начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Може ли да напъсна страната като съм на изпитателен срок ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Може ли да напъсна страната като съм на изпитателен срок ?

Мнениеот arbov » 22 Фев 2008, 17:55

Изкам да попитам имам ли някакъв шанс да напусна страната като съм на изпитателен срок ?
arbov
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 17:52

Мнениеот kpavlova » 22 Фев 2008, 18:27

равен шанс с всички други български граждани, ако това Ви е само белята- условната присъда/ако нямате ограничения за напускане- забрани- по други нак.дела или като принуд.административна мярка на друго основание/.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот arbov » 22 Фев 2008, 18:33

Еми работата е там,че сключих споразумение с прокуратурата и ми смалиха присъдата на половина и сега съм осъден на 3 год изпитателен срок и 6 месеца условно..мисля че нямам забрана за напускане на страната...но нз....ще бъда благодарен да ми разясните :) Благодаря за отделеното време :)
arbov
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 17:52

Мнениеот Clavdivs. » 22 Фев 2008, 18:41

Имаше някаква офанзива да слагат по т.2 ама може да са Ви "изтървали".... :wink: Преди да си купите самолетни билети и други по-сериозни разходи, може да се пробвате :wink: на някоя граница...


В този ред на мисли пак да поставя въпроса - кво ще стане с тия "екстри" като /ако :wink: / ни вземат в Шенген? А и към настоящия момент тия забранки не са ли в противоречие с тоз оня Договор и Регламент???

ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ДОКУМЕНТИ ЗА САМОЛИЧНОСТ

Чл. 76. (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Може да не се разреши напускане на страната, паспорти и заместващи ги документи да не се издават на:

1. лица, по отношение на които е повдигнато обвинение за умишлено престъпление от общ характер, за което се предвижда лишаване от свобода до три години, и на осъдени за такива престъпления, до изтърпяване на наложеното им наказание;

2. лица, осъждани за умишлени престъпления от общ характер, но нереабилитирани;

3. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2005 г., в сила от 01.09.2005 г.) лица, които имат парични задължения в големи размери към български физически и юридически лица и към чуждестранни такива, установени по съдебен ред, освен ако личното им имущество покрива задължението или ако представят надлежно обезпечение;

4. лица, които при подаване на заявление за издаване на паспорт или други документи за преминаване на държавната граница са съобщили неверни данни, свързани с основания за отказ или с обстоятелства по загубване, открадване или унищожаване на издадения им паспорт или заместващ го документ - за срок от една година от подаване на заявлението;

5. (изм. - ДВ, бр. 29 от 2003 г.) лица, които по време на пребиваването си в друга държава са извършили нарушения на нейното законодателство - за срок две години от получаване на официално писмо от Министерството на външните работи или на документите за принудително извеждане или експулсиране, посочващи извършеното нарушение, от компетентните органи на съответната държава;

6. (изм. - ДВ, бр. 29 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) лица, принудително изведени или експулсирани от друга държава за нарушения на режима за влизане и пребиваване - за срок две години от получаване на официално писмо от Министерството на външните работи за извършеното нарушение или от датата на получаване от компетентните органи на документите за принудително извеждане или експулсиране.

7. лица, наказвани повторно за нарушаване на българското митническо, данъчно или валутно законодателство - за срок от една година от изпълнението на последното наказание;

8. (доп. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) лица, които са обявили за изгубен, откраднат или физически унищожен документ за самоличност и е установено, че продължават да го използват - за срок една година от датата на установяване на нарушението;

9. (нова - ДВ, бр. 67 от 1999 г.) малолетни и непълнолетни и поставени под запрещение лица, които нямат писмено съгласие за пътуване в чужбина от своите родители, настойници, попечители.
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот kpavlova » 22 Фев 2008, 18:53

arbov написа:Еми работата е там,че сключих споразумение с прокуратурата и ми смалиха присъдата на половина и сега съм осъден на 3 год изпитателен срок и 6 месеца условно..мисля че нямам забрана за напускане на страната...но нз....ще бъда благодарен да ми разясните :) Благодаря за отделеното време :)
ами едно време се проверяваше в ДНСП- на бул."Мария Луиза", би трябвало да може от всяка областна дирекция на полицията, справката се заплаща, прави се лично и ще Ви кажат имате ли някакви забрани.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот arbov » 22 Фев 2008, 18:56

Да ясно по този закон....ама тва "може" ....смисъл в присъдата трябва ли да пише че нямам право да напускам страната или то се подразбира..и дръго какво трябва да направя да разбера дали ще мога да напускам..без да се "набутвам със самолетен билет и т.н"Благодаря предварително.
arbov
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 17:52

Мнениеот Clavdivs. » 22 Фев 2008, 18:57

kpavlova написа:ами едно време се проверяваше в ДНСП- на бул."Мария Луиза", би трябвало да може от всяка областна дирекция на полицията, справката се заплаща, прави се лично и ще Ви кажат имате ли някакви забрани.



Ееее защо трябва да дърпа дявола за опашката??? :wink:

На някой ГКПП ще го разбере това безплатно :wink:
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот Clavdivs. » 22 Фев 2008, 19:02

arbov написа:Да ясно по този закон....ама тва "може" ....смисъл в присъдата трябва ли да пише че нямам право да напускам страната или то се подразбира..и дръго какво трябва да направя да разбера дали ще мога да напускам..без да се "набутвам със самолетен билет и т.н"Благодаря предварително.


Не присъдата ..... това си е отделно нещо... за какво престъпление Ви осъдиха? Сега няма да пишем тука анализи на разпоредбите... :wink: петък следобед е... :wink:

Какво трябва да направите ли .... избирате си ГКПП близо до там където живеете.... отивате до него... преминавате пеша.... ако иам безмитен магазин си купувате някое шише и се връщате.... ако този номер стане значи нямате забрана.... респективно черпите със съдържанието на така закупеното шише.... Ако не ви пуснат значи имате забрана и няма да си купите никакви шишета /то няма и за кво да черпите де.../ за напиване от мъка за забраната може и с обикновне алкохол.... и така...

Наздраве и успех!
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот arbov » 22 Фев 2008, 19:08

Еми престъпление от общ характер....т.нар "дискотечен бой"....и понеже човек(поне аз) неможе да седи докато го плюят и псуват и така станах грешник.А метода с границите той ли е най-одачен или става в полицията както спомена kpavlova.
arbov
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 17:52

Мнениеот kpavlova » 22 Фев 2008, 19:17

ами, риска с Обл.ДП не знам какъв е, освен ако не сте на издирване.Н о това важи и за ГКПП.
По простичките методи винаги са по-ефикасни.Вие си решете.Никъде няма да Ви извадят душата.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот Clavdivs. » 22 Фев 2008, 19:19

arbov написа:А метода с границите той ли е най-одачен или става в полицията както спомена kpavlova.


Метода, който посочва колежката е "културния"... Само, че е възможно /не казвам задължително/ като попитате в съотвената служба и изведнъж да се усетят, че таквизи дискотечни побойници няма за кво да ходят по чужбина да ни срамят :wink: и ПРАС няма забрана - ИМА забрана.... :wink:

Естествено това е песимистично ама такива смеси ние пеналистите... черногледи ...


А на границата никой от гранична няма да се занимава да Ви прави "гадно" ако не излезете в компа...

Айде ! и дано пиете безмитен алкохол :D
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот arbov » 22 Фев 2008, 19:23

Значи..до колкото разбрах ,трябва да отида до Обл.ДПи там да проверя,дали имам забрана за напускане на страната.Така ли е или аз съм разбрал погрешно?
arbov
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 17:52

Мнениеот kpavlova » 22 Фев 2008, 19:28

:lol: защо се отказахте от метода с шишето?
другото си е разправия- на определно гише, в определен ден?
Та в Обл.Дирекция питате на Информация на кое гише се проверяват забрани за напускане на страната, отивате на гишето, казват Ви каква такса да платите- 10-15 лева- и като я платите, Ви обясняват какво да правите- дали веднага ще Ви направят справката или ще дойдете пак в определен ден.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот arbov » 22 Фев 2008, 19:33

Благодаря за инфото...а примерно ако нямам забрана за напъскане на странта има ли шанс на летището да ми направят проблем :)благодаря ви мн :)
arbov
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 17:52

Мнениеот kpavlova » 22 Фев 2008, 19:38

arbov написа:Благодаря за инфото...а примерно ако нямам забрана за напъскане на странта има ли шанс на летището да ми направят проблем :)благодаря ви мн :)

няма да е никакъв шанс, ще си е лош късмет.
само ако носите нещо от списъка на забранените предмети :D
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот arbov » 22 Фев 2008, 19:51

А относно документите примерно нямам международен паспорт (ще ми правят ли проблеми в паспортното и ако ми правят само с лична карта може ли ....ще пътувам в Испания..:) 8)
arbov
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 17:52

Мнениеот kpavlova » 23 Фев 2008, 12:34

в страните от ЕС можете да пътувате с лична карта.Ако ще влизате или преминавате транзитно пред държави, които на са членове, Ви трябва межд.паспорт.
Сега да не ме питате откъде ще минете? :D
Другите въпроси- за турист.дестинации и маршрути са в компетентностите на туроператорите.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот arbov » 23 Фев 2008, 12:54

Еми със самолет директно у Испанията :)Благодарско kpavlova :)значи може само с лична карта :)А дали ше имам проблеми в паспортното за межд все пак ?
arbov
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 17:52

Мнениеот kpavlova » 23 Фев 2008, 13:20

ами вече в Европа са сикнали с нас за една година, мисля, и тия батаци, които ставаха в началото на миналата година-да искат паспорти- не стават/ за пътуване със самолет говорим/.
А щом в сайта на МВР пише - паспорт или лична карта, дали да не им вярваме?
чужденци- говоря немци наример, че от такива знам със сигурност, си влизат в България,както и където и да било другаде в ЕС със самолет, с лична карта.
Аз летя с двете, не ми е направило впечатление да се заяждат за паспорт.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот arbov » 23 Фев 2008, 15:57

Аха . Благодаря мн за отделеното време :)Приятен и слънчев ден от мене :)Дано вече да искам съвети от друго (по-добро) естество :) :P
arbov
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 17:52

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron