начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

чл.325- ПОБОЙ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


чл.325- ПОБОЙ

Мнениеот tedi2105 » 23 Авг 2008, 12:16

Здравейте,
Съпругът ми, бе пребит пред дома ни преди няколко дни.Дъщеря ми се оказа неволен свидетел на инцидента.
Побойникът,както разбирам в последствие се оказва съсед.
Полицаите,които ми се притекоха на "помощ"не предприеха нищо?!
Закарах съпруга ми в болница ,където го приеха по спешност и оперираха. Травмите и операцията засягат,зрението.
МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ!
Подала съм жалба в полицията ,на другият ден след инцидента.
Казаха ми,че ще внесат обвнение по чл.325 ал.1
Какво мога да направя,за да защитя семейството ми и да ми плати някой за изживяния ужас от детето ми,за обезобразеното лице на съпруга ми?
tedi2105
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Авг 2008, 11:54

Re: чл.325- ПОБОЙ

Мнениеот doroteia » 23 Авг 2008, 13:27

абе как за хулиганство?
според мен, ако е обезобрзено лицето, това си е средна телесна повреда. но лекар трябва да каже какви са травмите.
освен това, дори и да има хулиганство, макар че аз силно се съмнявам, то тогава обвинението трябва да е за нанасяне на телесна повреда по хулигански подбуди. но това според мен съвсем не е случаят.
doroteia
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Яну 2007, 10:56

Мнениеот law_master » 23 Авг 2008, 13:28

Предявете граждански иск за неимуществени вреди :
1. За вредите причинени на съпруга Ви от побоя
2. За психическите вреди върху детето Ви.

Най добре обаче интересите Ви ще може да защити адвокат.
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Мнениеот Гост. » 23 Авг 2008, 14:26

Явно ще е бързо производството по 325, но ви съветвам да потърсите и да си наемете адвокат/ принципно е още рано, но колегата знае какво да прави- има данни и за друго престъпление!/.
Пазете и събирайте всички касови бележки, фактури и прочие/ вкл. и рецепти към тях!/ свързани с лечението и заболяването на съпруга Ви - ще са Ви нужни!
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Мнениеот tedi2105 » 23 Авг 2008, 15:15

Благодаря Ви!
Дайте ми име на добър адвокат в гр. Плевен.
tedi2105
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Авг 2008, 11:54

Re: чл.325- ПОБОЙ

Мнениеот Melly » 23 Авг 2008, 15:33

tedi2105 написа:Здравейте,
Съпругът ми, бе пребит пред дома ни преди няколко дни.Дъщеря ми се оказа неволен свидетел на инцидента.
Побойникът,както разбирам в последствие се оказва съсед.
Полицаите,които ми се притекоха на "помощ"не предприеха нищо?!
Закарах съпруга ми в болница ,където го приеха по спешност и оперираха. Травмите и операцията засягат,зрението.
МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ!
Съжалявам за случилото се !!
Дано последиците отшумят по-бързо ...
И все пак съветът ми е да СЕ ОБЪРНЕТЕ КЪМ АДВОКАТ !
Говорите за обезобразяване , говорите за хулиганство ... изобщо много разнобой ...


....но ви съветвам да потърсите и да си наемете адвокат/ принципно е още рано, но колегата знае какво да прави- има данни и за друго престъпление!/.
Пазете и събирайте всички касови бележки, фактури и прочие/ вкл. и рецепти към тях!/ свързани с лечението и заболяването на съпруга Ви - ще са Ви нужни!



....И изпълнявайте стриктно указанията на колегата, когото ще ангажирате !...
Най-вредни за СЕБЕ си са непослушните клиенти ...


Съжалявам за Вас,
но ако приемете съветите на колегите, наистина ще получите най-добрата помощ, тъй като случилото се е сериозно посегателство върху личността.
П.П.Изразявам задоволство от добрия тон на дискусията.
Желая УСПЕХ!
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8012
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron