начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Наказват ли се извръщения на покойник?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот stroitel » 03 Мар 2008, 22:32

karanedeff,
може би си прав,но едва ли некрофилите го знаят, и са съгласни с това,
или пък - това им е целта.
stroitel
Потребител
 
Мнения: 191
Регистриран на: 09 Ное 2007, 17:54
Местоположение: София

Мнениеот Гост » 03 Мар 2008, 22:35

Или автора на темата е деецът или някой негов познат.Тук ни въртят все едно сме балами :P

Напълно заставам зад d_d
Гост
 

Наказват ли се извръщения на покойник?

Мнениеот dgargamel » 03 Мар 2008, 22:40

Във връзка с горното както казах по рано при първия случай е бил хванат некрофила защото си е изтървал личната карта докато е извършвал извращението. Бил е ром и женен при това. Пък и баба ми е все пак на 87 години била е оперирана от перитонит също така е била извършена и аутопсия.
Искам да попитам след като е пенсионерка и е осигурявана баба ми, като почива в болницата трябва ли да платя за 10 дневния и престой или не?
dgargamel
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Мар 2008, 10:18

Мнениеот Inspector_MBP » 03 Мар 2008, 22:43

karanedeff написа:НЕКРОФИЛИЯТА КАТО СТРУКТУРА НА СЪЗНАНИЕТО
съвкуплението с трупове - това не е само табу, призвано да съхрани неприкосновеността на границата между живи и мъртви, но също е и един от митологичните легитимизирани способи тази граница да бъде пресечена, обезпечавнайки с това единство и взаимодействие между света на живите и света на мъртвите.


E Karadeneff, веднъж да се случи да не съм съгласен с теб. Тези глупости дето ги е писал господина Евгений Горный, да си ги чете той ! Психопатологията на тази сексуална девиация има съвсем различни корени от тази, едва ли не "роматична" представа за някакво бунтарство и пресичане "социални табута". Некрофилията не е нищо друго освен гнусна проявна форма на сексуална деформация, породена от специфични конфликти в на его-идентичността на индивида. Както и от прочее други далеч "неромантични" фактори.
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Мнениеот dgargamel » 03 Мар 2008, 23:01

advokat_nikolov написа:Или автора на темата е деецът или някой негов познат.Тук ни въртят все едно сме балами :P

Напълно заставам зад d_d

Ако бяхте на моето място щяхте да разберете какво е тя ме е гледала като малък погреба всичките си деца включително и баща ми. Когато си счупи крака съм я носил на ръце до болницата и обратно водил съм я на лекар минавал съм с нея по всички доктори които е трябвало да мине купувах и лекарствата. Аз я заведох в болницата когато се оказа че има силна болка в корема.Лекаря на мен ми каза да избирам да я върна у дома да си умре или да я заведа в спешен център. Бил съм допоследно до нея докато я приемат в отделението занесъл съм и всичко което е необходимо. Всеки ден съм ходил в болницата на свиждане и когато я оперираха по спешност съм ходил всеки ден до оарил да говоря с лекарите дали се оправя. След като се възтанови малко и я преместиха в отделението пак аз съм ходил всеки де при нея и съм я хранил с лъжичка. За мене тя щеше да се оправи знаете ли че в деня когато е починала аз с дядо ми съм ходил да правя 40 на чичо ми последния от синовете и които погреба и след това щяхме да ходимс дядо ми при нея да я видим защото докторите казаха че може да яде супички и друга храна но ми се обадиха през това време и ми съобщиха че е починала. Как мислите ми е било а после цялат мъка в болницата като отидохме да разберем какво е станало неразбирам тези хора.
dgargamel
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Мар 2008, 10:18

Мнениеот karanedeff » 03 Мар 2008, 23:09

Inspector_MBP написа:
karanedeff написа:НЕКРОФИЛИЯТА КАТО СТРУКТУРА НА СЪЗНАНИЕТО
съвкуплението с трупове - това не е само табу, призвано да съхрани неприкосновеността на границата между живи и мъртви, но също е и един от митологичните легитимизирани способи тази граница да бъде пресечена, обезпечавнайки с това единство и взаимодействие между света на живите и света на мъртвите.


E Karadeneff, веднъж да се случи да не съм съгласен с теб. Тези глупости дето ги е писал господина Евгений Горный, да си ги чете той ! Психопатологията на тази сексуална девиация има съвсем различни корени от тази, едва ли не "роматична" представа за някакво бунтарство и пресичане "социални табута". Некрофилията не е нищо друго освен гнусна проявна форма на сексуална деформация, породена от специфични конфликти в на его-идентичността на индивида. Както и от прочее други далеч "неромантични" фактори.

Не спори с мен колега, пъстът ми е насочен към питащия.
Бъдещият адвокат обаче ме насочи към хипотезата - дали питащият не е извършителят? :shock:
А ето и определение - научно:
Некрофили́я (от др.-гр. νεκρός — «мъртъв» и φιλία — «обичам») — полово извращение (перверзия) изразяваща се в полово влечение към трупове, а така също и към секс с трупове
И ако е така той си е директно за за 4 км
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Мнениеот dgargamel » 03 Мар 2008, 23:14

karanedeff написа:
Inspector_MBP написа:
karanedeff написа:НЕКРОФИЛИЯТА КАТО СТРУКТУРА НА СЪЗНАНИЕТО
съвкуплението с трупове - това не е само табу, призвано да съхрани неприкосновеността на границата между живи и мъртви, но също е и един от митологичните легитимизирани способи тази граница да бъде пресечена, обезпечавнайки с това единство и взаимодействие между света на живите и света на мъртвите.


E Karadeneff, веднъж да се случи да не съм съгласен с теб. Тези глупости дето ги е писал господина Евгений Горный, да си ги чете той ! Психопатологията на тази сексуална девиация има съвсем различни корени от тази, едва ли не "роматична" представа за някакво бунтарство и пресичане "социални табута". Некрофилията не е нищо друго освен гнусна проявна форма на сексуална деформация, породена от специфични конфликти в на его-идентичността на индивида. Както и от прочее други далеч "неромантични" фактори.

Не спори с мен колега, пъстът ми е насочен към питащия.
Бъдещият адвокат обаче ме насочи към хипотезата - дали питащият не е извършителят? :shock:
А ето и определение - научно:
Некрофили́я (от др.-гр. νεκρός — «мъртъв» и φιλία — «обичам») — полово извращение (перверзия) изразяваща се в полово влечение към трупове, а така също и към секс с трупове
И ако е така той си е директно за за 4 км

неразбирам какъв е въпроса
dgargamel
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Мар 2008, 10:18

Мнениеот dgargamel » 04 Мар 2008, 08:25

благодаря за помоща и съветите
dgargamel
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Мар 2008, 10:18

Мнениеот Гост » 04 Мар 2008, 16:26

dgargamel,нещо сте ми съмнителен,така че внимавайте. :)
Гост
 

Мнениеот eklekti4kata » 04 Мар 2008, 16:49

Имахме преподавател, който обичаше да пита чия собственост е тялото на починалия.На държавата или на наследниците? :o :wink:
eklekti4kata
Потребител
 
Мнения: 285
Регистриран на: 13 Ное 2006, 21:17

Мнениеот dgargamel » 04 Мар 2008, 17:53

advokat_nikolov написа:dgargamel,нещо сте ми съмнителен,така че внимавайте. :)

В голяма грешка си дано да не ти се случва никога това нещо тогава би разбрал каква е мъката. Вече се срещнах с органите на реда надявам се искрено да го хванат тоя изрод поне има доказателства. За да непреча на органите повече няма да разисквам във форума след като го хванат ще ви съобщя.
dgargamel
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Мар 2008, 10:18

Мнениеот kpavlova » 04 Мар 2008, 20:51

Дали са наказват извращения над покойник?
Абстрахираме се от моето вярване или не-вярване в това, което сте споделили.
Ако питате за наказване в буквалния смисъл, няма такъв състав на престъпление, изрично предвиден в закона.
Българското право не е особено развито в тази област.Човешкото тяло,частите от човешкото тяло, тъканите, органите, .... имат особен правен режим, фрагментарно уреден по българското право. Правото върху собственото човешко тяло включва възможност за физ.контрол/ " да разполагаш със себе си/, да поемаш риск по отношение на тялото си , правото на сексуална идентичност, правото на саможертва, включващо в себе си и правото на смърт с оглед осигуряване на органи, тъкани за донорство или правото за изразяване на несъгласие срещу послесмъртно донорство и др. Правото на физически суверенитет се явява основна предпоставка за упражняването на редица основни човешки права.
Да се наказва описаното от Вас като хулиганство- ами не изглежда точно, а и не ми се вижда съставомерно.Има едно решение на ВС, което съм чела- служител в погребална агенция показвал труповете, които превозвал в колата на пътници, чакащи на автогара.Друг обаче е обектът на защита, друг е непосредствения предмет, подбудите са други.От горе на всичко и скандализирани граждани няма, а и естеството на деянието е такова, че крайният му резултат бива огласен на огр.кръг лица, става виден за малцина близки.
Ако накажем сексуалната "злоупотреба" с човешки останки като хулиганство, то ще е от немай къде.
Въпросите, които поставяте за съжаление са все още може би на биоетика, а не на наказателно право в България.Биоетиката, формулирана в правни категории и правила, поначало е свързана днес с правото на човека да бъде роден/правата на ембриона, изкуств.оплождане...../, да съществува докато сам определи/ евтаназията/ или със защитата на човека от изследвания, вкл.генетични/ клониран, генно инженер.../т.е. правната уредба е в тази насока.
В САЩ оскверняването на трупа е престъпление.Правото, което условно определяме като "военно" също го третира.
Българският законодател се е спрял до наказване на мародерството и квалифицираната кражба от гроб на покойник, като всяко от тези две посегателства засяга и морални "категории", но наказването не е ориентирано само в тази посока, то има други цели.
Ако решите да търсите "правата си", които на този етап не могат и да бъдат прецизно формулирани, предстои Ви един по-скоро граждански, и то прецедентен процес, насочен към обезвреда за накърнените Ви чувства, за който Ви трябва квалифицирана помощ.
И тъй, писах Ви толкова, защото темата ми е интересна, без да съм сигурна дали се нуждаете от защита или обратното.
С цялото ми уважение към духовното Ви звание или занятие, или пълната липса на такова уважение, ако се представяте за такъв.Но във форума нямате задължение да казвате истината, както и аз - задължение да Ви вярвам.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот dgargamel » 04 Мар 2008, 21:08

kpavlova написа:Дали са наказват извращения над покойник?
Абстрахираме се от моето вярване или не-вярване в това, което сте споделили.
Ако питате за наказване в буквалния смисъл, няма такъв състав на престъпление, изрично предвиден в закона.
Българското право не е особено развито в тази област.Човешкото тяло,частите от човешкото тяло, тъканите, органите, .... имат особен правен режим, фрагментарно уреден по българското право. Правото върху собственото човешко тяло включва възможност за физ.контрол/ " да разполагаш със себе си/, да поемаш риск по отношение на тялото си , правото на сексуална идентичност, правото на саможертва, включващо в себе си и правото на смърт с оглед осигуряване на органи, тъкани за донорство или правото за изразяване на несъгласие срещу послесмъртно донорство и др. Правото на физически суверенитет се явява основна предпоставка за упражняването на редица основни човешки права.
Да се наказва описаното от Вас като хулиганство- ами не изглежда точно, а и не ми се вижда съставомерно.Има едно решение на ВС, което съм чела- служител в погребална агенция показвал труповете, които превозвал в колата на пътници, чакащи на автогара.Друг обаче е обектът на защита, друг е непосредствения предмет, подбудите са други.От горе на всичко и скандализирани граждани няма, а и естеството на деянието е такова, че крайният му резултат бива огласен на огр.кръг лица, става виден за малцина близки.
Ако накажем сексуалната "злоупотреба" с човешки останки като хулиганство, то ще е от немай къде.
Въпросите, които поставяте за съжаление са все още може би на биоетика, а не на наказателно право в България.Биоетиката, формулирана в правни категории и правила, поначало е свързана днес с правото на човека да бъде роден/правата на ембриона, изкуств.оплождане...../, да съществува докато сам определи/ евтаназията/ или със защитата на човека от изследвания, вкл.генетични/ клониран, генно инженер.../т.е. правната уредба е в тази насока.
В САЩ оскверняването на трупа е престъпление.Правото, което условно определяме като "военно" също го третира.
Българският законодател се е спрял до наказване на мародерството и квалифицираната кражба от гроб на покойник, като всяко от тези две посегателства засяга и морални "категории", но наказването не е ориентирано само в тази посока, то има други цели.
Ако решите да търсите "правата си", които на този етап не могат и да бъдат прецизно формулирани, предстои Ви един по-скоро граждански, и то прецедентен процес, насочен към обезвреда за накърнените Ви чувства, за който Ви трябва квалифицирана помощ.
И тъй, писах Ви толкова, защото темата ми е интересна, без да съм сигурна дали се нуждаете от защита или обратното.
С цялото ми уважение към духовното Ви звание или занятие, или пълната липса на такова уважение, ако се представяте за такъв.Но във форума нямате задължение да казвате истината, както и аз - задължение да Ви вярвам.

благодаря за изчерпателната информация аз лично не се нуждая от защита а напротив искам да бъде хванат извършителя.
Знам че за много хора изглежда невероятно случилото се, но за съжаление наистина се случи с моята баба.
Виждам че поради неправилно формулиране на темата много от вас остават с погрешно впечатление.
Имах предвид за тема "Наказва ли се извръщение с покойник?"
Обърнах се към вас във форума за да разбера дали мога да повдигна иск към болницата или не, относно извършителя надявам се искрено да го хванат ще се моля всеки ден за това, за да си понесе отговорността за извръщението предвидена от закона.
dgargamel
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Мар 2008, 10:18

Мнениеот kpavlova » 04 Мар 2008, 21:20

Правото на защита принадлежи на всеки, чиито права и законни интереси са нарушени, засегнати.В този смисъл се изразих.Не го разбирайте буквално- защита от защитник, и то само на лице, срещу което виси обвинение.
От написаното личи да имате нужда от защита - разбирана като активност на самия Вас, като защита от адвокат, както и в широк смисъл- като защита от съд, защита от държавата.Да бъде "хванат извършителя", ако си жертва, е също начин жертвата да бъде защитавана.

И така, дано държавата реши случая Ви правилно и навреме.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот law_master » 04 Мар 2008, 21:57

kpavlova и аз така мисля за съставомерността на деянието
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Мнениеот kpavlova » 04 Мар 2008, 22:00

е, радвам се, че станахме двама безпомощни да го квалифицираме :D
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот dgargamel » 04 Мар 2008, 22:07

солидарен съм с вашите мнения неразбирам от право
dgargamel
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Мар 2008, 10:18

Мнениеот law_master » 04 Мар 2008, 22:21

Пуснато на: 04 Мар 2008 09:07 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

солидарен съм с вашите мнения неразбирам от право


в наказателното право действа принципа за законоустановеност на престъплението, което означава че никой не може да бъде съден за деяние което не е изрично възведено в състав на престъпление от особената част на НК (''nullum crimen sine lege'') . прилагане по аналогия и разширително тълкуване са недопустими.
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


cron