъра на отбраната.
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот slad_m » 13 Сеп 2009, 09:46

това добре а тъй като съм на 21 години и така стана че казармата я махнаха да ли ще е проблем ?
slad_m
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Мар 2009, 19:11

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот tux4ev77 » 13 Сеп 2009, 23:54

НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС НА Р. БЪЛГАРИЯ

Глава пета.
ПРЕСТЪПЛЕНИЯ ПРОТИВ СОБСТВЕНОСТТА
Раздел I.
Кражба
Чл. 194.
(1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който отнеме чужда движима вещ от владението на другиго без негово съгласие с намерение противозаконно да я присвои, се наказва за кражба с лишаване от свобода до осем години.

(2) Кражба има и тогава, когато част от вещта принадлежи на виновния.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) В маловажни случаи наказанието е лишаване от свобода до една година или пробация, или глоба от сто до триста лева.

...................................................................................................................................................

Допълнителни разпоредби

Чл. 218б.

За деяния по чл. 194, ал. 3, чл. 195, ал. 4, чл. 204, буква "а", чл. 206, ал. 1 и 5 и чл. 207 и за вещно укривателство във връзка с тях, когато стойността на предмета е до сто и петдесет лева, наказанието е глоба от сто до триста лева, налагана по административен ред, ако предметът на престъплението е възстановен или заместен.

Господине, имайте предвид, че за "дребна кражба" в армията далеч няма да минете само с акт........
Никой не би се решил на такава рискована постъпка, но инспектор Тюхчев - би !
tux4ev77
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Сеп 2009, 23:33

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот andy70 » 14 Сеп 2009, 00:39

Инспектор Тюхчев, виж първо казуса, а не говори наизуст и не цитирай НК. Кражбата изобщо не е в армията, а е от магазин. Актът за нея вече е съставен, и то преди четири години:

http://lex.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=36776
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот Гост. » 14 Сеп 2009, 02:32

А, така!
Чакай, имаше емотикони, но е нужно време да ги издиря :lol:
ИзображениеИзображение

И все пак- противозаконно отнеме на чужда движима вещ от владението на другиго без негово съгласие с намерение противозаконно да я присвои си е кражбица, каквото и да говориш. Но, питащия е късметлия...

А според мен- дваж по-голям, защото и глобата няма да плати. Предполагам по давност...
Но, след като казваш, Родината има нужда от него. :roll:
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот slad_m » 14 Сеп 2009, 16:52

защо да се чуствам късметлия ?
и попринцип аз имам желание да си платя наложената глоба - тъй като преди 4 години съм бил самонадеян и глупав -когато вече ми е дошло макар и малко мозък имам желание да си оправя нещата ходих до общитана до НАП и никой неможе да ми каже каде трябва да си платя акта
и не се чуствам късметлия защото в момента не ме пускат в президенството (от работата ходехме колегите ходиха аз немога да влизам по незнайни прочини (не ми дават отговор) и предполагам че е затова
slad_m
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Мар 2009, 19:11

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот tux4ev77 » 18 Сеп 2009, 00:26

andy70 написа:Инспектор Тюхчев, виж първо казуса, а не говори наизуст и не цитирай НК. Кражбата изобщо не е в армията, а е от магазин. Актът за нея вече е съставен, и то преди четири години:

viewtopic.php?f=13&t=36776


Явно не се изразих правилно.
Исках да кажа, че този термин "дребна кражба" е измислен само за да спести съдебно време.
Важен е човекът и престъпните му наклонности.

Естествено, че кражбата не е в армията, а от магазин. Просто исках питащият само да си помисли какво ще стане ако извърши такава "дребна кражба" в армията.

Доста подобни случки имам. Поне 20-30 годишно. След личен контакт с човека и кратко проучване преценявам и решавам по вътрешно убеждение дали да му съставя акт и да му съсипя биографията, или да сезирам СРП за отказ по чл.9 НК.

Данните за деянието по чл.194, ал.3 и санкцията по чл.218б ал.1 от НК няма как да изчезнат. Тоест има, но това става при истинските бандити, а не при хора, извършили престъпление поради увлечение или поради незрялост.

P.S. slad_m, и да платите акта - все същото ще бъде.
Никой не би се решил на такава рискована постъпка, но инспектор Тюхчев - би !
tux4ev77
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Сеп 2009, 23:33

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот andy70 » 18 Сеп 2009, 08:12

tux4ev77 написа:
andy70 написа:Инспектор Тюхчев, виж първо казуса, а не говори наизуст и не цитирай НК. Кражбата изобщо не е в армията, а е от магазин. Актът за нея вече е съставен, и то преди четири години:

http://lex.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=36776


Доста подобни случки имам. Поне 20-30 годишно. След личен контакт с човека и кратко проучване преценявам и решавам по вътрешно убеждение дали да му съставя акт и да му съсипя биографията, или да сезирам СРП за отказ по чл.9 НК.

Данните за деянието по чл.194, ал.3 и санкцията по чл.218б ал.1 от НК няма как да изчезнат. Тоест има, но това става при истинските бандити, а не при хора, извършили престъпление поради увлечение или поради незрялост.

P.S. slad_m, и да платите акта - все същото ще бъде.


Тюхчев, със съставянето на АУАН не можеш да му съсипеш кариерата. За да му съсипеш кариерата трябва да има или освобождаване от наказателна отговорност по 78аНК или влязла в сила присъда, което далеч не е в твоите правомощия на полицейски инспектор. А даже и да сезираш СРП за "отказ" по чл.9, то преценката дали деянието представлява маловажен случай не е твоя, а е на наблюдаващия прокурор. Ти не можеш да постановиш отказ за образуване на досъдебно производство. Даже и мнение нямаш право да даваш. Не се надскачай!!!
Струва ми се, че искаш да изпълняваш функции по правораздаване, а не по правоприлагане! Гледай си преписките и не изземвай функциите на други.
ПП. Термин "Дребна кражба" в наказателното право не съществува! :mrgreen:
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот tux4ev77 » 26 Сеп 2009, 02:03

andy70 написа:..................................................................................
Тюхчев, със съставянето на АУАН не можеш да му съсипеш кариерата.
.................................................................................
Даже и мнение нямаш право да даваш. Не се надскачай!!!
................................................................................
ПП. Термин "Дребна кражба" в наказателното право не съществува!
..................................................................................


По реда:

1. Не е така с АУАН - а.
Ще кажа на един млад юрист, когото познавам лично, да се регистрира във форума и да пише на andy70 на личните, че да разкаже защо отказаха да го допуснат до кандидатстване за дознател (тогава се наричаха дознатели).

2. .... "да се установи ... има ли извършено престъпление ..... какво е отнето и във вреда на кого.... стойността на отнетата вещ... ..... възстановен ли е предметът ..... и да се докладва с ясно изразено мнение в мотивирана докладна записка ..... ".
За кражба на 5 бр. опаковки от по 0,80лв. АУАН ли да пишем, andy70 ?

3. Изразът "дребна кражба", бе използван, естествено, за яснота на инициатора на темата, тъй като явно това бе визирал - за такова дребно нещо може ли да му откажат държавна служба.


Хайде, дайте малко по-свежо !

http://vbox7.com/play:009fe024&al=1&vid=1315190

http://vbox7.com/play:22841505
Никой не би се решил на такава рискована постъпка, но инспектор Тюхчев - би !
tux4ev77
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Сеп 2009, 23:33

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот andy70 » 26 Сеп 2009, 08:55

[quote="tux4ev77

2. .... "да се установи ... има ли извършено престъпление ..... какво е отнето и във вреда на кого.... стойността на отнетата вещ... ..... възстановен ли е предметът ..... и да се докладва с ясно изразено мнение в мотивирана докладна записка ..... ".
За кражба на 5 бр. опаковки от по 0,80лв. АУАН ли да пишем, andy70 ?


В закона ясно е казано за кражба на 5 бр. опаковки по 0.80 лв какво следва: когато стойността на предмета е до сто и петдесет лева, наказанието е глоба от сто до триста лева, налагана по административен ред, ако предметът на престъплението е възстановен или заместен. Важното е предметът да има имуществена стойност. В дадения от теб случай вещите са на стойност 4.00 лева. Е, кой вариант предприемаме:
1. Потупваме го по рамото и му казваме повече да не прави така;
2.Съставяме му протокол за полицейско предупреждение по реда на ЗМВР.
3. Образува се досъдебно производство;
4. Съставя се АУАН по 218б вр.194, ал.3;
А това, че в постановлението от РРП по предварителната проверка прокурора ти иска мотивирано мнение означава, че не му се занимава и просто ще използва твоите мотиви от докладната записка. Но ти не се възгордявай от това. Като могат да се скатаят малко, защо да не го направят. Това не значи, че прокурора е обвързан с твоите мотиви и мнение. Някой ден ще попаднеш на прокурор, който ще те пита "В качеството си на какъв изразявате мнение в докладната записка?" и ще те насочи към Инструкцията за дейността на полицейския и младши полицейския инспектор за да си припомниш правомощията.
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Пречки за работа ?

Мнениеот tux4ev77 » 28 Сеп 2009, 23:48

Да!
Може и така да е!
Едно време завършвахме с "предложение".
По едно време станаха "Заключително мнение", за да се различават от "Заключително постановление".
Сега е само "..... предвид ..... предлагам ......". Това визирах, казвайки мнение.

Само че по-интересното е друго, но не е за тази тема и не е за тук.....
Никой не би се решил на такава рискована постъпка, но инспектор Тюхчев - би !
tux4ev77
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Сеп 2009, 23:33


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron