начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Нанесен побой и имуществени щети

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот gergana_dimitrova » 07 Май 2009, 21:42

здравейте
при нанесен побой,след мед.свидетелство,какъв е редът?
посъветваха ме да подам жалба в прокуратурата,когато бях в районното управление. как да напиша жалбата, и какво да спомена освен дата,време и последиците? имам и имуществени щети на колата и скъсани дрехи,
много ви моля,насочете ме... :(
gergana_dimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2009, 12:55

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот law_master » 07 Май 2009, 22:14

как да напиша жалбата, и какво да спомена освен дата,време и последиците?


Жалбата трябва да съдържа достатъчно данни за самоличността на подаващия и да указва обстоятелствата отнасящи се до извършеното престъление. Не се изисква да квалифицирате деянието според НК, прокурора се предполага че ще се справи :wink:

За повече си наемете адвокат.
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот gergana_dimitrova » 07 Май 2009, 23:19

Благодаря за бързия отговор.
искам да попитам също дали трябва да описвам имуществените щети подробно в жалбата?
имам ли реален шанс за някакво реално развитие на проблема ми?
имам и други побои нанесени от същия,но този път реших да действам.
трябва ли да имам адвокат преди да подам жалбата?
gergana_dimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2009, 12:55

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот marek972 » 08 Май 2009, 00:02

gergana_dimitrova написа:посъветваха ме да подам жалба в прокуратурата,когато бях в районното управление.


много ми е интересно, как точно те посъветваха в районото ?
какви им бяха точните думи ?
а, тоя "същия", да не е някой съпруг или рода, че става малко по трудно работата
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот gergana_dimitrova » 08 Май 2009, 00:15

казаха ми да не си губя времето,да отида директно в прокуратурата
същия ми е приятел, по скоро бивш.кое е сложното на това?
gergana_dimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2009, 12:55

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот marek972 » 08 Май 2009, 01:19

а, нищо сложно няма, ама ще ми е интересно ако вземеш да напишеш в жалбата, че от полицията са ти казали "да не си губя времето, да отида директно в прокуратурата" ...тъй ..за шоуто ..щото жалбата ти ще отиде в полицията пак ..
очевидци на побоя намират ли ти се? ти с нещо предизвикала ли си го ? в медицинското какво пише ? друг път нанасял ти е побой ? очевидци за предишни случаи? какви са повредите по колата ? чия собственост е тя ? ако скъсаните дрехи са рокля от Фере, и бельо на Виктория Сикрет пиши и тях .. веднага след като те преби ли повреди колата, или в разлчини дни само гледай по цветуща да е жалбата, че да хване дикиш, (но не преувеличавай и не лъжи !!) но имам такова едно подозрение, че един адвокат по добре би ти написал жалбата, ама ти си знаеш де ..
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот gergana_dimitrova » 08 Май 2009, 11:17

marek972 написа:а, нищо сложно няма, ама ще ми е интересно ако вземеш да напишеш в жалбата, че от полицията са ти казали "да не си губя времето, да отида директно в прокуратурата" ...тъй ..за шоуто ..щото жалбата ти ще отиде в полицията пак ..
очевидци на побоя намират ли ти се? ти с нещо предизвикала ли си го ? в медицинското какво пише ? друг път нанасял ти е побой ? очевидци за предишни случаи? какви са повредите по колата ? чия собственост е тя ? ако скъсаните дрехи са рокля от Фере, и бельо на Виктория Сикрет пиши и тях .. веднага след като те преби ли повреди колата, или в разлчини дни само гледай по цветуща да е жалбата, че да хване дикиш, (но не преувеличавай и не лъжи !!) но имам такова едно подозрение, че един адвокат по добре би ти написал жалбата, ама ти си знаеш де ..

е това не го разбирам,
що за отношение????
колата е моя собственост, и да, същия ден повреди и нея
свидетели има, деца които минаваха по улицата
защо според теб да лъжа? искам единствнно справедливост,не понасям злобни коментари,не мисля, 4е ако ти беше на мое място щеше да си добре и да ти е приятно да 4етеш подобни неща
освен това и друг път ми е нанасял побой, не веднъж. тогава бях бременна
оба4е и се наложи да прекъсна бременноста заради побоя,ако смяташ 4е искам да излъжа прокурора и държавата за подобни историй...
поисках помощ, а не злобни и пиперливи писаници
дрехите са маркови, но не съм поредната блондинка с голям бюст,която е иъневерила на приятеля си и за това я е натупал. мисли малко пове4е преди да изливаш подобно отношение
вероятно не съм решила просто така да потърся помощ
според теб как би могла една жена да предиъвика побой,аз не се сещам,ако не сум убила 4овек,не се сещам за реални при4ини...
в медицинското пише какви са ми травмите,2 дни преди това отново ме преби,окото ми е посинено, има болка и страдание,нямам нерви да ти го преписвам тук,паклю4ението е - има кръвонасядания на лицето,шията и лявата поясна област.тези увреждания се дължат на действието на твърди и тъпи предмети и могат да бъдат полу4ени по време и на4ин както съобщава прегледаната
щом трябва адвокат,насо4ете ме към добър такъв,моля
gergana_dimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2009, 12:55

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот plamena26 » 08 Май 2009, 13:13

Марек направо ви е казал какво трябва да пишете в жалбата, така че не го нападайте.Една жена точно с едно изречение може да изкара мъж от релсите и да го влуди.Няма какво да се лъжем :P .Например един намек че предишните гаджета (любовници, приятели, съпрузи и т.н) са се справяли много по-добре от него в........... а той за нищо не ставал.В едно решение по чуден начин беше мотивирано като тежка обида по смисъла на чл.132 НК именно едно такова изказване за сексуална немощ ама в прав текст :lol: .
Не исках да ви спамя в темата, за това ще компенсирам като ви кажа че най-вероятно във вашия случаи се касае за лека телесна повреда, така че не си губете времето с полиция и прокуратура, хващайте адвокат да ви пише тъжбата до съда.Ако все пак бъркам и в медицинаското ви пише че са налице белези на средна телесна пускайте жалба в полицията.На теория може да излезе лека телсна с квалификация, но вероятността е безкрайно малка и в крайна сметка пак ще пускате тъжба след година ходене по мъките.
Имате 6 месеца от извършване на деянието, не губете време!
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот gergana_dimitrova » 08 Май 2009, 13:36

plamena26 написа:Марек направо ви е казал какво трябва да пишете в жалбата, така че не го нападайте.Една жена точно с едно изречение може да изкара мъж от релсите и да го влуди.Няма какво да се лъжем :P .Например един намек че предишните гаджета (любовници, приятели, съпрузи и т.н) са се справяли много по-добре от него в........... а той за нищо не ставал.В едно решение по чуден начин беше мотивирано като тежка обида по смисъла на чл.132 НК именно едно такова изказване за сексуална немощ ама в прав текст :lol: .
Не исках да ви спамя в темата, за това ще компенсирам като ви кажа че най-вероятно във вашия случаи се касае за лека телесна повреда, така че не си губете времето с полиция и прокуратура, хващайте адвокат да ви пише тъжбата до съда.Ако все пак бъркам и в медицинаското ви пише че са налице белези на средна телесна пускайте жалба в полицията.На теория може да излезе лека телсна с квалификация, но вероятността е безкрайно малка и в крайна сметка пак ще пускате тъжба след година ходене по мъките.
Имате 6 месеца от извършване на деянието, не губете време!

да, в мед.свидетелство пише
обективно - на горния клепа4 на дясното око има кръвонасядане с тъмно морав център и зеленикаво жълтеникава периферия с размери 3\2 см, по предната повърхност на шията срединно има зеленикаво жълтеникаво кръвонасядане с диаметър 2 см. в лявата поясна област има бледо жълтеникаво кръвонасядане с диаметър 1 см, това са ми жредите нанесени на 4 ти срещу 5 ти през ноща. тогава той ми взе мобилния телефон и не ми позволи да се обадя в полицията. следващите няколко дни се иъвиняваше и молеше да му простя.ве4ерта на 6 ти май отново запо4на да ме бие,без при4ина, така е казал на общи наши приятели.
при4ина няма,не съм го обиждала или казвала нещо което би го засегнало. самият той не може да посо4и защо го прави отново. единственото му оправдание е 4е е нервен,преди време беше защото няма работа,сега работи,но продължава.
на 6 ти май ме риташе е скубеше ритна ми колата,с4упи ми о4илата,скуса ми мантото и сутиена,не смятам 4е съм предиъвикала това по някакъв на4ин.както ве4в казах,той също няма обяснение.но аз не мисля 4е трябва да съм жертва на подобни деяния. преди време е съден за побой , но не е осъждан.
изненадвам се 4е шанса за правосъдие е минимален.
може ли някой да ми даде номер за връзка с добър адвокат?
gergana_dimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2009, 12:55

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот Gabi1 » 08 Май 2009, 13:57

Абе може да не е точно отговор по темата, ама ти какво правиш с този човек?
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот gergana_dimitrova » 08 Май 2009, 14:01

Gabi1 написа:Абе може да не е точно отговор по темата, ама ти какво правиш с този човек?

винаги казваше 4е аз съм виновна и му вярвах, може и да прозву4и налудни4аво, но мислех и вярвах 4е ме оби4а,сигурно зву4а като луда и ....не знам
вкарва ми 4уватво за вина :oops: :(
gergana_dimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2009, 12:55

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот Gabi1 » 08 Май 2009, 14:10

Значи, ако още живееш с него, има един "Закон за защита срещу домашното насилие" - става и в РУ да се оплачеш, а ако вече си се отървала, но искаш да си получи заслуженото - тогава пътят ти е наказателно дело от частен характер. Най-добре ще е наистина да говориш с адвокат. А има и разни центрове за помощ в такива случаи.
И имай предвид, че това е за цял живот. Колкото и да ти се извинява и да те убеждава, че няма да се повтори, просто нещата се случват отново. Типично за жертвите на домашно насилие е да търсят вината първо в себе си. Не е така, повярвай! Просто гледай да се отървеш, докато още не си пострадала по-сериозно.
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот gergana_dimitrova » 08 Май 2009, 14:44

Gabi1 написа:Значи, ако още живееш с него, има един "Закон за защита срещу домашното насилие" - става и в РУ да се оплачеш, а ако вече си се отървала, но искаш да си получи заслуженото - тогава пътят ти е наказателно дело от частен характер. Най-добре ще е наистина да говориш с адвокат. А има и разни центрове за помощ в такива случаи.
И имай предвид, че това е за цял живот. Колкото и да ти се извинява и да те убеждава, че няма да се повтори, просто нещата се случват отново. Типично за жертвите на домашно насилие е да търсят вината първо в себе си. Не е така, повярвай! Просто гледай да се отървеш, докато още не си пострадала по-сериозно.

писах ти ли4но съобщение
gergana_dimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2009, 12:55

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот gergana_dimitrova » 08 Май 2009, 14:50

Gabi1 написа:Значи, ако още живееш с него, има един "Закон за защита срещу домашното насилие" - става и в РУ да се оплачеш, а ако вече си се отървала, но искаш да си получи заслуженото - тогава пътят ти е наказателно дело от частен характер. Най-добре ще е наистина да говориш с адвокат. А има и разни центрове за помощ в такива случаи.
И имай предвид, че това е за цял живот. Колкото и да ти се извинява и да те убеждава, че няма да се повтори, просто нещата се случват отново. Типично за жертвите на домашно насилие е да търсят вината първо в себе си. Не е така, повярвай! Просто гледай да се отървеш, докато още не си пострадала по-сериозно.

да,извинява се всеки път, кълне се 4е няма да се повтори,дори в момента пак звъни по телефона.
искам да си полу4и заслуженото
не живее в нас постоянно,нито аз в тях непрекъснато
в момента има един лап топ в нас и 2 тениски
псува майка ми,която по4ина преди година,и този път съм посинена,не мога да изляза никъде,срам ме е 4е пак се слу4и
искам да разбере 4е така не може, не се притеснява от правосъдието, казвал е 4е не вярва 4е може да му се слу4и нещо по законов ред
до колкото знам е биел и предишните си приятелки,и се гордее с това.
притеснявам се всеки път,заради 4увството за вина,което ми натяква. този път няма да оставя нещата да отминат.
за това ако си адвокат\ка,моля за връзка
gergana_dimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2009, 12:55

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот marek972 » 08 Май 2009, 23:12

точно такъв случай в момента разследвам ...за съжаление, повече от обвинение по 144, ал.3 "закана за убийство" не може да се измисли ...а става въпрос за голям изверг !!

"а не злобни и пиперливи писаници" хм ...досега никой не ме е наричал злобен, но както и да е ...няма ненаказано добро ...
в жалбата си опишете всичките имуществени вреди, които са ви нанесли, затова ако дрехите са с висока стойност, ако щетите по колата са сериозни, определете и приблизително стойността им ..защото за унищожаване и повреждане на чужда движима вещ, наказанието е около 10 пъти по голямо от предвиденото за лека телесна повреда ..

"на 6 ти май ме риташе е скубеше ритна ми колата,с4упи ми о4илата,скуса ми мантото и сутиена"

свидетели -очевидци ?
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот gergana_dimitrova » 08 Май 2009, 23:46

marek972 написа:точно такъв случай в момента разследвам ...за съжаление, повече от обвинение по 144, ал.3 "закана за убийство" не може да се измисли ...а става въпрос за голям изверг !!

"а не злобни и пиперливи писаници" хм ...досега никой не ме е наричал злобен, но както и да е ...няма ненаказано добро ...
в жалбата си опишете всичките имуществени вреди, които са ви нанесли, затова ако дрехите са с висока стойност, ако щетите по колата са сериозни, определете и приблизително стойността им ..защото за унищожаване и повреждане на чужда движима вещ, наказанието е около 10 пъти по голямо от предвиденото за лека телесна повреда ..

"на 6 ти май ме риташе е скубеше ритна ми колата,с4упи ми о4илата,скуса ми мантото и сутиена"

свидетели -очевидци ?

има о4евидци както казах, това се слу4и пред дома му. едни деца минаваха и се упла6иха,той ги изгони и те избчгаха
извини ме 4е избухвам
колата е оценена на 20 000 преди месец от застрахователната компани
нямам представа как да действам,да се ходя ли при застрахователите,или да искам той да поеме 6тетите?
наистина ми трябва сериозен адвокат
моля за пореден път ми дайте насоки за такъв
този 4овек съ6то ме е запла6вал 4е 6те ме убие
единия от пътите когато ме преби има6е свидетел - брат му
едва ли той 6те иска да ми помогне
gergana_dimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2009, 12:55

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот marek972 » 09 Май 2009, 00:17

кофти ...трябва Ви очевидец, по възможност възрастен "да мъжът нанасяше удари с бухалката по предното панорамно стъкло, което се строши, същото се случи и със задното, нанасяше удари и по вратите, багажника, тавана на купето, видях, от ударите ламарините се нагънаха, видях също че счупи и предния ляв, фар, както и двата задни стопа, да, видях, че мъжът, който мога да разпозная разкъса синята рокля, с която беше облечена жената,
брат му не е длъжен да дава показания, с които би уличил брат си в престъпление ..
"този 4овек съ6то ме е запла6вал 4е 6те ме убие"
...пред някой друг ?
Последна промяна marek972 на 09 Май 2009, 00:24, променена общо 1 път
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот marek972 » 09 Май 2009, 00:29

ако досега не е имал досег с полицията, може и да се стресне сериозно като го привикат ..най малкото да му покажете, че сте взела нещата в свои ръце ...
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот gergana_dimitrova » 09 Май 2009, 02:02

doc03 написа:И прочетете внимателно всичко, което е написал marek972. Много добре Ви го е обяснил.

от полицията ме върнаха с при4ината 4е от там само 6те го предупредят,
и ако искам наистина да си полу4и заслуженото да отивам в прокуратурата
той е съден,но не е осъждан
децата о4евици са от квартала
не зная как да напи6а жалбата както трябва,за да се вземе насериозно.
doc03 не са ви позволени ли4ни саоб6тения
мейла ми е gergana_dimitrova@hotmail.com
моля пи6ете ми там,ще ви обясна вси4ко по ред
марек,ако може и вие ми пи6ете там,за6тото не са ви активни лс
благодаря
gergana_dimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2009, 12:55

Re: Нанесен побой и имуществени щети

Мнениеот marek972 » 09 Май 2009, 10:12

gergana_dimitrova написа:
doc03 написа:не зная как да напи6а жалбата както трябва,за да се вземе насериозно.


Скъпа Гергана, точно затова е наложително да си наемете адвокат, но не очаквайте тук някой да ви препоръча такъв ...най малкото защото не знаем от къде сте ...ще ви устройва ли някой от Русе ?
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


cron