начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Как мога да взема парична сума по изпълнителен лист?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как мога да взема парична сума по изпълнителен лист?

Мнениеот lilmaniac » 14 Авг 2009, 13:32

Когато бях дете на година и осем месеца майка ми почина при катастрофа през 1990г. Остави ме на баба ми - тоест нейната майка. Тя ме гледа и до днес. Аз съм извънбрачен и доказано от моята майка кой е бащата и е осъден за издръжка. Обаче той се оказа с извинение мошенник и до днес не се е погрижил за мен. По един или друг начин е прекратил и унищожил делото за издръжка. След което ние с баба ми разбираме това за което имаме и документ, че е унищожено. Поради което аз го осъдих на 28.1.2008г. Имам изпълнителен лист. Председателя на Червенобрежкият районен съд на основание чл.237 и чл.342 до чл.249 от ГКПК(чл. 170, ал.2 и чл. 371 НПК), като констатира, че решение (присъда) №120 21.05.2007г. по гражданско дело №287 от 2006г. подлежи на изпълнение, разпореди да се издаде следният.
ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ЛИСТ
Реши: Осъжда на основание чл.45 от ЗЗД Валери Тодоров Георгиев от с.Лепица обл.Плевен с ЕГН 5405014187 да заплати на Иван Валериев Тодоров от с.Чомаковци Общ.Червен бряг обл. Плевен сумата от 5080лв. ведно със законната лихва върху тази сума до окончателното и изплащане считано от 3.10.2006г.
Решението в сила от 11.01.2008г. Този изпълнителен лист се издава на Иван Валериев Тодоров от с.Чомаковци Общ.Червен бряг обл. Плевен
Аз ходих със съдя изпълнител на опис в неговият дом обаче длъжника (моят баща) и този път е надхитрил закона след като прехвърлил всичко на името на дъщеря си. Има две коли Рено лагуна и някакъв нисан, но не са на негово име. Къщата също е прехвърлена заедно със всичко възможно което е на негово име и се оказва, че той няма абсолятно нищо. Работи в София, но без договор и прокуратурата не се размърдва да намери къде работи въпреки даденото ЕГН на работодателят. Дадох жалба до прокуратурата и те отказаха да образуват наказателно дело тай като е приела прокурарката, че не са на лице достатъчно данни за престъпление от общ характер. Обжалвахме го до окръжната прокуратура от където няма никакъврезултат - врана на врана око не вади :evil:
Надявам се да се направи нов закон с който престъпниците да си намерят своето място. Ако има някой който може да каже какво да направя някак си да получа дължимото или с нещо друго някак си да помогне за този голям проблем ще съм много благодарен.
lilmaniac
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Авг 2009, 13:41

Re: Как мога да взема парична сума по изпълнителен лист?

Мнениеот namakak » 14 Авг 2009, 20:52

Явно не е и здравно осигурен,но след 10 г. ще има социална пенсия,а вие още лихви.Все нещо ще има в документациите на НОИ,пазете егн.
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21

Re: Как мога да взема парична сума по изпълнителен лист?

Мнениеот ivan_lawyer3 » 14 Авг 2009, 22:09

Ако не изпълни решение на съда, в случая - осъдително решение за издръжка, подлежи на наказателна репресия.

Помолете съдебният изпълнител да пусне молба до прокуратурата (слушайте ме внимателно), като обясните, че сте неграмотен и не знаете как. За всеки случай (слушайте ме внимателно), не пускайте от свое име никакви жалби-молби до съд, прокуратура. Могат да образуват срещу Вас дознание (следствие) за набеждаване в престъпление.

Според Наказателния закон - "Който, пред надлежен орган на властта, набеди някого в престъпление, за което знае, че е невинен".

Така, ако бащата има хитри адвокати (а сигурно не е прехвърлял сам имотите и колите), трябва да се пазите от всеки ъгъл - накрая ще пишете (плащате) на следователи (адвокати).

Виждате ли какъв е животът. Един колега - адвокат го бяха дали на съд за клевета, набедяване в престъпление, унижаване на достойнството и честта, какво ли не. Но това е друга история.
ivan_lawyer3
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 01 Ное 2008, 20:33

Re: Как мога да взема парична сума по изпълнителен лист?

Мнениеот lilmaniac » 17 Авг 2009, 19:56

Първото и ние го знае ми това чакаме, а колкото до второто ефект няма пускали сме от наше име, а не както беше написано, но ефект нямаше :( някакви други идей?
lilmaniac
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Авг 2009, 13:41

Re: Как мога да взема парична сума по изпълнителен лист?

Мнениеот teogeo » 17 Авг 2009, 20:17

В имотния регистър изглежда, че този човек има има нещо на свое име и съдия-изпълнител е наложил възбрана спрямо него и вие сте посочен като кредитор.
След половин година обаче, възбраната е вдигната. (?)

Тип Акт Възбрана от СИС- държ.съд.изпълнител
Акт Том 1
Акт номер 23
Година 2004
Условие
№ от описна книга
Страни КРЕДИТОР - ЕГН 8901074089 Иван Валериев Тодоров
ДЛЪЖНИК - ЕГН 5405014187 Валери Тодоров Георгиев
Имот(вид, адрес) Поземлен имот, 1/2 ИДЕАЛНА ЧАСТ ОТ ДВОРНО МЯСТО ЦЯЛОТО ОТ 1530 КВ.М. СЪСТАВЛЯВАЩО ПАРЦЕЛ ХII-130 В КВ.44 ЗАЕДНО С 1/2 ИДЕАЛНА ЧАСТ ОТ ПОСТРОЕНАТА В НЕГО ДВУЕТАЖНА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПО ПЛАНА НА С.ЛЕПИЦА ПРИ ГРАНИЦИ НА ИМОТА : УЛИЦА, ИВО ЙОРДАНОВ, ХРИСТО ГЕОРГИЕВ, ИЛИЯ РАШЕВ И ИЛКА МЛАДЕНОВА.,



Но пък може да му вземете ей това:

Пореден № по справката 3
№ от дв. вх. рег 437
Дата от дв. вх. рег 20/03/2006
Книга ВПИСВАНИЯ
Тип Акт Договор за доброволна делба
Акт Том 1
Акт номер 200
Година 2006
Условие Да се използува съгласно Закона за горите и Правилника за приложението му.
№ от описна книга
Страни СОБСТВЕНИК - ЕГН 5405014187 Валери Тодоров Георгиев

Имот(вид, адрес) Поземлен имот, ШИРОКОЛИСТНА ГОРА С ПЛОЩ ОТ 13.259 ДКА В М."ЦЕРАКА" ИМОТ №380013 НАХОДЯЩА СЕ В ЗЕМЛИЩЕТО НА С.РЕСЕЛЕЦ
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1591
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Как мога да взема парична сума по изпълнителен лист?

Мнениеот lilmaniac » 31 Авг 2009, 20:03

Този имот е бил продаден през 2006 година :( Извадих справка от службата по вписванията в гр. Червен бряг от което е видно, че Валери Тодоров Георгиев и неговата съпруга Елена Димитрова Георгиева прехвърлили имот на тяхната дъщеря Поля Валериева Димитрова двуетажна жилищна сграда и дворно място от 1530 кв.м. Прехвърлянето е станало на 23.07.2007г. или това ще каже, че е два месеца след решение номер 120 от 21.05.2007г. На какво имам аз право за да се отхъврли това прехвърляне от дъщеря му тъй като той ми е длъжник до момента с 7200 лева и имам налице изпълнителен лист за тази сума?
lilmaniac
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Авг 2009, 13:41

Re: Как мога да взема парична сума по изпълнителен лист?

Мнениеот hidden » 01 Сеп 2009, 01:23

lilmaniac написа:Този имот е бил продаден през 2006 година :( ......... Прехвърлянето е станало на 23.07.2007г. или това ще каже, че е два месеца след решение номер 120 от 21.05.2007г.

Прехвърлянето е непротивопоставимо на предходните вписвания, ако исковата молба е вписана преди следката за покупко-продажба на имота. Пак можете да искате налагане на възбрана, стига преди това да сте си вписали исковата молба, а това със сигурност сте го направили, иначе съдът нямаше да даде ход на делото по гражданския иск.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Как мога да взема парична сума по изпълнителен лист?

Мнениеот lilmaniac » 05 Окт 2009, 21:02

Моля Ви ако обичате и можете компетентно да отговорите на моят въпрос. След като в решението пише, че е с дата 21.05.07г. и след два месеца с дата 23.07.07г. моят "баща" е прехвърлил безвъзмезно пожизнено ползване целият имот на дъщеря си. Въпросът ми е сали може да се води дело с цел разваляне на прехвърлянето. Също така може ли тъй като съм безработен делото да се води без пари.
Искам да поясня това решение е влязло в законна сила на 11.01.08г.
lilmaniac
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Авг 2009, 13:41

Re: Как мога да взема парична сума по изпълнителен лист?

Мнениеот countessbathory » 06 Окт 2009, 10:15

за суми над 5000 лв. се издава забрана за напускане на страната.ако това ви топли.иначе развалянето на дарение е загубена кауза, ще пръснете пари само.
Вижте, не може насила да накарате баща ви да се погрижи за вас.С тези си действия, до никъде няма да стигнете- човешки съвет.Вижте със сестра си не можете ли да се разберете и да загърбите миналото- идете с добро. Така чрез СИ само ще пръскате пари за вбъдеще, а баща ви ще се измъква. Все- пак ако решите да разваляте дарението се пригответе за дълги битки и плащания а процента за успех клони към нула..
countessbathory
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 07 Сеп 2009, 16:41


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron