начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Помощ-обезщетение

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ-обезщетение

Мнениеот daniela111 » 21 Сеп 2009, 08:41

Здравейте,моля за помощ във връзка с наскоро спечелено от мен дело за побой с грабеж в което дело аз бях потърпевша.Осъдиха въпросният господин на 3 години лишаване от свобода но щял да го изтърпи чак след 4 години.Имам ли право на обезщетение след къто имам имам лека телесна повреда....
daniela111
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Окт 2007, 18:01

Re: Помощ-обезщетение

Мнениеот namakak » 22 Сеп 2009, 02:27

Това решение на районен с ли е?Първа инстанция ли е?
Ако трябва да ви плати след толкова тодини в затвора ли е?Или защо трябва да ви плати след толкова години,рецедив има ли или може да последва?
Еееее,ма доуточнявайте се...
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21

Re: Помощ-обезщетение

Мнениеот daniela111 » 22 Сеп 2009, 06:08

Не това е решение на Окръжен съд
daniela111
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Окт 2007, 18:01

Re: Помощ-обезщетение

Мнениеот REVOLUTION » 22 Сеп 2009, 09:12

Имате право на обезщетение за претърпените от вас имуществени и неимуществени вреди.Доколкото разбирам не сте предявили граждански иск в наказателното производство , затова сега можете да предявите граждански иск за обезщетение!

Успех!
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Помощ-обезщетение

Мнениеот Гост. » 22 Сеп 2009, 11:22

REVOLUTION написа:Имате право на обезщетение за претърпените от вас имуществени и неимуществени вреди.Доколкото разбирам не сте предявили граждански иск в наказателното производство , затова сега можете да предявите граждански иск за обезщетение!

Успех!


... говори за лека телесна :?: ...
ЧНД е вече в историята, само по пътя на ЗЗД.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Помощ-обезщетение

Мнениеот REVOLUTION » 22 Сеп 2009, 12:18

Всъщност от думите на питащата се разбира , че става дума за грабеж.Това се потърждава и от наложеното наказание , което е над максимума , определено в закона като наказание за нанасяне на лека телесна повреда.Това разбира се като цяло не променя картината , отворен е пътя за гражданско дело за обезщетение на вредите вследствие на непозволеното увреждане.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта


cron