начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

как да си го вземе по рано

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


как да си го вземе по рано

Мнениеот city24 » 13 Май 2009, 20:54

На един приятел са му откраднали телефона. След време ГСМ-а е намерен. Сега, обаче не му го връщат. Казват му че ще му го върнат само след прокурорско решение/постановление. Няма ли начин как да си го вземе по-рано?
city24
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 04 Мар 2009, 13:05

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот ivan_lawyer » 13 Май 2009, 21:05

Проверка в Районна прокуратура.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот city24 » 13 Май 2009, 21:11

Ама за какво проверка. Аз предполагам ,че е иззет като доказателство , но протоколът от полицията би трябвало да свърши работа.
city24
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 04 Мар 2009, 13:05

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот nikodim77 » 13 Май 2009, 23:17

Здравейте
Преди 3-4 години се наложи да се защитя от нападение използвайки ЛоО.
След предаването му в полицията като ВД, което да се използва при делото срещу нападатели теми, в последствие "видях", че на "хубавците" никой нищо няма да им направи а "пищова" ми хваща ръжда някъде из оръжейните на "6-то". Един ден отидох при дознателката по случая да си го искам. Спомням си, че бях посъветван да си пусна една молба до наблюдаващия прокурор, в която да подчертая, че по исканото от мен ВД са проведени всички процесуално следствени действия и при получаване от моя страна не бих попречил за разкриване на обективната истина... и там разните му али-бали свързани с подобен тип молби. ...Аа да, към молбата приложих копието на ПДП на оръжието. Так и стана получих си обратно оръжието.
Вярно, че случайте са различни но мисълта ми е, че една молба до Прокурора, в която да се споменат подобни на горописаните акценти, би трябвало да свърши работа.
Не знам... дано по някакъв начин съм станал полезен.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот city24 » 14 Май 2009, 00:16

Разбира се, Благодаря!
city24
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 04 Мар 2009, 13:05

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот bocman__ » 14 Май 2009, 11:16

Това понятие като "Молба" съществува ли още ?
bocman__
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 29 Дек 2006, 17:32

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот nikodim77 » 14 Май 2009, 22:49

Е добре дее!!! :D По настоящем е "ЗАЯВЛЕНИЕ".
Обаче що за заявление е това:?! :shock:

ДО
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД
ФИРМЕНО ОТДЕЛЕНИЕ




ЗАЯВЛЕНИЕ


от:

....................................................................................................................................................................................................................................................
(трите имена на заявителя)

....................................................................................................................................................................................................................................................
( в качеството си на управител, изпълнителен директор, председател, прокурист, упълномощен, друг)


на:

....................................................................................................................................................................................................................................................
(наименование и БУЛСТАТ на търговеца)


За издаване на удостоверение за пререгистрация по фирмено дело № / г.



ГОСПОДИН СЪДИЯ,


Моля да издадете удостоверение за пререгистрация по §4, ал. 2 от ПЗР на ЗТР по горпосоченото фирмено дело на ...........................................................................................................................................

....................................................................................................................................................................................................................................................
(наименование на търговеца)


Настоящето е необходимо за да послужи пред агенцията по вписванията.



ПРИЛОЖЕНИЯ:
1. Копие от картон с № БУЛСТАТ




Гр. София, ............................ 200...................г.
С уважение................nikodim77 :D .............................
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот doc03 » 14 Май 2009, 23:33

За да не страдат гражданите има един тарикатлък.
Всичко се носи и докладва "лично", тоест - на ръка.
В рамките на месец са готови огледи на ВД, оценителни експертизи и т.н. и си се взема нещото.
Но, ако е било "средство за" ..... Не става.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот marek972 » 15 Май 2009, 18:23

по яко ще е ...

Заявление
от . ....

Заявявам, че ако не ми издадете удостоверение за ....
ще ви ..... :lol:
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот 111222333 » 15 Май 2009, 18:32

Пишете "заявление" но първата дума е "моля"- като форма на любезност ли е или се молите? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"Заявявам, че желая да ми издадете -------" - малко е грубо , все пак... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Или
"МОЛБА
Моля, ако е възможно и няма да ви затрудни, и с извинение, че ви безпокоя да ми издадете при възможност от Ваша страна следния документ -------, за което благодаря сърдечно" :oops: :oops: :oops:
111222333
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 03 Фев 2009, 16:31

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот city24 » 15 Май 2009, 23:55

Моля, ако е възможно и няма да ви затрудни, и с извинение, че ви безпокоя да ми издадете при възможност от Ваша страна следния документ -------, за което благодаря сърдечно"


ако можеше така да си взимат и заплатите.... да ни питат дали са си ги заслужили. Ще гласуваме с СМС-и
city24
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 04 Мар 2009, 13:05


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


cron