начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот galinkata123 » 22 Апр 2009, 13:56

Препоръчай те ми някой добър адвокат в Наказателното право - става на въпрос за тежко нанесена телесна повреда.Нуждая се от адвокат,който да предяви граждански иск срещу извършителите.
galinkata123
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Апр 2009, 14:21

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Апр 2009, 07:15

На Вас Ви трябва по-скоро граждански специалист - тъй като искате да предявявате граждански иск.

Споделям Ви, че обикновено извършителите си прехвърлят имуществото на трети лица - близки, роднини или подставени лица.

Тогава на Вас Ви остава голата възможност да водите т.нар. Павлов иск - по името на някакъв римски император, може би - сами разбирате, че така както звучи - да гоните Михаля с Павлов иск, измислен от някакъв римски император - доста смехотворно.

Освен това има таблица и тарифа на телесните повреди - не повече от 2-3 000 лева.

Както и да е.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот zelen » 23 Апр 2009, 09:12

ivan_lawyer написа:На Вас Ви трябва по-скоро граждански специалист - тъй като искате да предявявате граждански иск.

Споделям Ви, че обикновено извършителите си прехвърлят имуществото на трети лица - близки, роднини или подставени лица.

Тогава на Вас Ви остава голата възможност да водите т.нар. Павлов иск - по името на някакъв римски император, може би - сами разбирате, че така както звучи - да гоните Михаля с Павлов иск, измислен от някакъв римски император - доста смехотворно.

Освен това има таблица и тарифа на телесните повреди - не повече от 2-3 000 лева.

Както и да е.


:shock: Не е както и да е. :shock: Адвокат да пише както и да е, означава, че адвокатът е както и да е! :evil:

Правилно се търси наказателен адвокат, тъй като материята е специфична и от добре свършената работа в наказателното производство, в голяма степен зависи гражданския иск.

Нямате време за колебания, затова ако наистина ви е спешно, ангажирайте адвокат-пеналист, който да се заеме със случая.
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот DEKAH » 23 Апр 2009, 10:44

zelen написа:Правилно се търси наказателен адвокат, тъй като материята е специфична и от добре свършената работа в наказателното производство, в голяма степен зависи гражданския иск.

Нямате време за колебания, затова ако наистина ви е спешно, ангажирайте адвокат-пеналист, който да се заеме със случая.


Според мен нещата са спорни. Ако пеналист е представлявал пострадалия в ОХ-то, в качеството му на частен обвинител то е добре да предяви и гражданския иск, тъй като ще е запознат добре със случая. Както знаем, напоследък, твърде рядко се достига до съдебно следствие пред първоинстанционния съд по дела от общ характер. Прокурорите предпочитат да сключват споразумения.
Ако обвиняемия сключи споразумение, и бъде осъден, то всеки адвокат би могъл да предяви граждански иск - без значение дали е пеналист или цивилист.

Важното е адвоката да знае какво прави.

Съветвам Ви да разпитате Ваши познати, които са имали подобни случаи. Не всеки адвокат може да се справи с такова дело, както и не всеки адвокат се занимава с тази материя.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот miriam » 23 Апр 2009, 10:48

както и в другата ти тема "8 трепят един" ти казах да си намериш наказателен адвокат и да ти види възможностите за повдигане на по-тежко обвинение, защото по написаното според мен има накъде...
ти обаче скъпи Галине дращеше из форумите , събираше акъл онлайн и накрая нищо не направи.
Сега май горе са прави , че какъвто и да вземеш ще се справи там да вземеш некоя стотинка. Откак онези 8 са се задействали да се бранят и са натрошили прокурора като фафла на коляно и е внесено за телесна повреда , вече мъчно ще се обръща към по-тежко-напр. опит за убийство. Правата са за да се бранят , ти като не можеш-другите го могат , наемай ги.
Тва за следващия кютек , не дай боже, че гледай какви страшни неща стават около дискотеките. Успех :)
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот sarbijanac » 25 Апр 2009, 00:39

galinkata123 написа:Препоръчай те ми някой добър адвокат в Наказателното право - става на въпрос за тежко нанесена телесна повреда.Нуждая се от адвокат,който да предяви граждански иск срещу извършителите.



Добре,на Вас пък кой Ви каза,че съда е задължен на 100 % да допусне за съвместно разглеждане гражданския иск с наказателното производство.

Това е по преценка на съда и в 90 % ,позовавайки се на чл.84 от НПК /по памет пиша/ не го допускат за съвместно разглеждане.Мотиви - ще затрудни процеса.Още повече,че в ГПК въведоха едни процедури по размяна на книжа,които допълнително ще обременят наказателния съд.

По отношение на адвоката - избора си е изцяло Ваш :!:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот karlson » 25 Апр 2009, 09:37

В наказателния процес при приемане за съвместно разглеждане на граждански иск няма размяна на книжа...
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот sarbijanac » 25 Апр 2009, 10:21

karlson написа:В наказателния процес при приемане за съвместно разглеждане на граждански иск няма размяна на книжа...



Има има!И съдилищата се позовават на това най-често,когато искат да не го допуснат.мотивите-следва да се спазят процедурите на ГПК.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот karlson » 25 Апр 2009, 17:58

И в кой съдебен окръг е това, че ми стана интересно...
Защото в нашия не се практикува, както и в доста други, - за мен никога не е стоял този въпрос - абсурдно е да има размяна на книжа...
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот REVOLUTION » 25 Апр 2009, 18:24

karlson написа:И в кой съдебен окръг е това, че ми стана интересно...
Защото в нашия не се практикува, както и в доста други, - за мен никога не е стоял този въпрос - абсурдно е да има размяна на книжа...


В нашия (Пловдив) също няма размяна на книжа!
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот sarbijanac » 25 Апр 2009, 20:18

karlson написа:И в кой съдебен окръг е това, че ми стана интересно...
Защото в нашия не се практикува, както и в доста други, - за мен никога не е стоял този въпрос - абсурдно е да има размяна на книжа...



В нашия например.Тази година само по едно НОХД ми допуснаха за съвместно разглеждане гр.иск и то защото в първо с.з не се даде ход на делото,а за второто беше изтекъл срока по чл.131 от ГПК,в който при желание може да се депозира отговор.
По три НЧХД-та за тази година имам отклонен гр.иск ,като по 2 съм за пострадалия тъжител,а по едно за подсъдимите.
Мотиви на защитата - субсидиарно за връчването на книжа следва да се приложи новия ГПК,възможност за отговор и т.н /ала-бала портокала :wink: /.
И съда както винаги гледа да се отърве от гр.иск в нак.процес и айде-затруднява се разглеждането на делото по тоя начин и хоп-не го допуска за съвместно.

Между другото от тази работа адвокатите нищо не губят - НАПРОТИВ :!:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот karlson » 25 Апр 2009, 22:30

Направо ме разсмяхте...
За мен това е превратно тълкуване на закона и няма никаква нито правна, нито житейска логика...
Споделете, кой е този съдебен район - мооого съм любопитна
- и ако не е тайна - на кого се връчва препис от "исковата молба"
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот sarbijanac » 25 Апр 2009, 22:38

karlson написа:Направо ме разсмяхте...
За мен това е превратно тълкуване на закона и няма никаква нито правна, нито житейска логика...
Споделете, кой е този съдебен район - мооого съм любопитна
- и ако не е тайна - на кого се връчва препис от "исковата молба"



Препис от молбата по чл.84 от НПК за конституирането като Граждански ищец и предявяването на гр.иск в общия наказателен процес се връчва на подсъдимия.Разбира се тук молбата не е в образец на искова молба,но трябва да съдържа изискуемите се в НПК реквизити.

За мен донякъде има резон.Все пак това е предявен деликтен иск ,макар и допуснат за разглеждане в наказателния процес.В случая подсъдимия е и граждански ответник и следва да организира защитата си и в тази част.

Иначе съдебния район е този:

http://rs-novipazar.hit.bg/index.html

В повечето случаи,когато съм представител на тъжителя още в тъжбата си вписвам предявяването на гр.иск,но въпреки достатъчния срок от получаването на тъжбата до първо с.з,както и предоставената от съда възможност за отговор и допълнителни искания съда ПАК не ми е допускал гр.иск.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот galinkata123 » 28 Апр 2009, 12:16

Става на въпрос за гр.София
galinkata123
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Апр 2009, 14:21

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот karlson » 28 Апр 2009, 13:32

galinkata123 написа:Става на въпрос за гр.София

За граждански иск в наказателния процес можеш да се обърнеш към всеки един адвокат, а и форумът не е място за реклама
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот karlson » 28 Апр 2009, 13:35

sarbijanac написа:
karlson написа:Направо ме разсмяхте...

За мен донякъде има резон.Все пак това е предявен деликтен иск ,макар и допуснат за разглеждане в наказателния процес.В случая подсъдимия е и граждански ответник и следва да организира защитата си и в тази част.

Няма никакъв резон - процедурата си е по НПК и няма никакви отговори, преклузивни срокове (извън тези по НПК) и други подобни.
И колега, моля ви се - подсъдимият в никой случай не може да е граждански ответник... (прочетете си пак НПК)
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: СПЕШНА НУЖДА ОТ АДВОКАТ

Мнениеот sarbijanac » 28 Апр 2009, 20:51

Да-понаписъл съм нещо,което не е в унисон с чл.89 от НПК.

Но подсъдимия,срещу когото е предявен гражданския иск следва да организира защитата и в тази си част.
редното е г-да законодателите да не се задоволяват само с краткатап репратка от НПК към ГПК,доколкото НПК е от 2006 г.а новия ГПк от 2008,а да синхронизират процедурата по предявяването на гр.иск в наказателнияп роцес съобразно ГПК-то. :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron