начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Doznateli

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Doznateli

Мнениеот Pitar PAN » 11 Юли 2004, 19:28

Doznateli....
Pitar PAN
 

Re: Doznateli

Мнениеот Гери » 11 Юли 2004, 20:35

Какво за тях :)
Гери
 

Re: Doznateli

Мнениеот shveda » 12 Юли 2004, 13:24

Не трябва да им се сърдим, повечето от тях не са юристи.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: Doznateli

Мнениеот zoom » 12 Юли 2004, 20:31

ami spored men vsi4ki,koito ne sa zavyrshili sofiiskia ne sa iuristi, s malki izkliu4enia !
zoom
 

Re: Doznateli

Мнениеот shveda » 12 Юли 2004, 20:38

Считам, че не сте прав. Познавам много колеги, които са завършили други факултети и са много добри юристи и обратното - мога да посоча доста издънки на СУ. Но мисля, че заяждането на тази тема е отживелица и носталгия по татово време, когато нямаше конкуренция и свободен пазар.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: Doznateli

Мнениеот Bai Ganio » 12 Юли 2004, 20:59

Abe, Johnnie znaesh li na koe miasto e Sofiiskia? v sveta... na 30 000..., na kakav se pravish, dupe? V sravnenie s kolegite zavarshili izvan Bulgaria, vie (v Sofiiskia) neznaete dori kakvo e Konstituzia... juristi?!? Pazi boje sliapo da progleda... e kazal poznai koi? ... no me samniava, che ste go uchili s SU to....
Na men ako mi biaha prepodavali Gerdjikov, Panaiotov i Petkanov (vsichkite osudeni ot VAS) stah da si izhvarlia diplomata... ;)
Bai Ganio
 

Re: Doznateli

Мнениеот shveda » 12 Юли 2004, 21:38

Уважавам всички колеги, вкл. дознателите. Предлагам да мерим сили в съдебните зали и там да видим кой колко знае. Аз съм учил в две висши заведения - държавно и частно, и с чиста съвест мога да заява, че съм по-доволен от обучението си в частния ВУЗ. Останалото оставям да преценят колегите и клиентите, които ме познават.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: Doznateli

Мнениеот veritas » 13 Юли 2004, 10:55

Също като шведа съм учил в два вуза-държавен и частен.Това не ми попречи да не съм лош юрист.В четеното е истината..........и във виното,естествено:)))
veritas
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 25 Май 2004, 10:02

Re: Doznateli

Мнениеот Bai ti Irechek » 13 Юли 2004, 12:59

Do nqkude imash pravo ama na mesta presolqvash qiceto, bate!

Interesno mi e kude si uchil ta mislish taka za SU-diplomata?
Bai ti Irechek
 

Re: Doznateli

Мнениеот veritas » 13 Юли 2004, 14:43

Иречек,ще ти припоня една фраза на именитият ти адаш.
"Ние можещите,водени от незнаещите,вършим невъзможното за кефа на неблагодарните.И сме направили толкова много,с толкова малко,за толкова дълго време,че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.
...за мен най-лошо в България е чудесното наслаждение,което имат хората тук,да се преследват един друг и да развалят един другимо работата........"в далечното 1981 лето.
ГЛЕДАЙ..........
veritas
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 25 Май 2004, 10:02

Re: Doznateli

Мнениеот zoom » 14 Юли 2004, 12:46

amii, kato mi se padne sydia ot blagoevgadskia, deto ne pravi razlika mejdu predvaritelen dogovor i dogovor i kakvo stava?
Ima edna istina, no sigurno niakoi gi boli - SU e naj dobriqt universitet v bylgaria. ima i drugi istini i pak niakoi shte go zaboli - blagoevgradskia e nai - loshia, no burgas i varna ne sa mnogo po-dobre :) za nov bylgarski -primer za tova che i na glupacite im se dava shans ako si plashtat.
ako ne zavyrshvah SU i na men shteshe da mi e bolno, ama se potrudih i to4no nego zavyrshvam, aide pozlobeite i drugia pyt se ponapynete za da u4ite v hubav universitet i ako ne mojete, primirete se 4e ne e za vseki :)
a v bylgaria 4astni universiteti svestni niama, "po obektivni pri4ini". :)
zoom
 

Re: Doznateli

Мнениеот shveda » 14 Юли 2004, 13:06

Познавам прокурор, също завършил СУ, който повдигна обвинение за измама срещу човек, който просто не беше изпълнил граждански договор. Добре, че съдията беше в час и правеше разлика между неизпълнение на договор и измама.
Същият прокурор е повдигнал обвинение срещу друго лице за грабеж, но в съда стана ясно, че става дума за залог. Мога да ти посоча още много други прецеденти на възпитаници на СУ. А ти откъде знаеш как е в частните ВУЗ-ове? Аз не мога да изразя мнение за нещо, което не познавам.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: Doznateli

Мнениеот Pitar PAN » 15 Юли 2004, 18:38

siguren sym sved ,che i ti si kandidatstwal za doznatel...
Pitar PAN
 

Re: Doznateli

Мнениеот shveda » 15 Юли 2004, 19:27

Не, не съм, нито за следовател, нито за прокурор, нито за съдия, нито за нотариус, нито за юристконсулт. Аз нямам нищо против дознателите, напротив, исках да кажа да не бъдем критични към тях, защото повечето момчета, наистина не са юристи, но поради някаква си недоумица в закона се налага да учат нещата от практиката, което е много трудно. Още повече, че те имат един куп началници и други задължения. Аз имам много приятели, които работят като дознатели и са споделяли с мен за проблемите и трудностите, които срещат. Ако някой ме е разбрал погрешно, Моля, да приеме моите извинения.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: Doznateli

Мнениеот djiro » 16 Юли 2004, 11:05

bezmisleni sporove ! a kakva e temata tuk ?
djiro
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Апр 2004, 21:45

Re: Doznateli

Мнениеот shveda » 20 Юли 2004, 20:11

Темата май е за колегиалността и етиката.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: Doznateli

Мнениеот Далия » 31 Юли 2004, 01:24

Нека колегата погледне акредитацята на университетите и тогава да изказва мнение,по моему изключително некомпетентно!
Да не говорим, че в повечето вузове преподавателите са едни и същи!
Далия
 

Re: Doznateli

Мнениеот mi6o » 02 Авг 2004, 21:15

heee putio proslavenia su be6e edno vreme koato niama6e drugi universiteti i niama6e s kakvo da se sravniava .
Sega neka da ti kaja ot tam izliza 50% BOKLuk zapomnigo.

Nagledah se na advokatai ot SU koito niamat predtava kakva e razlikata mejdu ni6tojen i uni6tojaem akt v sada kakvo moje da se pledira po otno6enie na administrativnite aktove.

Tova 4e u4i6 v SU ama absolutno nisto ne zna4i.
Tam skapi moi ve4e nikoi ne go ebe za prisastvie ili nesto drugo zaverki ve4e niama i niakoi ne iska a za studentite nemi govori nemoje6 da me ubedi6 4e hodiat na lektdsii

Osven tova da prisastva6 na uprajnenia nisto nezna4i zastoto za da stai polezni tribva da znae6 kakvo da pita6 a tova se otdava na ni mnogo 1% ot studentite.

Taka 4e ako sam ne si 90% nad knigite i ne 4ete6 prosto lapa6 pi6undera

Aide 4ao
i da si u4i6 uro4etat Mama:))))))))))

Sme6nik
mi6o
 

Re: Doznateli

Мнениеот наблюдател » 03 Авг 2004, 17:18

Какво знаят хората за дознателите?Ако предствата за тях я имат от вестници и телевизия и от приятели тя е не много вярна и нерядко критикуват без основание.
Който не е работил като такъв,не знае за какво става въпрос.Сега тези хора служат за всичко.Освен,че си гледат полицейските задължения,работят и дознания,сякаш дознанието е нещо ей така между другото.Като най ниско стоящи в йерархията на разследването те служат и за оправдание,когато някой прокурор не си свърши работата.А те въпреки,че работят много , биват упреквани,без да имат вина понякога.Никой не се сеща,че за неудачите в повечето случаи е виновна правната уредба.Остарели НК и НПК,работата на парче и под напрежение след някоя престрелка по улиците,стари дознания от минали години,излишно натоварващи разследването формалистични процедури.
Отвреме на време излиза по някоя инструкция за съвместна работа на разследващите органи,която уж има за цел да обедини усилията им,но ползата е никаква.А и трябва ли държавни органи постоянно да подписват "конвенции"по между си за това,че ще работят заедно.Ами то това си е ясно.И от Конституция и от закони.Винаги след приемане на такъв документ се тръби,че видите ли това е лекарството.
Погледнете инструкция № 1/2004за съвместната работа на съда,полицията,прокуратурата и прочие.,която почти повтаря НПК и от пръв поглед си личи,че противоречи на поне 6-7 закона.Че следователи даже минаваха на курс за изучаването и.
Не на последно място стои и въпроса с образованието.Сега немалко от дознателите са юристи.Но какъв е парадокса:Прокурорът и дознателя,единия на върха на разследвщия процес,а другия на дъното.А двамата може и на една скамейка да са стояли в университета.Зависи кой как се уреди.
наблюдател
 

Re: Doznateli

Мнениеот Сър Боб » 03 Авг 2004, 18:08

Мисля, че си прав във всичко, което казваш. Необходимо е действително по-добра координация между органите на предварителното разследване и по-активно участие специално на прокуратурата в този процес.
Сър Боб
 

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron