начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Мнениеот tlapkov » 19 Мар 2009, 18:32

Моля, дайте ми съвета или мнението си!
Здравейте на всички! Преди 2 месеца обраха от колата ми доста неща. С помощта на полицията открих крадците и вещите. Снеха ми обяснения и започна едно чакане, за да ми върна вещите вече два месеца. Незнам дали е правилно,но ако това бяха хранителни стоки отдавна да са за боклука.
Въпроса ми е има ли максимален срок за който да задържат крадените вещи и мога ли да направя нещо, за да се раздвижат нещата или се чака с години...?
Лек ден на всички!
tlapkov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Мар 2009, 18:25

Re: Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Мнениеот ivan_lawyer » 19 Мар 2009, 18:38

Трябва да приключи наказателното дело срущ крадеца.
За съжаление, това е така, тъй като крадените вещи са доказателство за самото престъпление.

Изобщо това е някаква нелепа постановка, явно е недомислица на закона.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Мнениеот tlapkov » 19 Мар 2009, 18:43

БЛАГОДАРЯ за мнението! Наистина тези вещи са доказателство, но нали им правят опис, разпити, дознание, хиляди неща. Не виждам никаква логика, но то сигурно и няма такава.
tlapkov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Мар 2009, 18:25

Re: Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Мнениеот REVOLUTION » 19 Мар 2009, 18:47

tlapkov написа:БЛАГОДАРЯ за мнението! Наистина тези вещи са доказателство, но нали им правят опис, разпити, дознание, хиляди неща. Не виждам никаква логика, но то сигурно и няма такава.

Пазене на веществените доказателства

Чл. 111. (1) Веществените доказателства се пазят, докато завърши наказателното производство.
(2) Предметите, иззети като веществени доказателства, с разрешение на прокурора могат да бъдат върнати на правоимащите, от които са отнети, преди да завърши наказателното производство, само когато това няма да затрудни разкриването на обективната истина и не са предмет на административно нарушение.
(3) Отказът на прокурора по ал. 2 може да бъде обжалван от правоимащото лице пред съответния първоинстанционен съд. Съдът се произнася по жалбата в тридневен срок от постъпването й еднолично в закрито заседание с определение, което е окончателно.
(4) Предметите, иззети като веществени доказателства, които подлежат на бързо разваляне и не могат да се върнат на правоимащите, от които са отнети, с разрешение на прокурора се предават на съответните учреждения и юридически лица за ползване според предназначението им или се продават и получената сума се внася в търговска банка, обслужваща държавния бюджет.
(5) Наркотичните вещества, прекурсорите и растенията, съдържащи наркотични вещества, могат да бъдат унищожени преди приключване на наказателното производство при условията и по реда на Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите. В този случай до приключване на производството се пазят само иззетите представителни проби.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Моля, дайте ми съвета или мнението си! (крадени вещи)

Мнениеот tlapkov » 19 Мар 2009, 18:53

Благодаря ти, REVOLUTION. Сега вече съм напълно спокоен :), че всичко е законно, а закона си е закон бил той и лош.
tlapkov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Мар 2009, 18:25


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта


cron