начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Корупция в досъдебното производство-практика

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Корупция в досъдебното производство-практика

Мнениеот doobref » 07 Май 2008, 17:27

Съществува ли корупция в досъдебното производство Каква е наказателнатат практика и има ли изобщо такава? Считам, че такава практика умишлено не се създава.
doobref
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 10 Яну 2008, 16:54

Мнениеот INVESTIGATOR_OSLS » 08 Май 2008, 09:16

ПО ТЕМАТА: Няма корумпирано дъсъдебно производство. Нито пък корупция в досъдебното производство. Това което има са корумпирани личности в това производство - ясни и конкретни. Но като личности, именно като такива, а не като производство.
INVESTIGATOR_OSLS
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 11 Ное 2007, 22:20

Мнениеот doobref » 08 Май 2008, 17:29

Благодаря, колега. Темата ми не е корумпирано досъдебно производство , а корупция в досъдебното производство. Имате ли данни за образувани досъдебни производство, съдебни дела срещу разследващи органи- дознатели и следователи?
doobref
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 10 Яну 2008, 16:54

Мнениеот inspectora » 08 Май 2008, 17:34

Че то по телевизията само като погледнете ... има разбира се дела за корупция на следователи и прокурори ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот Gabi1 » 08 Май 2008, 23:56

Да не е решил някой да се корумпира и пита дали има рискове? :lol: :lol: :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот pavlina » 09 Май 2008, 09:24

Не сам виждала корупция, но видях следното - на еди коя си дата на обяд мой-познат подава жалба в прокуратура срещу изпълнител на държавна поръчка и общината за незаконно нарушаване на границите на имота му, навлизане на машини в частна територия и т.н. На другия ден сутринта в протокола от заседание на общината между 8.30 и 9.00 един от заседателите казва, че има информация за подадената жабла в прокуратура..... Това е ...
pavlina
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 28 Фев 2003, 10:23

Мнениеот dinev » 13 Май 2008, 12:30

Blessings upon the throne of tyranny
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот dinev » 28 Май 2008, 16:59

Охоооооо! Здравей круела! Особено ми е приятно!
Blessings upon the throne of tyranny
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот doobref » 29 Май 2008, 14:57

dinev написа:http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=prestapnost&Number=1942798560&page=20&view=collapsed&sb=5


Благтодаря на всички отзовали се на въпроса ми. Успях да намеря материали. Наистина , корупцията не е видима , но е вече направо осезаемо фрапираща.
doobref
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 10 Яну 2008, 16:54

Мнениеот Gabi1 » 04 Юни 2008, 21:20

Ами пишете до инспекторатите разни, а не по форумите, щом са толкова ясни нещата. Те ще вземат съответните мерки.
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот eklekti4kata » 04 Юни 2008, 22:04

А какво стана с тези прокурори, дето дали пари, някого да изберат някъде,какво стана с делото?Не съм чела скоро преса.
eklekti4kata
Потребител
 
Мнения: 285
Регистриран на: 13 Ное 2006, 21:17

Мнениеот INVESTIGATOR_OSLS » 05 Юни 2008, 09:40

Всичко написано е малко или повече вярно, но няма значение какво се пише тук. Няма значение какво прави една личност "правосъдна" в "светлината на прожекторите". Там нещата са ясни. Интересува ме какво прави когато никой не я наблюдава, и на същата тази личност й бъде редложен як рушвет. Тоест, говоря за момента когато "няма външни пречки" да се облагодетелстваш противозаконно. Тоест дискусията тук не е изнасяща истината. Корумпиран бих могъл да съм аз, колегите следователи, колегите дознатели пишещи тука. Както и други присъстващи. Така е нали??? А ако някой е корумпиран ще си признае ли? Не разбира се. Е за какво говорим тогава??? Празни приказки!!!
Така корупция не се разбива. Докато в следствието и дознанието има прозрачност в работата, това го виждам в първо лице а също така чувам и отзиви на граждани в следния дух - ".....Докато делото беше при Вас - визират следствие, полиция и дознание изобщо в сградата на МВР, всичко е наред..." Тоест знаели са неговото движение, евентуално момента на окончателния акт и така.....и са срещали някакво разбиране от разследващите структури.
А за съда казват - ".....Отиде "горе" и потъна". И са прави, така е. Какво виждат там - ами виждат, това което и аз виждах като адвокат - прокурори тежкари с големи претенции, намръщени съдии на които не можеш да кажеш "Добър ден", или да го питаш колко е часа, за да не му нарушиш божественото вътрешно убеждение, което твърде често няма нищо общо с данните по делото и закона....
И още нещо от мой пряк личен опит - за няколко години адвокатура от мен - ДОЗНАТЕЛ, СЪДИЯ и ПРОКУРОР рушвет не е искано, нито пък са ми намеквали за нещо в подобен смисъл!!!
Останалото - за ВАС!!!
INVESTIGATOR_OSLS
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 11 Ное 2007, 22:20

корупция :)

Мнениеот setkkk » 22 Юни 2008, 20:26

Подобен въпрос да пита адвокат е нелепост. Аз не съм ви колега, но съм отлично запознат с "практиките" които се използват при подобни "казуси". Дознатели дето не взимат има само във Американските филми, а адвокати които не са станали едни окаяни разносвачи на пари почти не са останали. 90% от участниците във форума имат доказателства за корупция на всякакво ниво, защо никой от вас вместо да пише глупости не си припомни с какви точно идеи стана юрист, дали не е било за да е в помощ на обществото. Май драги ми това го забравяте когато разнасяте подкупи и заради вас страдат невинни а изроди се разхождат и вилнеят отново и отново. А единиците честни магистрати са заплашвани, бити и нареждани от курумпирани колеги и най-вече полицаи. Довечера докато гледате детето си как играе и расте си помислете пак какво точно правите и дали наистина помагате на когото и да било в дългосрочен план. Как намирате смелост да вилнеете по кръчми а не намирате смелост и доблест да бъдете морални. Хайде за адвокатите както и да е, те са избрали този път, но немога да простя на нито един дознател, следовател, прокурор и съдия който в пълно съзнание е спомогнал на някой изнасилвач, дилър или дори по-лошо да вилнее отново. А адвокатите - вие просто им помагате да си вземат парите, взимайки и вие - кървави били, таратанци, каква вина пък вие да имате.
setkkk
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юни 2008, 20:00


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта


cron