начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Управление на МПС след употреба на алкохол

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот namakak » 22 Сеп 2009, 02:50

Присъдата:Баща ми бог да го прости три пъти са му взимали книжката за алкохол и една катастрофа НЕМА.Присъдата каквато и да е тя,шофьорът и без книжка каквото си го може ,си го може.
Кет Балу.
Сори ,ама това ми е отговора,съвест и отговорност в каквото и да си състояние.Бе и аз карам понякога..,ама бавно за да се опазя жив..И слушам навигатора ВИНАГИ,ДА ПАЗИ ГОСПОД,щото тя има книжка от 25 години и неиска да шофира щото са и внушили ,че ще й падне гумата докато изпреварва със над 160 км в час.Или ще й откажат спирачките....Направо и невероятно са я опиянили още с курковете по шофиране.Десностоящия го знае,ама като пийне швепс й настива нерва на окото и не се знае кое дясно,от ляво или от кръстовището следващото ще трябва да има знак.То и трезв да си ше има да се чудиш оня на волана какво е предприел преди час в твое отсъствие,но при ръчна и завъртане на 180 градуса ,НЕ ТИ И ПУКА :wink:
Всъщност кой проверява промилите,тия с медатоновите програми ли?Аз лично никога няма да повярвам на тези изследвания,защото съм лично свидетел на човек на който имам кръвната му група А положителна преди 89 година за казармата и скоро 0ева положителна.

Това е положението,но не е задължително.Защото има болести от които при алкохол вие ще сте в моргата ,а не зад волана.
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот freerunner » 22 Сеп 2009, 09:47

Благодаря за бързите отговори , ако е възможно още някои разяснения.

"... или 3м. лишаване от свобода, като изпълнение на наложеното наказание ще бъде отложено с 3 години изпитателен срок. " - Бихте ли пояснили тъй като не съм вещ в правната терминология, наказанието ще бъде отложено (т.е. все пак ще трябва да се изпълни) или сте имала предвид ще бъде заменено.

Възможно ли е на първа инстанция да променя местоположението на съдебното производство в своя град по местоживеене, ако на първа не , след това възможно ли е ако има допълнително обжалване.

Имам информация ,че изпълнението на регистрацията по пробацията вече не е всеки ден , а веднъж на две седмици, като с течение на времето става веднъж месечно. Можете ли да потвърдите дали това е така? След изтичането на пробацията ли се извършва реаблитиация по право или след 3 годишен период включително периода на самата пробация и кога е възможно пътуване и пребиваване в чужбина?
freerunner
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 21 Сеп 2009, 16:48

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот andy70 » 22 Сеп 2009, 10:05

freerunner написа:Благодаря за бързите отговори , ако е възможно още някои разяснения.

"... или 3м. лишаване от свобода, като изпълнение на наложеното наказание ще бъде отложено с 3 години изпитателен срок. " - Бихте ли пояснили тъй като не съм вещ в правната терминология, наказанието ще бъде отложено (т.е. все пак ще трябва да се изпълни) или сте имала предвид ще бъде заменено.

На разговорен език значи 3 месеца "условно" с 3 години изпитателен срок. По останалите въпроси може да се пише изключително много, но съдейки от признанието за непознаване на юридическата терминология, Ви предлагам да се обърнете към адвокат да Ви обясни на "народен" език!
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот Гост. » 22 Сеп 2009, 11:03

Благодаря, Анди, за разяснението.


Възможно ли е на първа инстанция да променя местоположението на съдебното производство в своя град по местоживеене- МОЖЕ, но във Вашия случай не е налице тази хипотеза. Ще се гледа по извършване на деянието. Точка по този въпрос., ако на първа не , след това възможно ли е ако има допълнително обжалване.

Хе хе- вие се отправихте по пътя на оспорване ли? Ми, загуба на време е тази дейност особено при 343б, но ... Ваша воля.

Имам информация ,че изпълнението на регистрацията по пробацията вече не е всеки ден , а веднъж на две седмици, като с течение на времето става веднъж месечно. Можете ли да потвърдите дали това е така?[/quote]
Не е вярно.
Мога да ви потвърдя доста хипотези- ще ми повярвате ли?!? Преди да влезе в сила изменението по един начин се изпълняваха пробационните мерки, сега по друг. Според вас ако е възможно за тези 8 м. да се видите дваж с пробационния ще е най- готино, а?!
Напоследък не препоръчвам пробационните мерки, по ред съображения, но ако към тях поглеждате- има промяна от 01.06.- четете 42а и 42 б от НК, че не ми се обясняват възможните хипотези

След изтичането на пробацията ли се извършва реаблитиация по право или след 3 годишен период включително периода на самата пробация и кога е възможно пътуване и пребиваване в чужбина?

3 години плюс периода на пробация и ще настъпи реабилитация по право.
Е, като отидете при адвокат( че си е време вече) ще разберете защо препоръчвам условна, а не пробация.
След реабилитация- 76 ЗБДС
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот andy70 » 22 Сеп 2009, 13:26

Ха, имаме консенсус този път с Вас, Поли, относно нужната адвокатска намеса! Гледам и не вярвам!!! :wink:
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот Гост. » 22 Сеп 2009, 13:36

И вярата...

По пладнето на този тежък дъжд
най-прегърбени, отиват си дъгите.
Лазурът тук е винаги намръщен,
но сега изцежда похотта от дните си.

Ще остане пак далечен птичи крясък :)
да виси върху изсъхналия облак.
Безцелно в ледовете ми разля се
живот - една сълзица кратко топла.

автор: bezdihanen - хулите
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот zlostar » 22 Сеп 2009, 13:58

poli_g написа:[/color]
Напоследък не препоръчвам пробационните мерки, по ред съображения,
3 години плюс периода на пробация и ще настъпи реабилитация по право.
Е, като отидете при адвокат( че си е време вече) ще разберете защо препоръчвам условна, а не пробация.


И все пак защо според вас условна е по добре от пробация? Имам предвид, че след условна, ако "ей така "пак сгазите лука"" ще последва ефективна, а ако ви "дадат" пробация, и извършите др престъпление(всичко може да се случи в бъдеще) има някаква вероятност да ви дадат в зависимост от обстоятелствата нова пробация или условна
zlostar
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Фев 2009, 12:43

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот Гост. » 22 Сеп 2009, 14:13

:roll: Въпросът ви е неподходящ, за колега.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот zlostar » 22 Сеп 2009, 14:16

Кой е казал, че сме колеги :roll:
zlostar
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Фев 2009, 12:43

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот andy70 » 22 Сеп 2009, 14:41

Шах, скъпа!
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот voltron » 22 Сеп 2009, 14:49

И все пак защо според вас условна е по добре от пробация? Имам предвид, че след условна, ако "ей така "пак сгазите лука"" ще последва ефективна, а ако ви "дадат" пробация, и извършите др престъпление(всичко може да се случи в бъдеще) има някаква вероятност да ви дадат в зависимост от обстоятелствата нова пробация или условна[/quote]

Е ако е отложено наказанието и извърши следващо престъпление каква е пречката да се наложи пак пробация :?: :shock: .
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот bastard » 22 Сеп 2009, 15:50

Пречката е, че ще се наложи да изтърпи отложеното наказание, ако е сгазил луко в изпитателния срок.
bastard
Потребител
 
Мнения: 247
Регистриран на: 04 Мар 2009, 15:18

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот freerunner » 23 Сеп 2009, 14:54

Благодаря за разясненията . Все пак не разбрах поставя ли се наказание "глоба", в добвака към наказанията пробация и отнемане на свидетелство за управление на МПС след установяване на алкохол в кръвта над 1,2 промила или последните две се считат за достатъчно тежки.

Призовавам всички водачи по никакъв повод да не шофират след употреба на алкохол, една глупава постъпка, а води до толкова усложнения! Дори да сте решили да оставите автомобила, както се казва след употребата на алкохол се става друг човек, с друг разсъдък!
freerunner
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 21 Сеп 2009, 16:48

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот Гост. » 23 Сеп 2009, 15:06

Не, законодателят е преценил, че следва и да е милостив. :lol:
Няма парична санкция( освен ако нямате други заслуги по ЗДвП)

Относно призивът Ви- адмирирам, но ще ме разберете едва при другата Ви среща със системата. Защото( обичам да повтарям думите на колега от този форум, които са самата истина)- въпреки реабилитацията, която евентуално ще настъпи, " за съд, прокуратура и разследващи Вие си оставате осъждан до края на дните, които са Ви отредени на този свят". :lol:
Ще имате чисто свидетелство за съдимост, но в справката за съдимост ще излиза отразеното в Бюлетина Ви за съдимост... осъждан.


п.п. не бе уместно, но не съм го писала отдавна
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот analizatora » 23 Сеп 2009, 16:14

Само едно не разбрах, Вие признавате ли се за виновен и имате ли намерение да сключите споразумение с прокурора, ако се признавате?
analizatora
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 05 Авг 2009, 12:13

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот freerunner » 23 Сеп 2009, 16:48

Не съм се консултирал подробно все още кое ще е най-доброто решение. Бихте ли ми казал какво може да се споразумее при признание за виновност в най-добрият случай и съответно при оспорване(не е съвсем основателно), може би ще е интересен фактът, че при направената проверка, автомобилът беше в спряно положение, т.е. не бях принудително спрян за проверка от движение.
freerunner
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 21 Сеп 2009, 16:48

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот analizatora » 23 Сеп 2009, 16:56

Ами, от тук се почва, Вие в автомобила ли бяхте, в мом. на движение ли бяхте спрян, колко бяха полицаите и видяха ли Ви Вие да управлявате автомобила, автомобила със загасен двигател ли е бил, Вие на мястото на водача ли се сте бил? Имахте ли др. свидетел с Вас?Обяснете?
analizatora
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 05 Авг 2009, 12:13

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот Гост. » 23 Сеп 2009, 17:16

analizatora написа:Само едно не разбрах, Вие признавате ли се за виновен и имате ли намерение да сключите споразумение с прокурора, ако се признавате?


Не, работата е чиста, като светена вода... ненапита.
Моля, не обърквайте човека- цяло ДП се е водило и повече от сигурно са налични самопризнания( дори и покаяние демонстрира) а вие сега- признавате ли се за виновен?
Съветвате го да оспорва отразеното в АУАН, и събраните в хода на ДП доказателства едва в съдебна фаза? :mrgreen:

Шегувате ли се? :roll:
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот freerunner » 23 Сеп 2009, 17:20

Бях в автомобила сам на шофьорското място, мой познат беше отвън, бях спрял с изключен двигател(не съм спрян със стоп палка), след преминаването покрай на патрулната кола покрай мен запалих колата и преминах около 5 метра с цел да я наместя и да я оставя на мястото(отново изгасен двигател), след което патрулната кола спря и уважаемите господа(трима) дойдоха да ми направят проверка.
freerunner
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 21 Сеп 2009, 16:48

Re: Управление на МПС след употреба на алкохол

Мнениеот Гост. » 23 Сеп 2009, 17:23

запалих колата и преминах около 5 метра с цел да я наместя и да я оставя на мястото(отново изгасен двигател), след което патрулната кола спря и уважаемите господа(трима) дойдоха да ми направят проверка.


Не си губете времето!
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


cron