начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Давност на фиш

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Давност на фиш

Мнениеот balders » 28 Юли 2008, 17:19

Отивам в КАТ (на 25.07.08) за наказателно постановление (управляване МПС без колан), и ми лъсва обаче и един фиш (май пак за без колан) който си спомням, че ми е съставен някъде около април 2006, като за да го платя жената ми напеса на едно листче "ф 2988/08.07.2006 - 20 лв." И тъкмо да го платя забелязвам, че става въпрос за малко повече от 2 год. Въпросът ми е, не би ли следвало на фиш-а да му е изтекла давността?
balders
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Апр 2008, 14:28

Мнениеот balders » 29 Юли 2008, 11:03

Знам, че никой не е длъжен по никакъв начин да ми отговаря, но все пак никой ли няма време да отдели 2 мин.? Е, ако не здраве да е.
balders
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Апр 2008, 14:28

Мнениеот TheOldMan » 29 Юли 2008, 12:39

Давността е 2 години. Не би трябвало да ти правят проблем.
А какъв е тоя "фиш", дето ти виси в КАТ? Щото с фиш се плаща на място, на полицая, и в КАТ няма нищо в "досието" ти. Може би бъркаш нещо понятията....
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Мнениеот balders » 29 Юли 2008, 16:46

Ами незнам. Сега го намерих. Отгоре пише : "Известие за глоба с фиш". Никой не ми е искал пари в брой. Също пише, че ако не се плати в срок от 7 дни фиша се смята за влязло в сила наказателно постановление. Щото ако наистина е 2 год, то да ходя и да се поразправя малко.
balders
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Апр 2008, 14:28

ДАВНОСТ НА ФИШ

Мнениеот mashi_21 » 24 Авг 2008, 16:40

Здравейте, давността на фиша ви е точно две години! Тя е изтекла на съответната дата през месец април 2008г., ако наистина е съставен 2006г. НО давността не се прилага служебно, т.е. трябва да напишете едно възражение до съответния орган, който ви иска парите началник отдел транспортна полиция към съответното ОДМВР или АДВ, ако вече е отишъл в агенцията до директора на АДВ. Във възражението е необходимо да посочите трите имена, адрес за връзка, задължително ЕГН и е достатъчно да напишете, че фиш с № еди кой си е изтекъл по давност, поради това, няма да го платите. Съответната орган до когото сте адресирали възражението трябва да ви отговори с 7 дневен срок. Не забравяйте че писмото може да го пратите по пощата или да го занесете лично като му вземете входящия номер!! Не е нужно да се мотивирате, служителят е длъжен да провери изтекла ли е давността вие трябва само да се позовете на нея т.е. да възразите и да чакате отговора. Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;
mashi_21
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Юни 2005, 23:14


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron