начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот набеден » 17 Май 2005, 20:01

Здравейте,

Не зная дали това е правилната тема, но тук намерих сходни въпроси.

Фактите /накратко/ ;-):

Спря ме патрул на кат, попитах за нарушение ли съм спрян - казаха ми елате при колата. Отидох - там радар на него 91 км/ч и единия от патрула ми вика малко бързо карате по нашия край. Обясних им, че там където са ме спрели няма ограничение от знак. Консултираха се и казаха - ааа то бе ей там на кръстовището. Въпросното кръстовище бе на над 250 м от тях. Възразих им, че съм видял ограничението на скоростта там и след като съм се съобразил с него съм си ускорил - може и до 90, пък и часа на отчетената скорост беше отпреди 10 минути - т.е. няма начин да е моя. И ги помолих ако няма друго да си тръгвам ;-)
И те казаха ще пишем АКТ. И писаха. Аз си написах, че не съм съгласен, подписах го и т.н. По-късно си подадох и писмени възражения.

Месец и половина от тогава НП все още не е получено в нашия КАТ.

Но аз искам да се подготвя. Искам ако ми се състави НП да го уборя и то по същество.

Какво да правя ?

А да - с мен пътуваше и мой колега.

Благодаря ви предварително.
Моля ако някой ми пише на личния майл да сложи събджект НАБЕДЕН.
набеден
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот Галина » 18 Май 2005, 17:26

Това,че сте писали възражение не е основание да смятате,че няма да има наказателно постановление.В 99% то така или иначе се случва. Изчакайте постановлението и го обжалвайте пред съда.Същото следва да бъде издадено в 6 месечен срок.Успех!
Галина
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот набеден » 18 Май 2005, 18:12

Благодаря,

тъкмо за това как да достигна до успеха ми е въпроса ;-)

аз не съм юрист, занимавам се с компютри. От това, което четох по форумите разбрах следното:

по подразбиране КАТ са доказали вината ми /това което пише в АУАН се приема за вярно до доказване на противното/ и затова почти всички обжалвания са въз основа на неправилно съставено нещо - АУАН или НП.

но аз все пак искам да докажа, че не съм виновен т.е. че това което са написали служителите на КАТ не е вярно. Как да го направя ? Нима наистина една двойка катаджии може да напише срещу сам шофьор каквото си пожелае и шофьора да е безсилен ?

в закона пише че написаното в АУАН се приема за вярно - но там пише и моите възражения ?

ако един правилно съставен АУАН написан от кат е толкова силно нещо - то тогава защо бате бойко не лови бандитите с катаджии - няма да има измъкване ;-)
набеден
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот sake6080 » 19 Май 2005, 02:18

Наемете си адвокат, той ще се справи с катаджиите.
sake6080
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Ное 2004, 16:53

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот набеден » 19 Май 2005, 08:03

ок

най-вероятно ще направя така

бихте ли ме насочили - как да си избера - има ли нещо като каталог на адвокатите по специализация ? трябва ли да е от същия град в който ще е делото ? какви биха били разходите ми ориентировъчно ? когато спечеля кат ще ми ги възстанови ли тези разходи ?

благодаря
набеден
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот savet » 19 Май 2005, 08:42

по-добре изчакай да видиш колко ще те глобят,защото може да ти излезе по-тънко,отколкото да наемеш някой "услужлив" колега,който само това чака.
savet
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот набеден » 19 Май 2005, 20:28

значи според вас е по-добре да си трайкаме ?
набеден
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот savet » 20 Май 2005, 10:28

не бе човек, не да си трайкаш, а да прецениш дали да си платиш 20-30лв. глоба + 6 точки или да си платиш за правна помощ, защото не вярвам някой колега да се навие да ти сварши каквото и да е за 20-30лв,comprende?
savet
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот набеден » 20 Май 2005, 12:31

si amigo, comprende ;-)

нямам желание да плащам каквото и да е на когото и да е ;-) no pasaran

сега сериозно :

считам се за невинен и аз по-горе питах, но понеже съм gringo и тук да питам пак

- нямам опит - как се прави търсене на юридическа помощ, има ли някаква специализация при адвокатите, ценоразписи, от същия град в който е делото ли трябва да е адвоката ми, когато спечеля кат няма ли да ми възстановят разходите?

10х
набеден
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот Галина » 20 Май 2005, 13:07

Като не щеш да си платиш,надали ще успееш сам! Едва ли?! Сигурно актът си има някой пропуски,които са съществени и заради това би могло да падне и постановлението.Но......................обърни се към адвокат!
Галина
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот набеден » 20 Май 2005, 13:31

казах че нямам желание за плащане, а не че няма да плащам ;-)
набеден
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот savet » 20 Май 2005, 14:19

НАРЕДБА №1 ЗА МИНИМАЛНИТЕ РАЗМЕРИ НА АДВОКАТСКИТЕ ВЪЗНАГРАЖДЕНИЯ
Чл. 18. (1) За защита по дела от административнонаказателен характер възнаграждението е 50 лв.-ТВОЯ СЛУЧАЙ
(2) Ако административното наказание е под формата на имуществена санкция и/или е наложено имуществено обезщетение, възнаграждението се определя по правилата на чл. 7, ал. 2 върху стойността на санкцията, съответно обезщетението.

Чл. 7. (1) За защита по граждански дела възнагражденията са следните:
1. за трудови дела - 50 лв.;
2. за прекратяване на брак - 100 лв.;
3. за бащинство и оспорване на бащинство - 100 лв.;
4. за други неоценяеми искове - 80 лв.;
5. за охранителни производства и производство за обезпечение на доказателства - 100 лв.;
6. на адвоката повереник на ответник по дело за издръжка - 30 лв.
(2) За защита по дела с определен интерес възнагражденията са следните:
1. при интерес до 1000 лв. - 10 %, но не по-малко от 40 лв.;
2. при интерес от 1000 до 5000 лв. - 100 лв. + 6 % за горницата над 1000 лв.;
3. при интерес от 5000 до 10 000 лв. - 340 лв. + 4 % за горницата над 5000 лв.;
4. при интерес над 10 000 лв. - 540 лв. + 2 % за горницата над 10 000 лв.


Закон за движение по пътищата

Чл. 182. (1) Който превиши разрешената максимална скорост, се наказва с глоба, както следва:-
1. за превишаване до 20 км/ч - 5 лв.;
2. за превишаване от 20 до 30 км/ч включително - 10 лв.;
3. за превишаване от 30 до 40 км/ч включително - 20 лв.;
4. за превишаване от 40 до 50 км/ч включително - 30 лв.;
5. (изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) за превишаване над 50 км/ч - 70 лв.
(2) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм., бр. 85 от 2004 г.) Когато нарушението по ал. 1, т. 4 и 5 е извършено повторно, наказанието е глоба 150 лв. и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок 3 месеца.
ТВОЕТО НАКАЗАНИЕ ЩЕ БЪДЕ ГЛОБА-И НАЙ-ТЪПИЯ АДВОКАТ МОЖЕ ДА ТИ ВОДИ ДЕЛОТО,ТАКА ЧЕ ОТ СПИСЪЦИ НУЖДА НЯМА,ТВА СА НАЙ-ПРОСТИТЕ ДЕЛА
savet
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот alli » 20 Май 2005, 15:40

Razbiram, 4e neiska6 da pla6ta6 bez da si vinoven, no naistina taka bi bilo po-izgodno za teb. Za6toto vseki den se gledat takiva dela i nikoi s ni6to ne e promenil ne6tata.Niqma da si parviqt koito neiska da si palti i edva li 6te promeni6 ne6to.Iadat ti e osnovatelen, no v tazi darjava nikoi ne e za6titen.
Iska6 li da ti kaja na men kakvo mi se slu4i i darjavata ne si mradna prasta.
Onziden dokato si karaxme kolata ni se zapali v dvijenie.Cqlata instalaciq i vsi4ko koeto go ima pod kapaka izgorq, a kolata e i s gazova uredba /ta mina malkiq dqvol/. Vednaga se obadixme v policiqta, a te ni kazaxa 4e nemogat da ni pomognat da sme si namerili niakoi koito da ni izdarpa do v ka6ti.Obadixme se i na pojarnata, a te ni kazaxa 4e 6tom e potu6en pojara i nqma postradali nqma smisal da idvat.I kato nqmame avto kasko ne ni trqbva protokol za6toto ot zadaljitelnata grajdanska zastraxovka ni6to ne se poema.Sega kola nqmame
alli
 

Вземаш обяснения на свидетеля, който е бил с тебе

Мнениеот stefsto1 » 30 Май 2005, 15:52

Взимаш показания на човека, който е бил с теб. След излизане на наказателното постановление пишеш жалба до съда и даваш своите показания, показанията на човека до теб и изискваш съда да вземе пред вид и показанията записани в дневника на техническото средство за този ден и час. Всяко техническо средство по една заповед на Директора на НСПТ трябва да има дневник, в който да се записват ежедневно установените нарушения, мястото на разполагане на радара (по друга заповед на Директора трябва точно да е измерено разстоянието от знака за ограничението на скоростта до местоположението на радара) Ако твоя запис го няма, т.е. направен е за друга кола, а го показват на тебе НП ще бъде анулирано от съда.
stefsto1
 

Re: Вземаш обяснения на свидетеля, който е бил с тебе

Мнениеот набеден » 31 Май 2005, 17:08

благодаря за конкретния отговор

НП още го няма - удъжават ми акта за 2 път - ще чакам ...

по повод на отговора:
ако този дневник се попълва на ръка за всеки ден - на тях /КАТ/ какво им пречи да си запишат какъвто желаят час ? освен това те са на 250 м от КРАЯ на ограничението т.е. аз може и да съм карал с 90 /ако въобще съм ускорил толкова бързо/ и на 100 м от тях т.е. извън ограничението

и ако може още един въпрос - относно получаването на НП:

отидох си културно до кат и си представям акта и си показвам личната карта - но не, не можело да се връчват НП срещу лична карта - трябвало да им представя свидетелството за управление ??? не че ми пречи, но попитах защо и ми отговориха - щото така искаме и не питайте много щото сте с брада, а на документите сте без брада и ще ви глобим и за това ;-) ...
набеден
 

РЕ.

Мнениеот Николай » 01 Юни 2005, 21:45

абе човек, за 20лв не се занимавай, принципи, принципи, ама файда няма.

иди плащай и си живей живота.
Николай
 

срок за издаване на НП??

Мнениеот carpbg » 03 Юни 2005, 09:09

А няма ли срок за издаване на наказателното постановление??? Не е ли 1 месец???
carpbg
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юни 2005, 08:40

Re: срок за издаване на НП??

Мнениеот набеден » 03 Юни 2005, 10:32

хм, доколкото се ориентирах срока за издаване може да достигне месец и половина - две седмици е срока за изпеащане на преписката до наказващия орган и един месец е срока за издаване на НП, ако се издаде.

После трябва да ми се връчи - не зная в какъв срок.

за 1 месец акта замества контролния талон, който кат са ти взели при съставяне на акта като "веществено доказателство" ;-). Като изтече този срок, ако желаеш да шофираш трябва да минеш през кат и ако няма издадено все още НП ти удължават срока за заместване с 15 дни и така ... предполагам докато се появи НП или изтече някакъв срок ?
набеден
 

Re: РЕ.

Мнениеот Икономиста » 03 Юни 2005, 10:51

Правилно !
Не си струва да се занимаваш с простотии и с губене на време и още пари за адвокати ! Плати си няма де повече от 30-40 лв.
На всеки му се е случвало да плаща в ТАЗИ ДЪРЖАВА за нещо, за което не е виновен. Съгласен съм че въпроса е принципен, но по интересно ми е на мен самия следния въпрос!
Нека някой ако обича да ми отговори ако може !

Ако все пак се заведе дело и ако се спечели, как това ще се отрази на ДВАМАТА ПОЛИЦАЙ участници в случая и въобще дали ще се отрази някак.
Икономиста
 

Re: спрян от кат за скорост, АУАН, възразих и сега ?

Мнениеот набеден » 10 Юни 2005, 22:27

ОК

получих го на 09.06

акта ми бе съставен на 04.04, постановлението е от 18.05
30 лв 12 точки - стриктно е спазен закона ;-))

сроковете ок ли са ?
и сега ще ми помогнете ли да си съставя жалбата ?
гадно ми е, да ме наказват без да съм виновен ...
набеден
 

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron