начало

ЕСПЧ: Дисциплинарните съдилища на адвокатурата отговарят на изискванията за независимост и безпристрастност ЕСПЧ: Дисциплинарните съдилища на адвокатурата отговарят на изискванията за независимост и безпристрастност

Споразумение в съдебна фаза

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Споразумение в съдебна фаза

Мнениеот eklekti4kata » 06 Юни 2008, 22:34

При споразумение в съдебна фаза задължително ли е подписването му от гр.ищец?При положение, че изискването е да са възстановени вредите,за да има споразумение, какво участие по-нататък има ищеца???Днес ми казаха, че задължително се подписва-"чл.384 НПК,(3) В този случай споразумението се одобрява само след съгласието на всички страни.Цитатът касае условията и реда на главата -Решаване на делото със споразумение.Въпросът ми е кои са страните тук?
eklekti4kata
Потребител
 
Мнения: 285
Регистриран на: 13 Ное 2006, 21:17

Мнениеот anna.isar » 07 Юни 2008, 00:16

Всички страни означава АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ.
Включително и гражданския ответник, ако има такъв, въпреки, че точно той няма за какво да се дърпа, защото условие за подписването на споразумение е възстановяването на съставомерните имуществени вреди, които въобще не са всички имуществени вреди.
Дали беше достатъчно ясно :? ...

/п.с. Ако ти разбият колата да ти вземат CD-to, вредата няма да ти е само CD-то, нали? /
anna.isar
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 26 Ное 2006, 22:20


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron