начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

хипотетично

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


хипотетично

Мнениеот law5858 » 18 Юли 2009, 16:56

Ако тргна да си свивам марихуана и някоя кука тръгне към мен и аз в този момент изям тревата и я глътна, може ли да ме задържи или да се заяде за нещо?

П.С. Inspector_MBP да не се обижда. :lol:
law5858
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 04 Авг 2008, 12:03

Re: хипотетично

Мнениеот paruchev_ » 18 Юли 2009, 20:33

Пич естествено,че може да се заяде,само то притежание от теб на такива вещества е незаконно,а и зависи колко голяма цигара си решил да си свиваш.Я си представи хипотетично,че е бая голям масур и не успееш да го глутнеш преди "куката" да дойде тогава какво правим.Трябва или да ядеш много бързо или близкия един месец да не ходиш по голяма нужда. :lol:
paruchev_
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 21 Ное 2008, 18:34

Re: хипотетично

Мнениеот law5858 » 19 Юли 2009, 00:24

е да ама ако успея , куката може само да ме пипне по.... личната карта ?
law5858
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 04 Авг 2008, 12:03

Re: хипотетично

Мнениеот law5858 » 19 Юли 2009, 00:26

В смисъл , нищо не може да ми "каже".
Дори и за ме изчака да го "изкарам" , мога да кажа че кроасана , който съм си купил от близкия магазин е имал много странен вкус и явно е грешка на фирмата производител.
law5858
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 04 Авг 2008, 12:03

Re: хипотетично

Мнениеот law5858 » 19 Юли 2009, 00:31

беше ми интересно след като гледах този клип http://www.vbox7.com/play:78f36247&start=105
law5858
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 04 Авг 2008, 12:03

Re: хипотетично

Мнениеот namakak » 19 Юли 2009, 00:46

Може да не се заяде,ама ти може да повърнеш от бой.Или да се събудиш предозиран и с доказателствена халюцинация на отърваващ се с лична карта..
То на страха очите са големи,та затова и ти отговарям,когато няма за какво да се притесняваш къв ти е проблема?
И въобще тревата се свива точно когато наближава куката или ти така решаваш?Търсиш разтърсваща емоция или си играеш "на хвани ме",учудваш с такава глупост,но винаги има първи път.
Ти как би искал,куката да те спре или да те остави да се самозалъгваш?
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21

Re: хипотетично

Мнениеот law5858 » 19 Юли 2009, 00:54

Просто гледам клипа и го коментирам. Като ме спука от бой има военна прокуратура , ЕСЗПЧ и т.н.
law5858
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 04 Авг 2008, 12:03

Re: хипотетично

Мнениеот Inspector_MBP » 19 Юли 2009, 09:32

Хипотетично - този начин на говорене, според мен НЯМА МЯСТО В ТОЗИ ФОРУМ.
Още по-хипотетично, бих предложил модератора да се намеси.
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Re: хипотетично

Мнениеот miriam » 19 Юли 2009, 09:37

и що модератор?
остави планктона на върлува ,уикенд е
гледай какъв страх си им образувал...тц тц :mrgreen:
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: хипотетично

Мнениеот Inspector_MBP » 19 Юли 2009, 09:50

За всяко нещо си има място.
Има теми и изказ, които са подходящи за юридически форум.
Други са подходящи за местната нарко-дружинка, събираща се вечер на пейка в парка, за да се "напуши мноооу яко бртле". Хайде всяко нещо на мястото му.

Влизам тук, предимно за да чета постовете на колеги със стаж и опит. И не ми е приятно, че за да намеря тези постове, ми се налага, да се ровя в пуберски съчинения на пишман юристи, които не могат да си вземат изпитите за първи курс в ЮЗУ.
И моля да не се възприема поста ми като негативизъм към учебното заведение, тук пишат много грамотни и уважавани от мен форумци, завършили същия ВУЗ.
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Re: хипотетично

Мнениеот miriam » 19 Юли 2009, 11:53

прав си по принцип
обаче той господ го е направил шарен светът, нали?
и друго сега ми хрумна , дали пък нямаш повече нужда наместо да четеш ЮЗУ, оксфорд и кембридж да събереш малко шарени тениски/кратки гащи в една чанта , да качиш нещо с по- големи ... и по- дълга коса от твоита и да зацепиш на юг за десетина дена?! па да се друса кой колкото и с каквото ще :mrgreen:
пази боже да решиш че ти давам акъл , или правя конкретно предложение , но все пак?! :P
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: хипотетично

Мнениеот law5858 » 19 Юли 2009, 12:27

1. Хахаха, Inspektor_MBP , ти АМВР да не я мислиш за Харвард ?
2. Попитах една "кука" за конкретния казус и тя каза: "Ако я изяде , нищо не мога да направя".
law5858
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 04 Авг 2008, 12:03

Re: хипотетично

Мнениеот lexy21 » 19 Юли 2009, 13:57

Та, хипотетично, може нещо да се направи:
Аз, примерно, кротичко си чета докладната записка на тази "кука" дето си я питал и, която ти е казала, че нищо не може да направи и какво виждам: ".... забелязах лице, което свиваше цигара със зелена тревна маса. Разпоредих му да ми покаже веществото, но лицето не се подчини, бързо сдъвка субтанцитята и я глътна..."
Хм, мисля си аз, полицейските органи предотвратяват и разкриват престъпления, казва чл. 58 от ЗМВР. Чл. 55 от същия закон пък казва, че за изпълнение на възложените им функции те могат да издават устни разпореждания до гражданите, които са задължителни. Това "момченце" противозакнно /неизпълнявайки полицейското разпореждане, което за него е задължително/ е попречило на орган на властта /"куката" :D / да изпълни задълженията си /да взема пък да разкрие престъпление по чл. 354а, евентуално :wink: / и хоп... виждам също, че в НК има един чл. 270, който ми се струва много подходящ да образувам едно наказателно производство срещу хитрата лисица. По този член, при все другото, няма да може адвокатчето, наето от мама, да твърди, че случаят е маловажен - брей, само една цигара било. Може, ама, ако не я беше глътнал и водехме производство по чл. 354а от НК, пък ние сме в главата "Престъпления против реда на управлението"...
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: хипотетично

Мнениеот law5858 » 19 Юли 2009, 14:46

xaxaxa, добър опит, само че ще кажа :
1. Изядох бонбон , а не тревиста маса.
2. Не съм добре със слуха, същия ден ме боляха ушите, бяха ми заглъхнали.
3. Не съм знаел , че полицаят точно на мен устно ми е разпоредил да пусна това което държа.

Айде ходи доказвай, че не така.
law5858
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 04 Авг 2008, 12:03

Re: хипотетично

Мнениеот lexy21 » 19 Юли 2009, 15:11

Хахахаха, добър опит, само че ще кажа:
1. За съставомерността на деянието няма значение дали сте глътнали бонбон или слон.
2. Всяко твърдение се доказва - това със СМЕ, разноските за която накрая ще си заплатите.
3. Аз пък знам как ще се докаже - СМЕ + показанията на "куката" и колегата на "куката". За морално удовлетворение може и да ти препишат и една реплика след деянието, например "Сега какво ще ми направите, тъпи куки", че да има и едно НЧХД после за престъпление по чл. 148, ал. 1, т. 3 вр.чл. 146 от НК.

П.П. Бягай да гледаш някое друго клипче.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: хипотетично

Мнениеот law5858 » 19 Юли 2009, 15:26

ауууу, хахахах, няма думи.

Горе съм го описал. След като ми направят СМЕ , ще кажа ,че кроасана който съм изял сутринта или мазната баница малко преди задържането ми или мазната баница са имали по различен вкус от обикновенно.
И както казвам ще ме хванат за .....
law5858
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 04 Авг 2008, 12:03

Re: хипотетично

Мнениеот lexy21 » 19 Юли 2009, 15:39

Абе, човече, не разбра ли, че за съставомерността надеянието по чл. 270 от НК няма значение дали вкусът е бил на малина или на сланина?
Нещо повече - ще бъдеш в условията на чл. 362 от НПК /за да не го ровиш - незабано производство/ и, в рамките на до три дни, един от които ще си задържан по реда на ЗМВР, ще бъдеш предаден на съд. После може да имаш късмета да попаднеш на съдия, любител на келешки изцепки, като мен например, който да отдаде голямо значение при индивидуализацията на наказанието ти на процесуалното ти поведение и така лекичко сам да си изпросиш превес не към минмума, както би било нормално в "нормалните" случаи.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: хипотетично

Мнениеот law5858 » 19 Юли 2009, 17:01

Сигурен съм, че не можеш да приложиш чл. 270 от НК в този случай. Колко такива дела има и с какво завършват? Имали ли сте подобна практика?
Едва ли съдията ще ме прати на бесилото за такова нещо.
law5858
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 04 Авг 2008, 12:03

Re: хипотетично

Мнениеот law5858 » 19 Юли 2009, 17:01

И кой ще прави СМЕ за такъв случай?
law5858
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 04 Авг 2008, 12:03

Re: хипотетично

Мнениеот Melly » 19 Юли 2009, 17:40

Eй, сладур,

Като ти гледам профила, много тарикат го даваш, law5858 ... :roll:
Голяма "еволюция" търпи твоя милост в годините на обучението ти по право в ЮЗУ, а, нали съм права? :idea:
Еле пък като се сетя за ТАЗИ ТИ ХРУМКА, мани, мани, бегай... :D

Само да ти припомня една приказка, да не стане някой ден ".... хитрата сврака с двата крака" :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8012
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


cron